Одне з головних питань, винесених на порядок денний колегії райдержадміністрації, що відбулася 3 серпня – про хід виконання у І півріччі 2009 року Програми соціально-економічного розвитку району на 2006-2010 роки. Як доповів заступник голови райдержадміністрації Віктор Кот, загалом у І півріччі Баштанський район працював стабільно.
В порівнянні з минулим роком темп росту промислової продукції складає 102,4%. Питома вага реалізованої промислової продукції Баштанського району в середньообласному обсязі становить 1,8%. Як і раніше, з випередженням працює колектив ЗАТ «Баштанський сирзавод», де обсяг виробленої продукції в діючих цінах становить 118,9% до відповідного періоду 2008 року.
Збільшили обсяг реалізації виробленої продукції за І півріччя 2009 р. ДП «Баштанський агромашсервіс», АТВТ «Привільненське РТП». А ДП «Хлібокомбінат» зменшило виробництво продукції проти відповідного періоду минулого року на 2,8%
В аграрному секторі використовується 145,8 тис. га сільськогосподарських угідь. Баштанський район зібрав найбільше в області ранніх зернових – 201,4 тисячі тонн при урожайності 30,4 цнт/га.
У тваринництві в І півріччі на 3% зменшилося поголів’я великої рогатої худоби, а поголів’я свиней та овець, кіз стало на 6,3% більше. Збільшився й середній надій молока на корову, як і в цілому обсяги надоєного молока.
Аграрної продукції загалом реалізовано у 3,6 раза більше, ніж у І півріччі 2008 р.
Обсяг будівельних робіт виконано лише на суму 494 тис. грн., що склало 59,3% від обсягу робіт відповідного періоду 2008 р. На цьому позначилося зниження обсягів замовлень як від юридичних, так і від фізичних осіб. За обсягами виконаних робіт район знаходиться на 10 місці в області.
Автотранспортом району перевезено пасажирів на 3,4% менше відповідного періоду минулого року, пасажирооборот зменшився на 17,2%.
В. В. Кот зробив також короткий аналіз ринку праці, демографічної та криміногенної ситуації в районі за І півріччя.
Колегія заслухала директора ДП «Хлібокомбінат» Надію Крохмалюк з приводу зниження обсягів виробництва продукції, яка назвала основні причини спаду – застаріла матеріально-технічна база, низька якість борошна, що не дозволяє конкурувати на ринку з іншими виробниками хліба. Вихід вона бачить у залученні коштів на оновлення обладнання комбінату.
– В цілому ж, динаміка розвитку району непогана, – сказав, підсумовуючи вищезазначене голова райдержадміністрації Іван Рубський. – В умовах глибокої економічної кризи нам вдається утримувати ситуацію. І все це, в першу чергу, завдяки флагману промислового виробництва – ЗАТ «Баштанський сирзавод». Однак, на жаль, сьогодні ситуація на ринку молока не стабільна, що може суттєво вплинути на виробництво продукції. Тож наше завдання – залучати в район інвестиції для розширення виробництва.
– Інвестиціями повинні займатися всі, – підкреслив керівник району. – В цьому – наша перспектива.