СПРОЩЕНИЙ МЕХАНІЗМ НАДАННЯ ЖИТЛОВИХ СУБСИДІЙ
Соціальний захист малозабезпечених родин у разі підвищення цін і тарифів на житлово - комунальні послуги забезпечується шляхом надання таким родинам державної соціальної допомоги у вигляді житлових субсидій.
Хто має право на призначення житлової субсидії
Право на призначення субсидій на відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу мають такі сім’ї, у яких розмір плати за житлово - комунальні послуги, тверде паливо та скраплений газ у межах норм споживання з урахуванням пільг перевищує обсяг визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу (10 чи 15 відсотків середньомісячного (річного) сукупного доходу). Скільки сплачує за комунальні послуги отримувач субсидії
• Сім’ї, яким призначена житлова субсидія, сплачують за послуги в межах норми володіння чи користування загальною площею житла та нормативів користування комунальними послугами 15 відсотків середньомісячного (річного) сукупного доходу. • Сім’ї, які складаються лише з непрацездатних громадян сплачують за послуги 10 відсотків середньомісячного (річного) сукупного доходу. • Сім’ї , до складу яких входять неповнолітні діти, інваліди І чи ІІ групи, також мають право сплачувати за послуги 10 відсотків середньомісячного (річного) сукупного доходу сім’ї, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує 50% прожиткового мінімуму.
Чи враховується при призначенні субсидій майновий стан сімей
При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, субсидія не призначається , коли :
• Серед зареєстрованих на житловій площі є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу; • У володінні зареєстрованих на житловій площі або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або членів їх сімей є додаткове житлове приміщення або більше одного транспортного засобу; • Житлове приміщення придбане не більше року тому; • Здійснено покупку на суму, яка перевищує 10 – кратну величину прожиткового мінімуму для сім»ї
Куди звернутись, які документи надати
Для призначення житлової субсидії громадянам необхідно звернутись до органів праці та соціального захисту населення за місцем проживання та надати довідки про доходи кожної із працездатних осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні
В управлінні праці та соціального захисту населення громадянин заповнює Заяву ( на підставі паспорту ) та Декларацію про доходи і майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, відповідного зразка, затвердженого Міністерством праці та соціальної політики України.
Спрощений порядок надання населенню житлових субсидій передбачає, що громадяни не надають відомості про забезпеченість житловою площею та комунальними послугами (розміри платежів).
Громадяни несуть відповідальності за достовірність інформації, яку вони подають органам, що призначають субсидії. Надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо громадянами свідомо подано недостовірні дані про їх доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого була надміру перерахована субсидія.
Терміни призначення субсидії
Після подання заяви громадяни можуть протягом місяця донести необхідні документи. Рішення про призначення (не призначення) субсидій приймається протягом 10 днів після подання всіх необхідних документів.
Субсидія призначається починаючи з місяця надходження заяви.
При зміні тарифів
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово - комунальні послуги :
• Перерахунок діючих субсидій проводиться без звернень громадян з місяця в якому відбулась зміна тарифів. • Субсидія призначається протягом трьох місяців з часу підвищення цін і тарифів на послуги .
Громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг.
Постійно діюча «гаряча лінія» управління праці та соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації тел. 2-76-54
|