Баштанка.НЕТ

Вт, 26.11.2024, 21:34

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Ігровий клуб Prematch
  • Дизайн
  • Купити ліки
  • сир Philadelphia
  • жіночі кросовки оптом
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Покладання квітів:

    ---7:

    -18:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Інформування населення

    УКРАЇНА – НАТО: ОСОБЛИВЕ ПАРТНЕРСТВО - матеріали до Єдиного Дня інформування населення

    УКРАЇНА – НАТО: ОСОБЛИВЕ ПАРТНЕРСТВОІ. НАТО без «погонів»
        На сучасному етапі НАТО приділяє значну увагу розвитку програм співробітництва в гуманітарній, науково-технічній, економічній сферах, у галузі організації повітряного простору та безпечного управління повітряним рухом.
        Співробітництво України з НАТО в невійськовій сфері розпочалось з 1991 року одразу після розпаду СРСР та набуття нашою державою незалежності. В ті часи Україна вступила до Ради Північноатлантичного співробітництва (РПАС), згодом перейменованої в Раду Євроатлантичного партнерства (РЄАП). Кілька років потому, в 1994 році, Україна першою з держав СНД приєдналася до програми НАТО «Партнерство заради миру» – масштабної ініціативи з практичної співпраці між НАТО та партнерами у різних галузях безпеки. З 1997 року, коли була підписана Хартія про особливе партнерство Україна-НАТО і двостороння співпраця було переведена на інституційну основу, невійськове співробітництво стало одним з провідних напрямків відносин нашої держави з Альянсом. Згідно з Хартією про особливе партнерство та Планом дій від 2002 року Україна співпрацює з НАТО, зокрема, в напрямках науки і техніки, планування на випадок надзвичайних ситуацій, управління повітряним рухом. Відповідна робота координується спільними Робочими групами, створеними в рамках широкомасштабної Комісії Україна-НАТО, яка здійснює загальне керівництво двостороннім співробітництвом, а також реалізується у форматі участі України в роботі відповідних органів НАТО.

    ІІ. Засади розвитку співробітництва України  з НАТО
        Основоположними документами у відносинах України з НАТО є Хартія про особливе партнерство між Україною та Організацією Північно-Атлантичного договору від 9 липня 1997 р. і Декларація про її доповнення від 21 серпня 2009 р.
        Співпраця в практичних сферах регулюється 30 угодами.
        Основним механізмом двостороннього діалогу є Комісія Україна - НАТО (КУН), створена в 1997 р. відповідно до положень Хартії про особливе партнерство.
        Для розвитку практичного співробітництва в рамках КУН створено 5 спільних робочих груп України з НАТО з питань:
        воєнної реформи (під її егідою здійснюються додаткові окремі консультації експертів з питань реформування сектору безпеки та розвідки України, а також з питань     співробітництва України з НАТО в сфері кібернетичного захисту);
        оборонно-технічного співробітництва;
        економічної безпеки;
        планування на випадок надзвичайних ситуацій цивільного характеру;
        науки і захисту довкілля.
        Важливим інструментом здійснення реформ в Україні за сприяння Альянсу є Річні національні програми співробітництва Україна - НАТО (РНП), які були запроваджені за рішенням Північноатлантичної Ради НАТО на рівні міністрів закордонних справ у грудні 2008 р.
        У рамках міжпарламентського діалогу постійна делегація ВРУ бере участь у заходах Парламентської Асамблеї НАТО, функціонує Міжпарламентська рада Україна - НАТО.

    ІІІ. Співробітництво України з НАТО у сферах науки та довкілля
    Україна приділяє велику увагу питанням поглиблення міжнародного співробітництва у галузі науки і технологій, зокрема, розвитку відповідної співпраці з членами та партнерами Альянсу, яка розпочалася ще в 1991 році. Наша держава бере активну участь у Науковій програмі НАТО та її підпрограмах, використовуючи для цього всілякі механізми, як традиційні, так і більш сучасні - проведення спільних досліджень. Підписання Хартії про особливе партнерство створило умови для просування національних інтересів у галузі науки і технологій. Україна посідає одне з провідних місць у переліку країн-партнерів в рамках Наукової програми НАТО. За минулі роки в ній взяли участь близько 400 вчених з Національної Академії наук та вищих навчальних закладів нашої держави, реалізовано близько 20-ти проектів за програмами «Наука заради миру» та «Безпека через науку». Зараз науково-технологічне співробітництво України з НАТО розвивається за наступними напрямками: біотехнології, нові комп'ютерні технології, нові технологічні розробки та матеріали, нові технології в енергетиці і промисловості, дослідження у галузі охорони навколишнього середовища тощо.
    Україні запропоновано залучитися до ряду проектів та дослідницьких програм НАТО з проблем тероризму, повені, наслідків Чорнобильської катастрофи, а також у галузі захисту інтелектуальної власності. Україна все більше орієнтується на збільшення кількості спільних з НАТО науково-технологічних проектів.
    Сьогодні робота триває у форматі Спільної робочої групи, яка проходить щорічно у Брюсселі та Києві, на рівні національних координаторів. Зокрема, у рамках минулорічного березневого засідання, сторони констатували позитивну динаміку співробітництва між Україною та Альянсом у започаткуванні та реалізації проектів у сферах невійськового співробітництва. Як підкреслювалося, за останні 5 років Україна отримала близько 200 грантів на проведення наукових досліджень у рамках програми «Наука заради миру», серед яких, 50 грантів на наукові розробки, 90 – дослідження у галузі прикладних наук, 6 – інформаційно-технологічні напрацювання для розвитку та підтримки інтернет-інфраструктури у вищих навчальних закладах України. При цьому, близько 400 українських вчених було залучено до координації проектів «Безпека через науку», починаючи з 2002 року.
    Питання захисту навколишнього середовища (екологічна безпека) є віднині одним із ключових напрямків діяльності Альянсу у контексті ліквідації наслідків природних та техногенних катастроф, подолання негативних наслідків військово-господарської діяльності у місцях розташування колишніх військових баз (аеродромів, пускових ракетних установок тощо), у т.ч. утилізації застарілих боєприпасів, ракетного палива, знищення пестицидів та інших хімічних речовин, протидії екологічному тероризму.
    У контексті співробітництва країн-членів Альянсу з Україною перспективними напрямками могли б стати такі проекти, що спрямовані на очищення та відновлення радіаційно заражених ґрунтів Чорнобильської зони та хімічно забруднених колишніх військових об’єктів (меланж, масло та хімікати). Заохочуються проекти з проблематики водних ресурсів та побудови водоочисних споруд, які визначені пріоритетними в Україні.
    IV. Співробітництво України з НАТО в реформуванні сектору безпеки і оборони, військовій та військово-технічній сферах
    У квітні 2010 р. була проведена українсько-датська операція «Північний сокіл-2010», в ході якої літак ВПС ЗСУ здійснив перевезення пального з авіабази ВПС США «Туле» на датську полярну станцію «Північ» на о. Гренландія.
    В квітні 2010 р. представники Сухопутних військ ЗСУ взяли участь у міжнародному сертифікаційному навчанні Сил реагування НАТО «Золота маска - 2010» на території ФРН.
    Виконується програма з утилізації надлишкових запасів боєприпасів, легких озброєнь і стрілецької зброї та переносних зенітно-ракетних комплексів в Україні, а також програми НАТО щодо соціальної адаптації військовослужбовців, звільнених у запас, у т.ч. внаслідок реформування ЗСУ.
    У травні 2010 р. було підписано Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством оборони України, Генеральним штабом Збройних Сил Турецької Республіки та Штабом Верховного головнокомандувача об’єднаних збройних сил НАТО в Європі стосовно обміну даними про повітряну обстановку.
    Категорія: Інформування населення | Опублікував: bashtanka (14.03.2011)

    ПОШУК за ключовими словами (тегами): НАТО без погонів, Україна та НАТО, Україна - НАТО, співробітництво з НАТО, Співробітництво України з НАТО, НАТО
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz