Батьки будьте пильними, а водії стережіться – в Україні дітей почали втягувати в смертельно-небезпечну гру «Біжи або помри»!
Суть смертельно-небезпечної вуличної гри “Біжи або помри” полягає в тому, що дитина має перебігти дорогу якомога ближче до транспортного засобу, а інші її друзі, також втягнуті в це ризиковане заняття, мають зняти дійство на телефон. Гра називається «Біжи або помри» і вона стрімко поширюється в соціальних мережах і месенджерах. Прийшла ця «чума» до нас з Росії, а в Україні вперше про неї стало відомо ще влітку 2016 року – саме тоді в мережі почало з’являтися відео з підлітками, що перебігають дорогу з жвавим рухом авто. Зрозуміло, що дитина, яка не впорається із завданням, може серйозно постраждати або взагалі загинути. Тому наше спільне завдання (батьків, вчителів і поліції) провести відповідну роз’яснювальну роботу з дітьми – попередити їх про небезпеку і високу ймовірність трагічних наслідків. Радимо водіям бути уважними під час появи дітей на узбіччі дороги, а батькам і вчителям – більше спілкуватися, цікавитися їхніми контактами (особливо новими знайомствами), вивчати інтереси і перевіряти профілі соцмереж.
Як повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України, нелюди, які організували смертельно-небезпечні захоплення для підлітків, працюють так. Вони відкривають у соціальних мережах групи, в яких доводять дітей до самогубства. Ось приклади деяких з них: «Кити пливуть вгору», «Розбуди мене о 4.20», «f57», «f58», «Тихий дім», «Ріна», «Няпока», «Море китів», «50 днів до мого…», а також такі хештеги: «дім китів», «море китів», «чумацький шлях», «150 зірок», «хочу в гру», «біжи або помри» і записування на своїй «стіні» цифр, починаючи від 50 і менше. Кіберполіція вже виявила одну з таких груп – «https://vk.com/blueskitea». До неї входили 209 користувачів із України. Ці спільноти щодня блокуються адміністрацією соцмереж за зверненнями правоохоронних органів або їх користувачів.
Як дітей приваблюють і що робити для запобігання біді.
Для того, щоб вступити в такі групи, дитині потрібно подати заявку для вступу до неї і написати певний текст у себе на сторінці. Якщо адміністрація групи затвердить кандидатуру, то буде проведено невелике психологічне вивчення особистості та її готовності до самогубства через спілкування в приваті. Надалі адміністратор групи схиляє дитину до виконання завдань (квестів), причому практично всі завдання передбачають завдання дитиною власноруч каліцтва або заподіяння болю. Всі ці «квести» в обов’язковому порядку знімаються на відео. Коли адміністратор групи впевнений у тому, що дитина готова до самогубства, створюється аудіо з музикою, де підліток виступає в головній ролі. У ролику розповідається про всі його проблеми, які той озвучив «провіднику». Єдиний вихід з усіх проблем, яки озвучується в цьому «творі», – вчинити самогубство. Перед цим дитина слухає аудіозапис і робить останній крок. Момент смерті фіксується іншими учасниками групи на камеру в режимі online, а відеозапис надалі поширюються в мережі Інтернет або в Darknet.
Щоб допомогти уникнути біди надаємо всім батькам кілька важливих порад:
– потрібно приділяти більше уваги психологічному стану дитини;
– слід перевіряти шкіру дитини на наявність пошкоджень. У разі їх виявлення – з’ясовувати обставини, за яких вони з’явилися. Особливу увагу звертати на пошкодження різного роду у формі кита;
– важливо перевіряти облікові записи (аккаунти) дитини в соціальних мережах і групи, до яких входить аккаунт. Перевіряти зміст спілкування у приватних чатах;
– звертати увагу на коло спілкування дитини;
– намагатися зайняти вільний час дитини спортивними або культурними секціями;
– обов’язково контролювати, які фото- та відеофайли розміщені в гаджетах дитини;
– встановлювати функцію «батьківський контроль» на всіх гаджетах дитини.
Баштанський ВП ГУНП в Миколаївській області
|