Баштанка.НЕТ
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Пт, 05.03.2021, 23:22

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
Видатні люди Баштанки та району
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
 
Баштанка рекламна
 
 

ВИПАДКОВІ ФОТО:

-34:

Виставка робіт Олександра Бондаренка:

Відкриття офісу Партії регіонів:

-13:

 

Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

Баштанський район має всі шанси стати одним з центрів об’єднаних районів Миколаївщини


25 лютого в Миколаєві відбувся семінар на тему: «Перспективи впровадження децентралізації. Практичний досвід об’єднаних територіальних громад», що є частиною проекту «Аналізуємо. Розвиваємось. Впроваджуємо: перспективи впровадження децентралізації в Баштанському районі» (керівник проекту Лілія Атнажева, депутат Баштанської міської ради), який був підтриманий Міжнародним Республіканським Інститутом (IRI).

У заході взяли участь голова обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь, керівник Офісу Реформ у Миколаївській області Валентин Бойко, а також депутат Верховної Ради України 6-го скликання, експерт у сфері децентралізації Юрій Ганущак.

Делегацію Баштанського району представляли перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Славінський, головний спеціаліст сектору з питань внутрішньої політики апарату РДА Світлана Голодівська, перший заступник Баштанського міського голови Світлана Березовська, депутат районної ради Олександр Береговий, сільські голови: Світлана Згурська (Костичі), Любов Подпальна (Леніне), Олег Волович (Явкине), Володимир Драгуновський (Добра Криниця), Віктор Верба (Привільне).
 

Запрошуємо переглянути відеосюжет про даний семінар: "Баштанчани взяли участь у обласному семінарі щодо децентралізації" та коротку публікацію й відеосюжети про візит Ю. Ганущака до Баштанки: "Чи буде Баштанка центром об'єднаних районів на Миколаївщині?".

Вікторія Москаленко підкреслила важливість проведення семінару, адже Миколаївська область не в повному обсязі проводить реформу децентралізації. За словами Вікторії Москаленко, одна з причин гальмування децентралізації – страх голів сіл, селищ втратити свої робочі місця.

У свою чергу, заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь закликав учасників до конструктивного обговорення: «Децентралізація має проходити в режимі постійного обговорення. Кожен має усвідомлювати – процес децентралізації розпочато, а значить, його буде і завершено».

Наступного дня, 26 лютого, відбувся візит Юрія Івановича Ганущака до Баштанки. Його супроводжували Лілія Атнажева, Валентин Бойко, голова Баштанської райради Анатолій Петров та міський голова Іван Рубський. Делегація оглянула навчальні заклади міста, центральну районну лікарню, управління соціального захисту РДА, ПАТ «Баштанський сирзавод».

Юрій Ганущак є визнаним експертом у сфері децентралізації, саме від його думки значною мірою залежить затвердження Кабінетом Міністрів України того чи іншого перспективного плану з об’єднання громад. Не секрет, що в подальшому передбачається укрупнення районів. Так, на Миколаївщині очікується створити 4-5 районів замість 19 існуючих районних центрів. Тому його приїзд до Баштанки був дуже важливим, адже наш район має достатньо можливостей, щоб залишитися і в подальшому районним центром.

У соцмережі «Фейсбук» ось так прокоментував важливість даних заходів Валентин Бойко: «Три тижні готували разом з Лілією Атнажевою семінар за участю Юрія Івановича Ганущака, директора Інституту розвитку територій, провідного українського експерта з питань децентралізації влади. Спочатку все це планувалося Л. Атнажевою в масштабах Баштанки і виключно для сільських голів Баштанщини. Але, знаючи «масштаби» Юрія Івановича, я переконав її провести цей захід на рівні області із запрошенням представників сільських, селищних рад усієї Миколаївщини, − більше користі для всіх. Тема семінару була і залишається конче актуальною, стосується кожного, без перебільшення, мешканця Миколаївської області: «Перспективи впровадження децентралізації. Практичний досвід об’єднаних територіальних громад». Юрій Ганущак виступав понад 3 години. Таким красномовним давно його не пам’ятаю. Повірте, те, що почули миколаївці з його виступу, іноді й не почуєш у Києві. 

Наступного дня, 26 лютого, на запрошення керівництва Баштанського району побували з Юрієм Івановичем у Баштанці. Школи, лікарня, «Славія» (ПАТ «Баштанський сирзавод»)! Баштанчани просто вразили рівнем компетентності й відповідальності за майбутнє громади і району!».

Після таких теплих слів про захід та про Баштанщину від директора Офісу реформ у Миколаївській області з’явилася надія, що наш район має всі шанси стати одним з центрів об’єднаних районів Миколаївщини.

Опубліковано в районній газеті "Голос Баштанщини",
від 03.03.16 №19

Категорія: Суспільство | Опублікував: vagonta (04.03.2016) | Автор: Василь ГОНТА
Сподобалася стаття? Розкажіть про неї своїм друзям через соціальні мережі:
| Коментарів відвідувачі лишили: 1
ПОШУК за ключовими словами (тегами): Юрій Гнущак, територіальна реформа, Лілія Атнажева, децентралізація
Всього коментарів користувачів сайту: 1
avatar
0
1
При створені в нашому районі територіальних громад 3 або 5, (один район-одна громада я відкидаю-це прихована централізація) постане питання про входження в повіт(новий район) з іншими територіальними громадами сусідніх районів. В повіті повинен бути центр, такого поняття як район вже не буде, буде визначатися тільки місто або селище. Разом боремося щоб це було наше місто Баштанка, в якому звісно розмістяться виконавчі і представницькі органи повіту(вже нового укрупненого району).

Ваш коментар до публікації:
(можна через соцмережі та акаунти: "Фейсбук", "ВК", "ОК", "Гугл", "Яндекс" та ін.)

avatar
 
 

10 НОВИХ КОМЕНТАРІВ
ВІДВІДУВАЧІВ САЙТУ  ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанського району:

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

       

Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz