Баштанка.НЕТ

Нд, 28.04.2024, 16:16

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    -9:

    Центральна районна лікарня:

    З 8 березня!:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Освіта

    Незабутня подорож до Польщі - архівна публікація про подорож учнів Баштанської гімназії з районної газети "Голос Баштанщини"


     
     

    Незабутня подорож до Польщі

    Ми інколи перестаємо вірити, що життя може бути світлим та яскравим. Але рано чи пізно доля дарує нам щасливий «квиток». Саме так сталося з учнями Баштанської гімназії, яким завжди випадає можливість вивчати історію своєї країни, мову, культуру, звичаї, подорожуючи містами України.
    Але цього разу ми просто ошаленіли від радості, дізнавшись, що 20 кращих учнів поїдуть до Польщі. Пані Любомира Тхір та Олена Кушнір – директори гімназій з Бартошиць та Баштанки доклали максимум зусиль, щоб ця поїздка відбулася. Ми безмежно їм вдячні за те, що вони допомогли нам поїхати за кордон, за те, що турбувалися про нас під час перебування в Польщі. Також хочемо подякувати начальнику відділу освіти Любов Іванівні Голодівській, Ірині Василівні Гармаш – вчителю інформатики та члену батьківської ради Олені Вікторівні Кунпан, які піклувалися про нас під час поїздки.
    Червневого суботнього дня ми завантажили свої валізи до потягу, який повіз нас до славетного міста Лева. Провели там чудовий день, блукаючи містом, а вже ввечері зайняли місця в автобусі, що прямував до Польщі. Ми навіть не підозрювали, наскільки вражаюча та захоплююча подорож чекає на нас!
    Бартошиці – невеличке містечко на півночі Польщі. Це мальовничий світ, в якому ми прожили 5 днів та 120 годин. Це були одні з найсвітліших та найрадісніших моментів у нашому житті!
    З хлібом і сіллю, українськими піснями нас зустріла Бартошицька україномовна школа. Нас вразили надзвичайна краса та ідеальна чистота місцевості, культура і гостинність людей. Історично склалося, що велика кількість українців проживає у Польщі. Причиною цього стала операція «Вісла – 1947» – злочинний захід польського комуністичного режиму проти українського населення на окупованих Польщею українських етнічних землях. Мета операції – покінчити з українським питанням у Польщі, асиміляція українських переселенців у польському середовищі, їх денаціоналізація. Тож зараз на півночі Польщі (а саме в Бартошицях та Гурово) проживає більше тисячі українців. Незважаючи на те, що це українці в третьому поколінні, вони зберегли свої традиції, звичаї, мову, культуру.
    В Бартошицях та Гурово функціонують україномовні школи, де в кожному кабінеті висить портрет Президента України, портрет Шевченка, герб України та цитати з поезії Лесі Українки. Діти розмовляють українською, співають народні пісні, добре знають українські звичаї та традиції, за шкільну форму вважають вишиванки, знають гімн та підіймають прапор України. Ми були приємно вражені, що українські традиції знають і поважають українці й за кордоном.
    У кожній оселі, де ми жили, був символ, який нагадував про Україну, про рідну землю та домівку. Нас зустріли, як рідних братів і сестер, зі щирим теплом та радістю зігрівали наші душі, робили все, щоб ми почувалися затишно. Нашим друзям-полякам хотілося годинами слухати розповіді про сучасну Україну, про нашу школу, наших батьків. Перебуваючи у церкві, вони моляться і ставлять свічки за Україну. Коли з їхніх уст лунала мелодія української народної пісні, по їх щоках котилися сльози, в очах був смуток, а голос жалісно тремтів від розуміння, що своє одне-єдине життя вони проживуть на чужині. З надією та великим нетерпінням вони чекають приїзду на рідну землю. Ми готуємося до зустрічі з нашими друзями у вересні. Сподіваємось, що вони будуть задоволені приїздом до Баштанки.
    Зворушливим та незабутнім було прощання з Бартошицями та друзями, які, не відпускаючи нас, співали для нас українські пісні. Це був занадто яскравий, світлий та неповторний момент. Ці 5 днів змінили багато поглядів, думок, змінили наше бачення світу і, можливо, чиєсь життя. Хто б подарував нам таке щастя, як не гімназія? Ми безмежно горді тим, що є учнями нашої Альма-матері, вдячні нашим вчителям та батькам, горді за нашу Україну, за те, що саме гімназія відчиняє нам двері у змістовне, повне успіху та відкриттів життя.
    І, мабуть, найзворушливіший момент був тоді, коли ми повернулися до Баштанки, це наші вчителі, батьки зустріли нас з хлібом-сіллю на порозі гімназії! Ми відчули, ось воно, справжнє щастя – повернутися до рідного краю. 

     
    Марина ГРИГОРЯН,
     учениця 11 класу Баш-танської гімназії.
     

    Побачили Європу завдяки гімназії

    Цього літа з нетерпінням чекали наші діти. Вже не вперше наш директор гімназії Олена Іванівна Кушнір та вчителі організовують різноманітні поїздки регіонами України, але цього разу нашим дітям випала нагода поїхати до Польщі. Це був чудовий шанс познайомитися з українськими сім’ями, які проживають у сусідній державі. Поїздка була вражаючою та яскравою. діти побачили Європу та рівень її розвитку. Тож тепер у них з’явилося ще більше бажання працювати для України, сприяти її розвитку та прогресу.
    Наші діти проживали у сім’ях, де з повагою та патріотизмом ставилися до України, тож тепер гімназисти ще більше пишаються своєю державою.
    Ми, батьки, хочемо подякувати Любові Іванівні Голодівській за підтримку та допомогу, без якої ця поїздка не відбулася б, за те, що ви сприяєте  інтелектуальному розвитку молоді. Особлива подяка Олені Іванівні кушнір за створення проекту, за втілення його у життя, за геніальні ідеї, за те, що ви перші, хто вивіз наших дітей за кордон. За те, що виховуєте елітну та інтелігентну молодь. Низький уклін вам за те, що вкладаєте душу й серце в свою працю. Ми вдячні за те, що ви даруєте їм якісну освіту, виховуєте їх, як наполегливих та трудолюбивих людей, за те, що присвячуєте нашим милим діткам своє життя, відкриваєте для них нові кордони.
    Ми дякуємо Ірині Василівні Гармаш та Олені Вікторівні Кунпан, за те, що піклувалися про дітей та доглядали за ними, за те, що зробили подорож веселішою і змістовнішою.
    З великою радістю зустрічатимемо у наших сім’ях польських дітей із візитом-відповіддю у вересні 2009 р. Нам є, що розповісти їм про рідний край. Є чим зацікавити. Справжня дружба не знає кордонів, і ми в цьому переконалися, завдяки таким  українсько-польським зв’язкам. Поїздка наших дітей за кордон – ще одна перевага навчання саме в гімназії.

     
    Олена ЄРЕШКО,
    Гаяне ГРИГОРЯН,
    від імені батьків 
    учнів гімназії.

     
    Опубліковано у  районній газеті
    "Голос Баштанщини" №71 (5771) від 13 серпня 2009 року.

     
    PDF версія цього номера районної газети доступна за цим лінком.
    Приємного перегляду архіву "Голосу Баштанщини"!
    Категорія: Освіта | Опублікував: bashtanka (24.03.2024)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): подорож до Польщі, Ірина Гармаш, архівна публікація, Баштанська гімназія, подорож учнів, Голос Баштанщини
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz