Україна - нова Європа. Ми вибрали цей шлях, повністю усвідомлюючи, що зміни завжди пов'язані з труднощами. Ми були готові до стагнації, зниження рівня життя, прийняття непопулярних, але таких необхідних рішень і законів. Ми вірили, що за падінням неодмінно піде зліт. Але ми помилялися! Європейська мрія так і залишиться мрією, щонайменше, при нинішній владі і президентові. Петро Олексійович з разу в раз доводив (і продовжує доводити), що нездатний прорахувати наслідки прийнятих ним рішень. А зараз навіть у його найзатятіших шанувальників виникає стійке відчуття, що глава держави поставив собі за мету будь-якими способами посилити і без того непросту ситуацію в країні. Приклад тому – біженці з країн Близького Сходу і Африки.
Більше року тому єврокомісар з питань міграції, внутрішніх справ і громадянства в країнах Євросоюзу Дімітріс Аврамопулос заявив, що "Україна здатна прийняти у себе близько 100 тисяч мігрантів і більше, так як має в своєму розпорядженні значну територію і, що важливо, родючу землю, де африканці можуть не тільки створювати свою інфраструктуру, але і займатися землеробством, щоб мати самозабезпеченість". Чиновники покивали. Клімкін ідею підтримав: "Україна повинна бути готова до прояву солідарності з європейськими країнами в допомозі біженцям". Але цим справа і обмежилася на той момент. Тепер же до цієї проблеми вирішили повернутися знову. Ініціатором виступив сам Порошенко.
Як випливає зі стенограми Воєнного кабінету Ради національної безпеки і оборони, засідання якого відбулося 27 вересня цього року, гарант Конституції вирішив паче не ухилятися від зобов'язань з прийому мігрантів і доручив своїм колегам організувати процес прийому.
"Так, нам дорікали за недостатність зусиль, але давайте, шановні колеги, виправлятися".
"Необхідно всебічно підійти до вирішення даної проблеми: вивчити досвід Німеччини, Франції та Швеції, знайти кошти на виплату допомоги ..."
Розмір допомоги і кількість можливих переселенців Порошенко теж визначив: "По-перше, Олександру Валентиновичу, надалі прошу мене не перебивати. По-друге, 16 євро - це мізер, а ми хочемо, щоб країна була привабливою для мігрантів, тому 100 євро - мінімум. По-третє, думаю, ми в змозі до кінця наступного року прийняти 20 тисяч біженців".
До речи, середній розмір пенсії в країні становить 65-70 доларів.
Але найбільш вражаючою з висунутих ідей є територія можливого розміщення біженців: "Щодо куди - не хвилюйтеся, найоптимальнішими районами для розселення біженців вважаю Закарпатську, Львівську, Тернопільську, Івано-Франківську та Чернівецьку області".
Чим керувався президент при виборі Західної України в якості нового місця проживання для мігрантів - залишається секретом. Але нескладно здогадатися, як до цієї ініціативи, судячи із зустрінутого багнетами мовного закону, поставляться угорці, румуни і поляки, які проживають в цій частині країни. Сказати, що будуть не в захваті - нічого не сказати. Так навіщо провокувати? І де брати гроші на реалізацію даного проекту? Так, експерт консульсько-правового відділу Посольства ФРН в Україні Дороте Мечковскі, в своєму виступі на круглому столі, присвяченому темі біженців, згадала, що уряд Німеччини на рівні міністерства закордонних справ фінансує програму, в результаті реалізації якої Україна повинна перетворитися в більш толерантне місце для біженців. Але який розмір допомоги, а також що це за програма - поки цілком неясно.
Сподіваюся, Петро Олексійович найближчим часом внесе конкретику і заспокоїть громадськість. Поки ж ця ідея більше схожа на плід хворої фантазії людини, яка живе в паралельній реальності, ніж на зважене рішення глави держави.
На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.
Згідно
Правиладміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.