Баштанка.НЕТ

Пт, 24.01.2025, 05:30

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • якісні послуги
  • хороший кавун
  • Реторт пакети
  • Приватний ліцей в Одесі
  • Прокат авто Одесса
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    День Захисника Вітчизни - 2011:

    -15:

    Покладання квітів:

    ---41:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Інформування населення

    реалізація права на спадщину

          Спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов’язки, що належали спадкодавцеві на час його смерті, за виключенням тих, що нерозривно пов’язані з особою спадкодавця. Спадкування здійснюється за законом і за заповітом.                          
           Заповітом є особисте розпорядження фізичної особи на випадок своєї смерті, при цьому заповідач може призначити своїми спадкоємцями одну або кілька фізичних осіб, незалежно від наявності у нього з цими особами сімейних, родинних відносин, а також інших учасників цивільних відносин. При спадкуванні за заповітом до спадкування закликаються ті особи, яких спадкодавець визначив у своєму заповіті. (Ст. 1235 Цивільного Кодексу (далі Кодекс) заповідачеві надано право без зазначення причин позбавити права на спадкування будь-яку особу з числа спадкоємців за законом,  тоді ця особа не може одержати право на спадкування, але заповідач не може позбавити права на спадкування осіб, які мають право на обов’язкову частку у спадщині.
            Згідно ст. 1241 Кодексу  малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов’язкова частка), а відповідно до ст. 1228 Кодексу вкладник має право розпорядитися правом на вклад у банку (фінансовій установі) на випадок своєї смерті, склавши заповіт або зробивши відповідне розпорядження банку (фінансовій установі). Право на вклад входить до складу спадщини незалежно від способу розпорядження ним. Спадкування за законом має місце у разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини.
              Спадкоємці за законом закликаються до спадкування у порядку черговості, яка залежить від ступеня споріднення їх зі спадкодавцем, в рівних частках. У першу чергу спадкують діти спадкодавця (в тому числі усиновлені), той із подружжя, який його пережив, батьки (в тому числі усиновителі), а також діти, що народилися після смерті спадкодавця. У другу чергу - рідні брати та сестри спадкодавця, дід, баба померлого як з боку матері, так і з боку батька. У третю чергу - рідні дядько та тітка спадкодавця.  У четверту чергу - особи, які проживали зі спадкодавцем однією сім’єю не менше ніж 5 років до відкриття спадщини.  У п’яту чергу - інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Право на спадкування у спадкоємців кожної наступної черги спадкоємців за законом виникає у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, неприйняття ними спадщини, відмови від її прийняття, усунення їх від права на спадкування.
                Для того, щоб прийняти спадщину та отримати свідоцтво спадкоємцю, який постійно не проживав зі спадкодавцем, необхідно на протязі шести місяців з дня відкриття спадщини подати заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини ( ст. 1270 Кодексу).   Відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою, а місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, а якщо воно невідоме – то місце знаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна – місцезнаходження основної частини рухомого майна. У разі не подання спадкоємцем  заяви, він вважається таким, що не прийняв її, і якщо інші спадкоємці не дадуть згоди на подання ним заяви про прийняття спадщини вже після спливу шестимісячного строку.  Якщо з поважних причин пропущено строк для прийняття спадщини, треба звернутися до суду з позовом про встановлення додаткового строку для прийняття спадщини. Спадкоємець за заповітом або за законом може відмовитись від прийняття спадщини протягом строку, встановленого для її прийняття. Ст. 1273 Кодексу передбачає, що протягом цього ж строку така відмова може бути спадкоємцем відкликана. Слід зазначити, що відмова спадкоємця за заповітом від прийняття спадщини не позбавляє його права на спадкування за законом. Спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї.
               Статтями 68 та 69 Закону України "Про нотаріат” передбачено, що при видачі свідоцтва про право на спадщину за законом або за заповітом нотаріус перевіряє факт смерті спадкодавця, час і місце відкриття спадщини, наявність підстав для закликання до спадкоємства ( за законом або за заповітом) та склад спадкового майна. На підтвердження цих обставин від спадкоємців обов’язково вимагаються відповідні документи. Факт смерті і час відкриття спадщини підтверджуються свідоцтвом органу реєстрації актів цивільного стану про смерть спадкодавця, а родинні та інші відносини спадкоємців зі спадкодавцем можуть бути підтверджені іншими свідоцтвами, копіями актових записів, рішення суду, що набрали законної сили, про встановлення факту родинних та інших відносин. При спадкуванні за заповітом перевіряється наявність заповіту   (  оригінал заповіту  залишається у справах нотаріуса).
              Якщо на спадкове майно накладено арешт судовими чи слідчими органами, видача свідоцтва про право на спадщину затримується до зняття арешту, а у разі наявності заборони на відчуження нерухомого майна нотаріус повідомляє кредитора про те, що спадкоємцям боржника видано свідоцтво про право на спадщину. У разі смерті одного із учасників спільної сумісної власності нотаріус може видати свідоцтво про право на спадщину за законом чи за заповітом лише після виділення частки померлого у спільному майні. Відомості про видачу свідоцтва про право на спадщину вносяться нотаріусом до Спадкового реєстру.
               Якщо після спливу строку для прийняття спадщини і після розподілу її між спадкоємцями спадщину прийняли інші спадкоємці, за письмовою згодою між спадкоємцями спадщина підлягає перерозподілу, тоді до вимог ст. 1300 Кодексу, нотаріус, після повернення попередніх свідоцтв, видає нові свідоцтва про право на спадщину.  
              З 01 червня 2009 року приватні нотаріуси отримали повний обсяг прав реєстратора Спадкового реєстру.
    Начальник
    райуправління юстиції                                                                                                          Мехеда Ольга
    Категорія: Інформування населення | Опублікував: RUY (17.09.2009) | Автор: Оля Мехеда
    | Коментарів відвідувачі лишили: 6
    ПОШУК за ключовими словами (тегами): приватний нотаріус, юстиція, Спадок, спадковість, Спадковий реєстр, як отримати спадок, Закон України, нотаріальна контора, реєстратор, нотаріат
    Всього коментарів користувачів сайту: 6
    avatar
    1
    1
    А как написать само завещание? Кто имеет право его регистрировать?
    avatar
    1
    2
    Звертайтеся за адресою м.Баштанка, вул.Полтавська,41 Баштанське райуправління юстиції, ми Вам допоможемо.
    avatar
    0
    3
    За ІР адресою наш Валентин Іванов не з Миколаївської області, тож до Вас не звернеться happy
    А пояснювальний текст великий, щоби йому допомогти?
    avatar
    0
    4
    Добрый день!Спасибо за консультацию! У меня такая ситуация:с мужем в разводе давно,есть общий сын.После развода со мной,он был женат ,но развелся.Детей во втором браке нет.Умерли все:муж,его мать,отец его.Осталась лишь жена бывшая вторая.При приватизации она была прописана в его квартире( по сей день) и соответственно имеет право собственности.Последним умер отец бывшего мужа.Завещания нет.Есть родная сестра свекра.И кроме того претендует на квартиру соседка,т.к. её дети снимали у свекра комнаты.Документы на квартиру пропали при жизни свекра,он хотел оставить завещание на внука.Но документы восстановить не успели,он умер.После выяснилось,что док-ты находятся у соседки,которая принимала участие в похоранах.(официально по док-там хоронила она).Претендентов на квартиру четверо:мой сын,бывшая жена,родная сестра свекра,соседка.ВОПРОС:какая часть наследства принадлежит моему сыну и остальным притендентов?Спасибо!
    avatar
    0
    5
    Будь-ласка, вкажіть свою адресу проживання, а ще краще, якщо ви звернетесь до нас в Баштанське районне управління безпосередньо, тому що Ваше питання потребує досконального вивчення для надання кваліфікованої відповіді. Одним реченням ми вам не допоможемо, а під час особистого прийому можливо залучення приватного чи державного нотаріуса. Тож вирішувати Вам. Ми знаходимося за адресою: м.Баштанка, вул.Полтавська,41 ( Iоверх), тел. 8(05158)2-59-11
    avatar
    0
    6
    Дякую!Але місце проживання- м.Чернівці.

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz