Баштанка.НЕТ

Чт, 23.01.2025, 00:10

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    З 8 березня!:

    З 8 березня!:

    -38:

    -15:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Спорт

    Свято баштанського футболу відбудеться!

     У минулому році у «Голосі Баштанщини» надруковано статтю про 100-річчя привільненського футболу, котре із розмахом відзначали у селі Привільне – був і пам’ятний матч на стадіоні, що за селом, і урочисто-святкове дійство, що проводили у місцевому Будинку культури, і традиційні шурпа та частування усіх гравців: ветеранів і тих, які нині грають у сільський футбол. Дехто з футболістів із райцентру по доброму заздрив спортсменам з села, адже футбол у Баштанці має також чималі здобутки, а от уваги, як у Привільному, на той час влада не приділила – карантинні обмеження... 

    І ось два тижні тому до редакції районної газети завітав ветеран спорту Віктор Польовий і розповів, що у цьому році заходи щодо вшанування баштанського футболу відбудуться! На запитання: яку ж подію відзначатимуть, відповів, що дуже важливу – 1960 року футбольна команда колгоспу ім. Комінтерну стала  фіналістом перших сільських спортивних ігор України! Зважаючи, що в минулому році у Баштанській територіальній громаді масові заходи не проводилися, святкуватимуть цей 60-річний ювілей у вересні цього року, в рамках відзначення Дня народження міста Баштанка. Хоч із запізненням на рік, але «краще пізно, ніж ніколи».
    Трохи пролити світло на цей історичний футбольний матч погодився Іван Іванович Бутенко, який проживає у Баштанці. 



    Опубліковано у "Голосі Баштанщини" №31 від 7 серпня 2021 року
    Друзі! Щоб першими читати важливі публікації у районній газеті, запрошуємо вас передплатити "Голос Баштанщини"! 



    – Народився я 8 листопада 1941 року у селі Привільне. У 13 років розпочав грати у футбол за колгоспну команду, потім – за юнацьку збірну. Команда дорослих гравців була перспективною і успішно брала участь у змаганнях на рівні району та області, – розпочав розмову Іван Бутенко. – Я мав гарну фізичну форму: у десятому класі на спартакіаді стометрівку пробігав за 12 секунд, випереджав мене лише мій товариш, Олександр Каленіченко (11,7). 
    Грати у футбол нас ніхто не вчив. Навіть такого поняття, як футбольна школа не було. Ми грали, бо було цікаво і престижно. Спочатку грав нападником, через декілька років – у захисті. 
    У 1958 році мене взяли у Баштанську футбольну команду. 
    Не раз після змагань доводилося «прогулятися» пішки з Баштанки до Привільного. А одного разу – із Володимирівки, що на Новобужжі, за 70 кілометрів від мого села. Прийшов додому, перевдягнувся – і в колгосп, жнивувати. Були часи... Іноді батько не дозволяв грати, бо ж треба було на світанку йти у поле. Але хто ж може втримати молодість!  
    Часто футболісти їздили на матчі не у спеціально обладнаному автомобілі для перевезення людей (за автобус мови не було), а на вантажівці, де змість лавок – трохи соломи, для «амортизації» (сміється). Зараз таким «комфортом» міських гравців не заманити – автобус їм треба, гроші кожному на відрядні. А нам, до речі, за щастя було, як на усю команду виділяли хоча б 50 карбованців. З часом бухгалтер «підказала» голові колгоспу як економити на команді – почали за одну поїздку на усіх видавати лише 12 карбованців. 
    Часто чув між суперниками розмову щодо моєї швидкості під час гри. Подекуди їхнє невдоволення зашкалювало, казали: «Бутенко був далеко від м’яча і ось за мить вже мчить з ним до воротаря, щоб створити небезпечну ситуацію або одразу пробити по воротах.

    Сільські спортивні ігри відбувалися у серпні 1960 року у місті Золотоноша, що на Черкащині. Спочатку наша команда на рівні області виграла у команд з Миколаївщини. У Золотоноші грали по круговій системі з командами з Полтавщини, Закарпаття і Криму. За кількістю балів ми вибороли перемогу! Кожен гравець отримав медаль та сувенір – тарілку з написом «І сільські спортивні ігри УРСР. 1960».
    Коли приїхали до Баштанки, нас одразу погодували, а потім у Будинку культури відбулися урочистості. Запрошували на сцену, вручали кожному  Почесну грамоту та квіти. Хто не баштанський, того поселили у готелі, а на ранок наступного дня ми вже були по домівках. 
    Іван Бутенко у Привільному працював завскладом райспоживтовариства. У 1979 році з сім’єю переїхав жити у Баштанку, працював на сирзаводі.

     

    Баштанська футбольна команда – чемпіон сільських спортивних ігор 1960 року.
    Перший ряд (внизу):
    Микола Верба, Валентин Змієвський, Дмитро Верба, Василь Пугачов. 
    Другий ряд: Василь Довженко, Юрій Плужник (воротар), Толока, Олександр Змієвський (тренер і капітан команди), Микола Голуб (нападник), Іван Бутенко, Анатолій Коріцький, Вілен Самойленко (захисник). Відсутні на фото: Леонід Польовий, Микола Кучеренко, Боровик

     

    Віктор Польовий розповів, що команда-чемпіон сільських спортивних ігор (тренер і капітан – Олександр Змієвський) брала участь у різних змаганнях у районі, області. У 1972 році відбулося значне оновлення складу команди, котру тренував Євген Кучеревський.

    Віктор Польовий та Іван Бутенко були у курсі усіх футбольних новин: хто, коли, де і з ким грає у районі, області, країні. Згадували про те, як на футбольні змагання збиралися майже усі жителі сіл. Затяті уболівальники їхали навіть із сусідніх населених пунктів, а часто одразу з поля. Наприклад, Володимир Дрижипільський після оранки вболівати приїжджав на тракторі з плугом, а Леонід Соколов заради матчу біля стадіону «пришвартовував»  комбайн. А нині навіть фінальні матчі у Баштанці та селах району відбуваються за участі 10-20 уболівальників віком «кому за...». Молодь взагалі не цікавиться цим найвидовищним видом спорту. За якість наших футбольних полів мову не ведуть, бо на деяких з них покриття «то горбик, то ямка» – кожної миті гравець наражається на небезпеку отримати травми ніг.

    На початку 80-их років ветерани баштанського футболу (на фото) зустрілися, щоб згадати минулі часи, коли вони були чемпіонами країни.

    Завершити статтю хочемо уривками з книги «Баштанському роду нема переводу» (автор Борис Білик), де є розділ про футбол у Баштанці:
    «Коли у 1960 році Баштанська футбольна команда взяла участь у змаганнях першості України в місті Золотоноша Черкаської області, перед фінальною зустріччю за звання чемпіона України капітан команди Олександр Змієвський зачитав телеграму на адресу гравців, що надійшла від секретаря райкому партії Г. О. Поповенка: «Шановні земляки! Не зганьбіть землю Баштанську. Вас підтримує весь Баштанський район!»

    З 1971 по 1973 роки з футбольною командою «Колос» міста Баштанка працював Євген Кучеревський, який один рік був одночасно і воротарем. До футбольної команди були запрошені миколаївці: Олександр Кривко, Віктор Малий, Володимир Радутний, Віктор Радутний, Борис Федосєєв, Григорій Колісніченко, Лео-нід Горловецький, Микола Панченко, Василь Клис, Олександр Кузьмін, а також вихованці баштанського футболу Василь Метальніков, Борис Шевченко, Анатолій Дубогрій, Володимир Ткаленко, Віктор Польовий, Віктор Сипович та інші. З Привільного до команди приєдналися Володимир Мацько, Микола Каратєєв, Володимир Недбайло.

    З 2000 року збірною футбольною командою району почав опікуватися Анатолій Петрович Поручник, директор ЗАТ «Баштанський сирзавод», і завдяки йому команда «Славія» брала участь у змаганнях першості Миколаївської області та України з футболу.
    З 2003 року з футбольною командою «Славія» почав працювати колишній гравець команди «Суднобудівник» Віктор Борисович Степанов, а з грудня 2010 року тренером команди став Сергій Іванович Ярков.

     


    Ветерани баштанського футболу на ювілейній зустрічі (фото з музею спорту, що у ДЮСШ).
    Перший ряд (внизу): Вілен Самойленко, Анатолій Галажа, Микола Трибрат, Валентин Змієвський, Леонід Польовий, Дмитро Рижик, Юрій Плужник. 
    Другий ряд: Анатолій Дречко, Михайло Балдук, Юхим Кушнір, Олександр Змієвський, Михайло Трибрат, Микола Свирса, Микола Хамуленко. 
    Третій ряд: Володимир Мацько, Семен Кравченко, Іван Рожко, Микола Безручко, Анатолій Дениско, прізвище ще однієї людини невідоме

     

    Величезна спадщина баштанського футболу, починаючи з 1938 року, залишається як віддалені історичні події, якими пишаються мешканці Баштанського району».
     


    Джерело публікації: https://gazeta-bashtanka.blogspot.com/2021/09/blog-post.html
    Категорія: Спорт | Опублікував: vagonta (03.09.2021) | Автор: Василь ГОНТА​​​​​​​

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): Віктор Польовий, ФУТБОЛ, сільські спортивні ігри, історія футболу, Баштанський футбол, історичні статті, Іван Бутенко
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz