Баштанка.НЕТ

Ср, 15.05.2024, 17:31

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Покладання квітів:

    Фотографія 7:

    Покладання квітів:

    ---12:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Інформування населення

    ЄДІ: 25-річчя Чорнобильської катастрофи; Соціально-економічний розвиток Баштанського району за січень-березень 2011 року


    IНфОРМАЦIЙНИЙ БЮЛЕТЕНЬ

    Зміст:

        1.  До 25-річчя Чорнобильської катастрофи:
    - трагедія Чорнобилю;
    - соціальні наслідки Чорнобильської катастрофи;
    - соціальний захист осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи в Баштанському районі.
        2. Соціально-економічний розвиток Баштанського району за січень – березень 2011 року.



    1. ДО 25-РІЧЧЯ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ:

    «ТРАГЕДІЯ ЧОРНОБИЛЮ»:
        26 квітня 1986 року Україна пережила найкрупнішу техногенну аварію в світі на Чорнобильській АЕС.
        З цього часу цей день перетворився в День скорботи за жертвами Чорнобильської трагедії та день перестороги щодо відповідального використання мирного атому.
         Упродовж 25 років Україна долає наслідки безпрецедентної за масштабами і наслідками катастрофи, що увійшла в історію нашої цивілізації сумною і трагічною датою. Такої техногенно-екологічної аварії людство ще не знало. Організацією Об’єднаних Націй вона визнана катастрофою планетарного масштабу, епіцентром якої стала багатостраждальна українська земля.
        Масштаб Чорнобильської катастрофи, найтяжчого за історію людства техногенного лиха, добре відомий як вченим, так і політикам всього світу. В навколишнє середовище надійшло близько 3% радіонуклідів, які на момент катастрофи були накопичені в четвертому енергоблоці ЧАЕС.
        Аварія призвела до забруднення більше 145 тисяч кв. км території України, Республіки Білорусь та Російської Федерації. Внаслідок Чорнобильської катастрофи постраждало понад 5 мільйонів людей, забруднено радіоактивними нуклідами близько 5 тисяч населених пунктів Республіки Білорусь, України та Російської Федерації. З них на Україні - 2218 селищ та міст з населенням приблизно 2,4 млн. людей. Чорнобильська аварія призвела до безпрецедентного опромінення населення зазначених держав.
        Драматизм чорнобильської катастрофи не піддається ніякому виміру. Ядерному удару зазнавалися все нові території, небезпека радіоактивного ураження загрожувала масам людей, всьому живому.

    «СОЦІАЛЬНІ НАСЛІДКИ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ»
        В Україні налічується понад 2,5 млн. осіб, які мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС. При скороченні загальної кількості постраждалих на 19% за період 1997-2006 років, що цілком природно, виявилися дві характерні особливості. Стрімко, майже у 1,8 рази зріс контингент категорії інвалідів Чорнобиля. На 3% зросла кількість тих постраждалих, які працювали за межами зони відчуження. А найбільше (на 24%) скоротилася чисельність учасників ліквідації наслідків аварії у 1986-1987 роках. Це говорить про те, що саме перша хвиля ліквідаторів, чоловіків у молодому віці, зазнала найсильнішого удару по здоров’ю.
        В Україні налічується понад 17 000 сімей, які отримують пільги внаслідок втрати годувальника, смерть якого пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Такі сім’ї є в усіх регіонах країни.
        В Баштанському районі станом на сьогоднішній день проживає 379 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Із них 49 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС; 203 потерпілих; 127 дітей; 3 вдови.

    «СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ ОСІБ, ПОСТРАЖДАЛИХ ВНАСЛІДОК ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ В БАШТАНСЬКОМУ РАЙОНІ»
    11 жовтня 2010 року вийшов Указ Президента України В.Ф.Януковича «Про заходи, пов'язані з 25-ми роковинами Чорнобильської катастрофи», який передбачає:
    •    поліпшення медичного забезпечення, оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та придбання для них ліків;
    •    будівництво (придбання) житла для відповідних категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи і потребують поліпшення житлових умов, насамперед сімей з дітьми, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи та потребують особливого догляду, інвалідів І групи, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;
    •    відселення сімей, насамперед сімей з дітьми, які проживають у зоні безумовного (обов'язкового) відселення;
    •    радіаційний захист населення;
    •    екологічне оздоровлення забруднених територій;
        Для оздоровлення постраждалих від Чорнобильської АЕС громадян в Баштанському районі щорічно виділяється матеріальна допомога на оздоровлення.  
        У 2011 році дана категорія отримала матеріальну допомогу у сумі 1 455 грн.: 7 інвалідів (хвороби набуті внаслідок Чорнобильської катастрофи) І-ІІІ групи отримали матеріальну допомогу у сумі 690 грн. Дитина інвалід – 90 грн.; дитина –сирота (батьки якої загинули під час ліквідації катастрофи) -75 грн.; 6 ліквідаторів ІІ категорії - 600 грн.
        У квітні 2011 року буде виділено грошову допомогу з районної Програми «Турбота» ліквідатору Чорнобильської АЕС та дитині інваліду у сумі 5 тис.грн.
        Можливо, те, що Україна першою відчула і усвідомила небезпеку мирного атому, було однією з мотивацій відмови нашої держави першою в світі від ядерної зброї. Україна показала приклад світовому співтовариству, прийнявши нещодавно рішення про передачу першими залишків запасів високозбагаченого урану.
        Енергетичне майбутнє України неможливе без атомної енергетики, але мирної та безпечної, враховуючи уроки Чорнобиля, за які українці заплатили дуже високу ціну. Досі від наслідків згубного радіоактивного опромінення потерпають понад два мільйони громадян, з яких 498 тисяч - діти.

    2. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ РОЗВИТОК БАШТАНСЬКОГО РАЙОНУ ЗА СІЧЕНЬ – БЕРЕЗЕНЬ 2011 РОКУ.

    ПРОМИСЛОВІСТЬ
    За січень-березень 2011 року промисловими підприємствами району реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) за оперативними даними на суму 118387,8 тис.грн. (за відповідний період минулого року –  110612 тис. грн.), що складає 107,0 %. Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу склав 3051,2 грн (2010 –   2858,2 грн) до рівня 2010 року – 106,7%.
    Основним промисловим підприємством району є закрите акціонерне товариство «Баштанський сирзавод». З початку 2011 року обсяг реалізованої промислової продукції (без ПДВ) склав 118160 тис.грн., що на 7,0% більше в порівнянні з обсягом реалізації продукції за відповідний період 2010 року (110382,6 тис.грн).
             Іншим промисловим підприємством району є ДП «Хлібокомбінат». Обсяг реалізації продукції у січні-березні 2011 року склав 117,0 тис.грн., що в порівнянні до відповідного періоду минулого року збільшився на 5,4 % (2010-111,0 тис.грн).
           Станом на 01.04.11 АТВТ «Привільненське ремонтно-транспортне підприємство», враховуючи виробничі потужності підприємства, обсяги реалізації промислової продукції становлять 24,3 тис. грн., що порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 44,2 %.
    ДП «Баштанський Агромашсервіс» у січні - березні 2011 року обсяг реалізації промислової продукції склав 118,8 тис.грн. в порівнянні з відповідним періодом минулого року на 11,0 % більше (107,0 тис.грн). У структурі виробництва промислової продукції району дане підприємство має 0,2% та використання інвестиційної продукції – 0,3%.

    СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО
    У процесі реформування аграрного сектору в Баштанському районі створено 79 товариств з обмеженою відповідальністю, акціонерних та приватних підприємств, 463 фермерських господарств, більше 2200 одноосібників.
         Основу аграрно-промислового комплексу району складає сільське господарство, яке характеризується розвинутим виробництвом зерна,  технічних культур. Позитивні зрушення спостерігаються в розвитку галузі тваринництва.
    Рослинництво.
             Станом на 01.04.11 під урожай 2011 року  в районі посіяно ранніх зернових (ячмінь, пшениця, горох, овес) культур на площі  10,574 тис. га, що складає 78% від прогнозного завдання. Проведено підживлення озимих культур на площі 60 тис.га., забороновано – 49,4 тис.га.
        Реалізація основних видів продукції сільськогосподарськими підприємствами з початку року становить зернових та зернобобових культур 2079 тонн, що на 13,2% більше минулорічних показників, в тому числі пшениці – 1857 тонн, що на 83,7% більше, ніж у 2010 році, соняшнику – 3058 тонн, або 110,9 % показників минулого року.
    Для виконання комплексу польових робіт 2011 року машинотракторний парк району нараховує 622 трактора, 302 зернових комбайна в т. ч.                          93 іноземного виробництва, 435 сівалок, 440 культиваторів, 320 плугів,  160 борін дискових,  3000 борін зубових та 270 зчіпок.
    З урожаю 2011 року заплановано отримати 182,817 тис. тонн зернових і зернобобових культур, 23,146 тис. тонн соняшнику та 11,424 тис. тонн озимого ріпаку.
    Тваринництво.
       Протягом 2011 року, проти відповідного періоду минулого 2010 року, в сільськогосподарських підприємствах зменшилось виробництво молока на 15,9 % і відповідно складає 117,6 т., м’яса збільшилось на 5,2 %, або 34,1 т. За звітний період спостерігається тенденція росту виробництва продукції у птахівництві    165 тис.шт. яєць (101,6 % минулого року).
      Реалізація основних видів продукції тваринництва сільськогосподарськими підприємствами становить худоби та птиці (у живій вазі) 32 тонни, що на 5,9% менше до показників 2010 року, молока та молочної продукції – 90 тонн, що на 23,1% менше минулого року.
    Проти відповідного періоду минулого року зменшилась чисельність поголів’я великої рогатої худоби у сільгосппідприємствах – на 4,8 % (864 голови), поголів’я свиней збільшилось на 25,5 % (3897 голови), поголів’я корів 100,3 % (478 голів), овець та кіз – зменшилось на 5,1 % (3618 голови), поголів’я птиці становить 119,7% (370,9 тис.шт.).
      На території місцевих рад району в господарствах населення діє 107 міні – ферм ВРХ з чисельністю поголів’я корів 5 і більше голів.
             З метою сприяння розвитку молочного скотарства  особистих селянських господарств, вирішення нагальних проблем та захисту економічних та правових інтересів  на територіях місцевих рад району створено громадські об’єднання   Спілки власників корів. В районі функціонує 38 таких спілок, яким надано в довгострокову оренду земельних площ - 8638,8 га, в тому числі для використання  під пасовище - 7462 га та кормо виробництва - 1176,8 га.
            У складі спілок діють 115 міні – ферм з розведення ВРХ, з них 107 утримують корів 5 голів і більше, 2 від 10 до 20 голів, 1 - більше 20 голів.
            Закупівлю молока в господарствах населення здійснюють 48 заготівельних пунктів створених молокопереробними підприємствами ЗАТ «Баштанський сирзавод» – 30,ЗАТ «Лакталіс -  Миколаїв» - 12, ЗАТ «Дружба» Новоодеського району – 4, ЗАТ «Данон – Дніпро» Херсонської області – 2 пункти.
        За новітніми технологіями розвивається птахівнича галузь в спеціалізованому підприємстві ТОВ «Баштанська птахофабрика». Підприємство утримує 167300 голів птиці, в тому числі курей – несучок 120890 голів. Керівництво підприємства в 2011 році планує збільшити поголів’я до 305-310 тис. голів. Ведуться переговори з СТОВ «Дружба» про купівлю тваринницьких приміщень з послідуючою їх реконструкцією для утримання птиці.
    Більш ефективним та економічно вигідним є великотоварне виробництво з ресурсозберігаючими технологіями. Для здійснення цих заходів є необхідність у залученні інвесторів до інвестиційних проектів з будівництва молочних ферм та свинокомплексу за новими технологіями.

    ФІНАНСИ ТА БЮДЖЕТ
             Надходження податків і зборів до загального фонду місцевих бюджетів   (без урахування трансфертів) на території Баштанського району станом на 01.04.11  складає в  сумі 5600,8 тис. грн.  при плані з урахуванням внесених змін 4964,1 тис. грн., або 112,8 % до плану.
     Виконання плану мобілізації податків і зборів по районному бюджету  складає в розмірі 102,7 %,  по міському   бюджету – 110,8 %  та по сільських бюджетах – 133,9 % .
       Враховуючи вищезазначене слід відмітити, що робота по виконанню передбачених планів проведена з усіма органами місцевого самоврядування.
          Обсяг виконання  видатків бюджету  району станом на 01.04.11 склав  30924,1 тис. грн., або 97,8 % до плану звітного періоду  поточного року.

    ТРАНСПОРТ
    З початку 2011 року автомобільним транспортом (з урахуванням перевезень, виконаних фізичними особами-підприємцями) перевезено 14,3 тис. т. вантажів,  що на 1,4% менше, ніж у минулому році, при цьому вантажообіг склав 2917,6 тис. ткм., що на 18,6% більше відповідного періоду 2010 року.
    Послугами пасажирського автомобільного транспорту (з урахуванням перевезень виконаних фізичними особами-підприємцями) скористалося 23,6 тис. Осіб.
    У Баштанському районі перевезення на приміських автобусних маршрутах здійснює «Баштанське АТП – 14846», всього налічується 11 маршрутів. Перевізник ТОВ «Миколаїв-авто» надає транспортні послуги на 2 міжміських маршрутах: Баштанка-Миколаїв (задіяно 6 одиниць автотранспорту), Н-Українка-Миколаїв (задіяна 1 одиниця). ТОВ «Алан-Техно» займається перевезенням пасажирів с.Інгулка-Миколаїв, с.Н-Іванівка- Миколаїв. ТОВ «Орион-Авто» надає послуги на маршрутах с.Піски-Миколаїв, с.Лоцкине-Миколаїв, с.Н-Олександрівка-Миколаїв, с.Червоний Став – Миколаїв.
    На маршрутах району працюють 4 підприємства, на яких задіяно 19 одиниць автотранспорту.   

    НЕФІНАНСОВІ   ПОСЛУГИ
    З початку 2011 року субсидії призначено 122 сім’ям, загальна сума призначених пільг по оплаті за житлово-комунальні послуги становить  16,9 тис.грн (по області – 624,1 тис.грн), середній розмір призначених субсидій – 130,0 грн. (середньообласний показник – 96,1 грн.).
            Обсяги реалізованих послуг підприємствами сфери послуг за звітний період складають 2392,3 тис.грн., що на 7,5% більше, ніж у минулому році у тому числі реалізовано населенню району 135,6 тис.грн., що на 0,8% більше ніж у 2010 році.

    ДОХОДИ НАСЕЛЕННЯ
              Найвищий рівень середньомісячної заробітної плати протягом січня-березня       2011 року відмічено на підприємствах промисловості – 2744,1 грн., що становить 115,5 % середнього рівня району.
             Найнижчий рівень заробітної плати одного штатного працівника протягом березня 2011 року відмічено на підприємствах транспорту і зв’язку – 466,7 грн.,  лише  20,0 %  середньорайонного рівня та на підприємствах торгівлі та громадського харчування – 943,75 грн., що становить 42,0 % середньорайонного рівня.
                 Станом на 01.04.11 заборгованість з виплати заробітної плати на економічно активних підприємствах району відсутня.

    РИНОК ПРАЦІ
    Станом на 01.04.11 на обліку у державній службі зайнятості району перебувало 1253 незайнятих трудовою діяльністю громадян (117,2% минулорічних показників), що становить 5,4 % від загальнообласного показника, з них: 98,0 % (1224 особа) - мали офіційний статус безробітних.
    За повідомленнями підприємств, установ і організацій на кінець лютого у наявності налічувалося 28 вільних робочих місць, таким чином, навантаження незайнятого населення на вільні робочі місця склало 45 особи, це у 1,7 раз більше від обласного показника (21 особа).
    По району рівень зареєстрованого безробіття станом на 01.04.11 становив 5,3 % від кількості постійного населення у працездатному віці, при середньо-обласному показнику – 3,1%. За сприянням служби зайнятості у березні  2011 року було працевлаштовано 67 осіб (до аналогічного періоду минулого року 279,2 %).

    ДЕМОГРАФІЧНА СИТУАЦІЯ
    На території Баштанського району розташовано: 1 місто та 19 сільських рад (59 сільських населених пунктів), в яких станом на 1 березня 2011 року проживало 38,7 тис. осіб, в тому числі міське населення – 12,6 тис. осіб; сільське населення – 26,1 тис. осіб.
    Загальне скорочення  чисельності населення району на 01.03.11 становить                  18  осіб  (в 2010 – скорочення 26 осіб). Станом на 01.03.11 народилося 40 осіб (у 2010 році – 37 осіб) або на 8,1 % більше ніж у минулому році, померло 58 осіб (2010 рік – 63 чоловік),  що на 7,9% менше в порівнянні з минулим роком.

    БЛАГОУСТРІЙ ТЕРИТОРІЇ РАЙОНУ
    На території району 577,6 км вулично-дорожньої мережі, 70,0 % із них - потребують ремонту.  З початку 2011 року залишок коштів по податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів складає 143,4 тис. грн., що більше на 38,8 тис. грн.  відповідно до 01.01.11.
    Одним із головних завдань виконавчої влади з питань благоустрою території - активізувати роботу міської та сільських рад, громадських формувань, депутатського корпусу в напрямку підтримки належного стану населених пунктів району та попередження громадян про необхідність утримання присадибних ділянок у відповідному санітарному стані.

    Узагальнено  сектором внутрішньої політики райдержадміністрації


    КВІТЕНЬ
    2011
    Категорія: Інформування населення | Опублікував: bashtanka (14.04.2011)
    | Коментарів відвідувачі лишили: 1
    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Бюлетень, єдиний День інформування, інформаційний бюлетень, інформування населення
    Всього коментарів користувачів сайту: 1
    avatar
    0
    1
    Офіційні дані "Про соціально–економічне становище району за січень–березень 2011 року", підготовлені управлінням статистики у Баштанському районі можна переглянути за ЦІЄЮ ЛАНКОЮ

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz