Баштанка.НЕТ

Пт, 26.04.2024, 18:53

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    Конкурс "А я - україночка":

    Конкурс "А я - україночка":

    -14:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    Про осередок добра і милосердя на Баштанщині


     
    Щороку на початку грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає Міжнародний день людей з обмеженими можливостями. За даними Державної служби статистики станом на початок 2021 року в Україні проживає понад два з половиною мільйони людей з інвалідністю, майже 164 тисячі з них – діти. На їхню долю випали нелегкі випробування, однак вони, долаючи труднощі, проявляють виняткову силу духу і непохитну віру в життя. Сьогодні вже вкотре хочеться розповісти про відділення денного перебування дітей з інвалідністю комунальної установи «Центр надання соціальних послуг Баштанської міської ради». 

    Найбільше мене вражають люди, які багато років працюють у відділенні, – вчитель-реабілітолог Ольга Степанова, соціальний педагог Дар’я Штефан, молодша медична сестра Віталіна Кручереску. Саме вони кожного дня опікуються, толерантно відносяться до діток із особливими потребами, дарують їм свою турботу та увагу, а малеча, у свою чергу, віддячує їм посмішками і новими маленькими досягненнями.


    Відділення денного перебування дітей з інвалідністю засноване у березні 2000 року і діяло воно спочатку на базі закладів дошкільної освіти «Дюймовочка», «Теремок», а потім понад шістнадцять років – у приміщенні Баштанської лікарні. Нині знаходиться у центрі надання соціальних послуг. 

     Опубліковано у "Голосі Баштанщини" №49 від 11 грудня 2021 року.
    Запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини"!



    За 21 рік  існування закладу змінювалися кадри, місце перебування вихованців закладу, але незмінним залишилося одне – це любов та бажання допомогти кожній дитині з особливими потребами.

    Головною метою діяльності відділення є соціальна реабілітація дітей з інвалідністю, підготовка їх до самостійного життя, створення найсприятливіших умов для їх розвитку. Тут забезпечується денний догляд, навчання основним соціальним та побутовим навичкам, розвиток здібностей, створення передумов для їхньої інтеграції у суспільство. Сьогодні заклад є справжнім осередком добра і милосердя, який відвідують восьмеро діток  із фізичними та розумовими проблемами, вони забезпечуються на безоплатній основі підвозом до закладу та харчуванням.

    У роботі з дітьми спеціалісти використовують практичні та наочні методи навчання, елементи різноманітних навчаючих та розвиваючих методик. Працівники відділення постійно підвищують свій фаховий рівень, беруть активну участь у навчальних семінарах та впроваджують нові форми і методи реабілітації у своїй роботі.


    – Наш день розпочинається з того, що ми сідаємо в коло і вітаємося один з одним, робимо зарядку, після чого у нас навчальний сніданок – вчимося правилам поведінки за столом. Потім іде фенологічний урок – вивчаємо періодичні явища в живій і неживій природі, що пов’язані зі змінами пір року, а також сезонні фази розвитку рослин тощо. Наші вихованці дуже полюбляють розфарбовувати, малювати, робити різні поробки, складати пазли, конструктори. А ще вони дуже щасливі коли до них приходять гості з подарунками і проводять з ними весело час – учні та вчителі шкіл, працівники культури, представники влади, – розповідає Ольга Степанова. – Для нас всі дітки, як рідні. Вони почувають себе  тут затишно і спокійно. Хотілося, щоб відділення розміщувалося у трохи більшому приміщенні, так ми мали б змогу створити комфортніші зони для фізичних занять та відпочинку.
    (На фото – під час занять у відділенні денного перебування дітей з інвалідністю)

    Пишаємося і радіємо, коли хлопчики і дівчатка розкривають свої здібності, здобувають нові навички поведінки в побуті, у спілкуванні з однолітками, знаходять сили і бажання радіти життю, покращується їх емоційно-психологічний стан.


    – Вже багато років ми мріємо лише про одне – щоб наше відділення денного перебування дітей з інвалідністю стало цілодобовим, адже дуже багато дітей, які проживають у Баштанській територіальній громаді, потребують нашої підтримки і допомоги. 
    Також сподіваємося, що найближчим часом нам встановлять хоча б маленький дитячий майданчик, щоб дітки мали змогу відпочити на вулиці, – продовжує розмову Дар’я Штефан.
    Проблема соціальної адаптації дітей з інвалідністю сьогодні дуже актуальна. Їм необхідна допомога не тільки батьків, але і суспільства в цілому. Так вони зможуть відчути, що вони дійсно потрібні, що їх люблять і розуміють. 
    Переймаючись буденними проблемами, ми повинні замислитися над непростою долею людей з вадами здоров’я не тільки у Міжнародний день людей з обмеженими можливостями, а й протягом цілого року не забувати про те, що поруч з нами живуть особливі люди, і вони потребують допомоги й уваги. 

    Після відвідин відділення ще раз переконалася, що тут працюють люди з добрим серцем і душею. Побачила, що у закладі затишно і чисто, але дійсно замало місця для фізичного розвитку діток. Немає місця, щоб розташувати весь фізичний інвентар, мало ігрових зон. Також раніше у відділені  працювали  логопед, фізичний реабілітолог, музичний керівник, але, на жаль, за браком фінансування, цих працівників було скорочено, хоча вони вкрай необхідні для діток з особливими потребами. Тож хотілося, щоб влада найближчим часом  звернула увагу на ці важливі проблеми і вирішила їх, адже діти – найцінніше, що є у цьому світі.

    Наостанок хочеться наголосити, що люди з особливими потребами – такі ж як і ми. Насправді їх багато, але ми їх так мало бачимо серед нас тому, що ми не вміємо бути серед них. Щиро дякую всім, хто опікується людьми з інвалідністю, адже надання їм щоденної підтримки й допомоги – реальний вияв милосердя, людяності та любові до ближнього. Нехай ваша щоденна турбота допомагає мужнім чоловікам, жінкам, дітям забувати про труднощі, а їхні серця наповнюються теплотою і впевненістю у завтрашньому дні.

     
    Історія мами,
    яка виховує дитину з інвалідністю

    41-річна Наталя Шаповалова – мама трьох діток. Середній син,  Володимир, якому зараз 11 років, має з дитинства невиліковну хворобу – змішана гідроцефалія головного мозку. Жінка розповідає, що вагітність проходила чудово, без різних патологій. Наталя почувала себе добре, проходила всі планові обстеження, аналізи та скринінги були в межах норми. Хлопчик з’явився на світ за допомогою кесаревого розтину.
    (На фото – Наталя Шаповалова з сином Володимиром)

    – Коли Вова народився, нам сказали, що у нього не розкрилися легені. Після чого його терміново відправили до Миколаївської дитячої реанімації, там ми із сином перебували 2,5 місяця. Я постійно просила Бога тільки про одне, щоб мій син вижив. Пізніше певні проблеми із здоров’ям  стали очевидними. Наприклад, до року я бачила, що щось не так, що дитинка відстає в розвитку, бо він не сидів, погано набирав вагу і не повзав, після року тільки почав тримати голову, у два роки не вмів ходити, тільки сидів. Ми постійно зверталися до Миколаївських фахових спеціалістів, але лікарі нас заспокоювали, говорили, що це просто така особливість у дитини. Довгий час я не могла нічого з’ясувати. Через муки і страждання, ми все-таки у 2 роки і три місяці отримали остаточний діагноз і групу інвалідності.

    Це був крах! Мені видали довідку, в якій вказано діагноз, читаючи який я нічого не розуміла. Тобто вручили в руки заключення, а що робити далі, як із цим жити, куди звертатись ніхто не пояснив. Нам довелося навчитися жити заново, –  згадує зі сльозами на очах Наталя Шаповалова. – Поки Вова був маленький, особливих труднощів не виникало: взяли на руки, перенесли його куди потрібно, посадили у ванну, помили... З віком, коли дитина росте і розвивається, стало фізично важче щось робити. Зараз син вміє говорити лише одне слово: «мама». Він не може повноцінно розмовляти, проте легко і невимушено спілкується своєю вигаданою мовою з тих звуків, які йому вдаються, все решта показує руками, я розумію, що він хоче сказати чи показати. Вові дуже непросто ходити, але він має величезну силу у руках. Буває, що погано спить уночі. Хлопчик співчутливий, переживає, коли хтось плаче. Знає всі кольори, цифри і літери, навіть може написати деякі слова. Полюбляє дивитися мультфільми, роздивлятися різнокольорові книжки, малювати, складати пазли.

    Якщо говорити про побут, то найважче те, що я повністю прикута до своєї дитини. Не можу ні на кого його залишити або в садочок віддати, не можу вийти десь на роботу.

    Ще будучи зовсім маленьким, син розпочав відвідувати Баштанське відділення денного перебування дітей з інвалідністю, йому там дуже подобається. Коли Вова почав туди ходити, то він навіть не міг самостійно їсти, пережовувати їжу. Але з часом за допомогою фахівців він всьому навчився. Я щира вдячна всім працівникам цього закладу за турботу, увагу та опіку про діток з особливими потребами. Шкода тільки, що це відділення працює лише пів дня. Для мам таких діток величезна підтримка, коли діє таке відділення.

    І хоч Наталя виглядає абсолютно щасливою мамою, розуміємо, що увесь цей шлях у боротьбі за здоров’я сина встелений сльозами, болем і розчаруванням. Але сила її в тому, що всю цю важку дорогу вона пройшла і продовжує проходити з великою любов’ю у серці до своїх дітей.

    – Стосовно оточення, мені ніколи не траплялись люди з негативом до дитини з інвалідністю. Зустрічалися байдужі. Іноді деякі недовірливо ставляться до того, що в мене є дитина з інвалідністю, натякають, що може я купила довідку про інвалідність. Як про таке можна взагалі подумати, я не розумію...

    Радує, що на своєму шляху здебільшого ми зустрічаємо розуміючих, добрих, співчутливих людей. Навіть коли із сином граємося у дитячому містечку «Казка», їздимо на море, в зоопарк, ми не відчуваємо від інших діток і їх батьків поганого відношення. Серед друзів у Вови лише його сестрички та дітки з відділення, – говорить Наталя Шаповалова. – Наш хлопчик з характером, дуже життєрадісний, бешкетний, веселий і позитивний. Вся родина його дуже любить! Він обійме, поцілує, пожаліє, якщо треба. І що б там не було, дуже рада, що він у мене є, що він мій син! І ще я дуже вірю в свою дитину і в його можливості!

    Я б усім мамам, які мають таких особливих діток, рекомендувала спілкуватися, не закриватися в собі, бо коли ти лишаєшся наодинці зі своїм горем, то це страшно. Коли ж ти ділишся ним з іншими, воно вже не таке гнітюче, не таке болюче. Ми вже нічого не змінимо кардинально, але шукати позитивні моменти необхідно.

    Ця життєва історія про силу духу і постійну віру, про соціальну адаптацію та внутрішню боротьбу не може не вражати. А ще ти розумієш, що надзвичайна, глибока, віддана і всеохоплююча любов може бути тільки одна – материнська.


    Джерело публікації: https://gazeta-bashtanka.blogspot.com/2021/12/blog-post_13.html
    Категорія: Суспільство | Опублікував: vagonta (13.12.2021) | Автор: Юлія ДУБОГРІЙ

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): реабілітація дітей, діти з інвалідністю, відділення для дітей з інвалідністю, Голос Баштанщини
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz