Боржник має бути активним Багатьом громадянам довелося стикнутися з органами державної виконавчої служби через несплату штрафів ДАІ, кредиту в банк, аліментів тощо. Процедура стягнення боргів визначена в Законі України "Про виконавче провадження". В арсеналі виконавчої служби чимало заходів для стягнення боргів з пересічних мешканців - це арешт квартири чи машини, заборона виїзду за кордон тощо. Так, державний виконавець після отримання виконавчого документа відкриває виконавче провадження, надсилає боржникові постанову про відкриття провадження і надає строк для добровільного виконання – 7 днів. Після того, як добровільний строк на оплату боргу минув, державний виконавець вживає заходи примусового стягнення (шукає майно боржника і арештовує його, звертає стягнення на заробітну плату, пенсію, інші доходи). Вилучення транспортного засобу трапляється тоді, коли боржники ховають авто, не дають їх описати. Тоді виконавець скеровує у ДАІ орієнтування на затримання транспортного засобу. Якщо у боржника немає іншого майна, а є лише квартира, то виконавець зобов'язаний звернути стягнення на цю квартиру. Виконавці активно практикують такий захід, як арешт майна та спільно з правоохоронцями вилучають майно боржників, якщо ті відмовляються оплатити борг згідно з виконавчим документом, вилучене майно одразу передається відповідальним зберігачам на зберігання до часу його реалізації. Люди нерідко уникають виклики держвиконавця, чим ускладнюють свої проблеми та створюють юридичні наслідки, наприклад, за неявку - державний виконавець може оштрафувати боржника. Якщо громадяни бажають погасити добровільно борги, але через скрутне становище, не мають можливості сплатити усю суму заборгованості, вони мають право звернутися до суду із заявою про розстрочення виконання рішення про стягнення коштів, але до моменту скерування рішень суду на примусове виконання до відділу ДВС. Тому хочу наголосити, що саме боржник має бути активною стороною у провадженні. Він має з'явитися до виконавця, повідомити, які доходи отримує, і запропонувати, на які саме кошти чи майно можна звернути стягнення. На жаль, сьогодні боржники намагаються уникнути відповідальності, а не сприяти виконанню рішенню суду (постанов ДАІ, напису нотаріуса та інших виконавчих документів - не відчиняють двері, переховують майно, не з'являються на виклики виконавців. Тоді доводиться застосовувати примусовий привід. Протее, слід зазначити, стягувачі - упродовж 3-х років мають право знову звернутися про стягнення, і так це може тривати до кінця життя, і ніхто цей борг не спише. Довідково повідомляємо: відділ державної виконавчої служби Баштанського районного управління юстиції запрошує бажаючих пройти стажування на посаду державного виконавця з подальшим включенням до кадрового резерву, а за наявності вакансій - працевлаштуванням (довідки по тел. 2-59-11; 2-52-96). Начальник Баштанського районного управління юстиції Мехеда Ольга
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.