Баштанка.НЕТ

Вт, 26.11.2024, 19:42

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Дизайн
  • Ігровий клуб Prematch
  • Купити ліки
  • сир Philadelphia
  • жіночі кросовки оптом
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    -10:

    Центру електрозв’язку № 1:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Інформування населення

    Прийомна сім'я – шанс на нове життя

        Тому, хто виріс у рідній сім»ї, важко уявити, що відчуває маленька дитина, яка залишилася без батьків. Майже безпорадна, без підтримки та любові, вона, як пересаджений паросток на палючому сонці, - наодинці із складними життєвими проблемами. Хоч якось компенсувати батьківську турботу намагається держава.
        Українською системою державної опіки над дітьми-сиротами та тими, хто залишився без батьківського піклування, передбачено, що з народження до набуття повноліття вони мають можливість бути доглянутими державними закладами, завдання яких – утримання, виховання, навчання та надання професійних навичок. Однак останніми роками змінилися пріоритети державної політики. Перевага надається вихованню дітей-сиріт у родині (усиновлення, опіка, передача на виховання у дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім»ї).
        Проблема дитячого сирітства з кожним днем стає більш актуальною і болючішою темою для нашого суспільства. Особливо тепер, під час глобальної фінансової, енергетичної та соціально - політичної кризи. Очевидним фактом є, що переважна більшість дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, виховуються в інтернатних закладах. Діти в них, як правило, істотно відрізняються від тих, які виховується в сім»ях, тим, що вони недоотримують батьківського тепла, любові, ласки та турботи. Адже це просто необхідно для гармонійного зростання всебічно розвинутої, духовної та морально стійкої особистості.
        За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони – наше майбутнє. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневіряються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі,  з свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.
        В Україні цілеспрямовано проводиться значна робота зі створення нової форми державної опіки – інституту прийомної сім»ї. Це надає можливість дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, рости та виховуватися в сім»ї.
        Що ж таке прийомна сім»я ?
        Прийомна сім»я – це сім»я (або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі), що добровільно взяла на виховання  та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
        Прийомні діти не мають батьків та інших родичів, які б могли турбуватися про них. Вони мають статус дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У таких випадках прийомна сім»я допомагає цим дітям здобути повноцінну родину.
        Прийомні діти мають право підтримувати контакти з біологічними батьками та іншими родичами в тому разі, якщо таке спілкування не суперечить інтересам дитини і не заборонено рішенням суду.
        Форми стосунків прийомних дітей з біологічними батьками та іншими родичами  визначаються органами опіки та піклування за погодженням прийомних батьків. Утримання прийомної дитини в сім»ї фінансується державою. Одному з прийомних батьків виплачується два прожиткових мінімуми на утримання, виховання, навчання, лікування, харчування дитини та грошове забезпечення у розмірі 35 % відрахувань від загальної суми виплат на дітей за виконання обов»язків прийомних батьків. Прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов.
        Прийомну сім»ю обов»язково відвідує соціальний працівник, який надає соціальні послуги та консультації. Також проводить бесіди з батьками про прийомну сім»ю, надає поради щодо вирішення деяких загальних та соціальних питань. Крім того, соцпрацівник проводить бесіди і з прийомною дитиною, де наодинці з нею він дізнається про її думку та почуття щодо прийомної сім»ї.
          Функціонування прийомних регулюється Сімейним кодексом України, законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування», Положенням про прийомну сім»ю, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 565 від 26 квітня 2002 року.
        Якщо Ви небайдужі до дітей, які потребують батьківської любові, родинного тепла, якщо Ви вирішили створити прийомну сім»ю на базі своєї родини ми завжди чекаємо  Вас в службі у справах дітей Баштанської райдержадміністрації ( контактний телефон 2-68-89).


    Завідувач сектору опіки служби
    у справах дітей райдержадміністрації                                                   
    Вікторія Коваленко

    Категорія: Інформування населення | Опублікував: bashtanka (31.03.2011) | Автор: Вікторія Коваленко

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): інтернат, опіка та піклування, прийомна сім'я, система державної опіки, опіка, проблема дитячого сирытства
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz