Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 03:23

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    З 8 березня!:

    Відкриття офісу Партії регіонів:

    Вітання ветеранів з Днем визволення району:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Суспільство

    Про вічне і сучасне

     Минулого тижня до редакції «Голосу Баштанщини» звернулася жителька Христофорівки Марія Ницик та розповіла про те, що 19 травня до міської ради вона надіслала лист-звернення, яке підписали ще 36 односельців, з проханням виділення коштів для благоустрою кладовища (ремонт огорожі та придбання саджанців дерев, щоб потім їх висадити навколо огорожі), що по вул. 1 Травня. 30 червня підготовлено відповідь, що надійшла у липні, щоправда не на ту адресу, котра була зазначена у листі: «Баштанська міська рада на Ваше звернення щодо виділення коштів на благоустрій кладовищ: у районі «Поселянка», вул. 30 років Перемоги; «Центральне», вул. 1 Травня; «Балацкове», вул. Приінгульська, повідомляє наступне.
    За планом розвитку Христофорівського старостинського округу з  благоустрою було заплановано кошти у розмірі 73 тис. грн на облаштування та впорядкування територій трьох кладовищ. Виконувати цю роботу будуть працівники КП «Добробут», які на сьогодні виграли тендер з благоустрою та ремонту. Після підписання договорів з власниками будівельних магазинів на придбання будівельних матеріалів (цементу, вапна) у послідовній черговості будуть проведені роботи з благоустрою кладовищ Христофорівського старостинського округу».

     
        
     
    Ця інформація не влаштувала пані Марію, адже у відповіді міської ради була мова щодо благоустрою усіх місць для поховань, а не про одне, що у зверненні. Також вона виявила бажання зустрітися із журналістом та на місцевості показати у якому стані перебуває «Центральне» кладовище. Крім того, на зустріч запросила жителів, які підписували звернення. Тож 26 липня о 10-й годині редакційний автомобіль вже в’їжджав до Христофорівки.  
    На зустріч із журналістом прийшли лише Марія Ницик та Віра БІЛИК. 
    М.М. Ницик розповіла, що благоустрій кладовища – вивезення великої кількості сміття та косіння трави – здійснювався у Чистий четвер, тобто 29 квітня. Без техніки не можна було обійтися, а тому звернулася до односельців за допомогою. Микола Хруставка працював на екскаваторі, Іван Ваценко – на невеликому навантажувачі, Ступак Віктор – на тракторі з причепом, а Сергій Смирнов надав пальне й вантажівку, на якій працював Ігор Ницик. Пальним також забезпечували Юрій Іваненко, Олег Броніцький та Володимир Хруставка. Від Христофорівського старостату працювали двоє робітників.
    Марія Ницик з лісничим Валерієм Новицьким обговорила питання придбання саджанців, які висаджуватимуть восени навколо огорожі кладовища, але не зовні, а всередині, таким чином саджанці будуть збережені.
    – Сьогодні знову потрібно вигрібати три купи сміття, що утворилися протягом травня-липня. Також необхідно стару огорожу кладовища замінити на сучасну, адже мур з внутрішньої сторони від вулиці 1  Травня у багатьох місцях навіть не штукатурений. Огорожу не ремонтували понад 5 років. До речі, сучасна огорожа встановлена з двох боків кладовища, а про ту, що з центрального входу та позаду, що по вул. 1 Травня, – «забули», – розповіла М. Ницик.
    Торкнулася М.М. Ницик і питання церемонії поховання, адже за її переконанням, заносити новопреставлених жителів села потрібно через центральний вхід до цвинтаря, а не через хвіртку, що навпроти (по вулиці 1 Травня).
    – Можливо хтось скаже, що я багато хочу від влади і у селі є важливіші проб-леми, котрі потребують нагального вирішення, але якщо ми не будемо належним чином піклуватися про померлих земляків, то і про нас ніхто не подумає, коли відійдемо в інший світ, лежатимемо у бур’янах, – мовила на завершення зустрічі Марія Ницик. 
    З проханням прокоментувати ситуацію редакція газети звернулася до старости Христофорівського старостату виконкому міської ради Лариси Хруставки.


     
    Ця частина муру, що на цвинтарі «Центральному» має історичне та архітектурне значення

     
      
    Сучасна огорожа цвинтаря в бур’яні
     
     
    ​​​​​​​  
    Мур (з вул. 1 Травня) потрібно ремонтувати
     
     
    – У цьому році на території Христофорівського старостату проводилися суботники, у тому числі з благоустрою «Центрального» кладовища. За два тижні до Великодня – за участю працівників сільської ради, бібліотеки, а у Чистий четвер – за участю жителів села, за що їм щиро дякую. 
    Річ у тім, що у відповіді від міської ради було допущено технічну помилку: 73 тисячі гривень виділено з бюджету міської ради не на благоустрій кладовищ, а на ремонтні роботи у всьому селі. А з цих коштів 12 тис. 800 грн – на ремонти трьох кладовищ. Левову частину грошей доведеться спрямувати на ремонт місця для проведення поминальних мітингів, що на «Поселянському» цвинтарі. 
    Мур навколо «Центрального» кладовища ми демонтувати  не будемо, а ремонтуватимемо. Виділимо кошти на закупівлю цементу для штукатурки муру, але лише з вулиці 1 Травня, тому що мур з головного входу не можна чіпати, бо він за виснов-ками працівників міськради та Баштанського краєзнавчого музею має історичне та архітектурне значення.
    Хочу акцентувати увагу земляків, що нині усі ремонтні роботи проводяться лише КП «Добробут». Гроші на руки не дають, а виділяються з бюджету міської ради та направляються до КП «Добробут» за придбані матеріали та виконану їхніми працівниками роботу.
    На початку цього року від «Добробуту» було направлено одну людину для прибирання території села. Але вже декілька місяців цей працівник наш старостат не обслуговує – немає коштів у бюджеті комунального підприємства для оплати праці.
    Плануємо у серпні-вересні цього року провести разом з жителями Христофорівки декілька суботників з метою впорядкування території села, у тому числі здійснити косіння трави біля кладовищ. Крім того, старостат звертатиметься до сільгоспвиробників з проханням надання техніки для механізованого косіння трави, – розповіла Лариса Хруставка.
    Директор КП «Добробут» В’ячеслав Ільчук повідомив редакції «Голосу Баштанщини», що ремонтні роботи у селі Христофорівка розпочнуться не раніше вересня – нині працюють над іншими об’єктами у селах міської ради та над благоустроєм у Баштанці.

    Під час розмови з Марією Ницик дізнався, що деякі жителі села старшого віку сумнівалися, що на зустріч приїде журналіст, бо вони вже нікому не вірять. Люди також не сподіваються на повагу та підтримку від держави, бо вважають, що високопосадовців, депутатів цікавлять лише прибутки. Бо ж який зиск від села та його жителів? То нову дорогу їм будуй, кошти на школу виділяй, де навчається 50-100 дітей, ФАП треба утримувати...

     
    Василь ГОНТА

     
    Опубліковано у "Голосі Баштанщини" №30 від 31 липня



     
     


    Джерело публікації: https://gazeta-bashtanka.blogspot.com/2021/08/blog-post_54.html
    Категорія: Суспільство | Опублікував: vagonta (02.08.2021) | Автор: Василь ГОНТА

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): кладовище, Баштанська міська рада, Голос Баштанщини, село Христофорівка, благоустрій
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz