Баштанка.НЕТ

Ср, 01.05.2024, 19:40

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка Баштанка.НЕТ
Меню сайту

Категорії  СТАТЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

 
Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  •  

    ВИПАДКОВІ ФОТО:

    Конкурс "А я - україночка":

    Конкурс "А я - україночка":

    -13:

    -5:

     

    Головна » Статті » Баштанський район » Інформування населення

    виборчі права громадян


    Микола Оніщук: «Громадяни мають володіти повною інформацією
    щодо своїх виборчих прав»
    «Для українського народу інститут виборів є найбільш важливим, а самі вибори є ключовим елементом політичного процесу та визначальною характеристикою участі громадян у політичному житті», – переконаний міністр юстиції України Микола Оніщук. Про вибори, виборчі права громадян та роботу Міністерства юстиції у цей відповідальний період докладніше розповів головний правник країни Микола Оніщук.
    - Як Ви в цілому оцінюєте демократичні перетворення в країні і виборче законодавство в цілому?
    Вибори та демократія як суспільні явища невід’ємні одне від одного: вибори є умовою становлення демократії, її ключовим виміром і, в певній мірі, її результатом.
    Попри певну недосконалість чинного виборчого законодавства, Україна досягла значного поступу в останні роки у проведенні прозорих і демократичних виборів. Після парламентських виборів 2006 року спостерігачі від Євросоюзу, Ради Європи та ОБСЄ майже одноголосно заявили, що вибори відбулися чесно і відкрито.
    На належному рівні пройшли і позачергові вибори до парламенту у 2007 році, що були визнані Парламентською асамблеєю Ради Європи як демократичний механізм врегулювання політичної ситуації. Відтак Україна поступово долає негативний імідж, який утворився у 2004 році, коли президентські вибори були визнані сфальсифікованими.
    - Які на Вашу думку, потрібні зміни внести у виборче законодавство?
    В першу чергу мова йде про нагальну потребу в удосконаленні виборчої системи та запровадження відкритих виборчих списків на виборах представницьких органів влади. Це дозволить оптимізувати порядок організації та проведення виборів, завершить формування реєстру виборців та утвердження ефективних юридичних механізмів судового та позасудового захисту виборців.
    Подібні зміни мають позитивно сприяти більш повній реалізації виборчих прав громадян. Потрапивши на виборчі дільниці, громадяни повинні володіти повною інформацією щодо свої виборчих прав. До речі, за ініціативою Міністерства юстиції вже створено більше ніж сімсот громадських приймалень, що надають населенню безоплатну правову допомогу, у тому числі і по виборчих правах. В кожному обласному управлінні юстиції громадяни можуть отримати кваліфіковану консультацію. Саме управління юстиції областей на регіональному рівні виступають основними ініціаторами здійснення право освітніх заходів, в тому числі і по роз’ясненню законодавства про вибори.
    - Давайте поговоримо про реєстр виборців. Багато політиків спекулюють цим питанням. Яким чином виглядає сьогодні ситуація із формуванням даного реєстру?
    Особлива роль органів юстиції, які покликані брати участь у забезпеченні реалізації державної правової політики, полягає у підготовці відомостей про виборців до відповідного органу ведення Реєстру виборців відповідно до Закону України «Про Державний реєстр виборців».
    На виконання постанов Центральної виборчої комісії від 18 травня 2009 року № 27 та від 31 липня 2009 року № 80 відділами реєстрації актів цивільного стану була проведена досить об’ємна робота. В результаті органам ведення Державного реєстру виборців було надано інформацію про виборців за період з 1 лютого 2006 року до кінця серпня 2009 року. Ця інформація стосувалась приблизно 3 450 000 виборців.
    - Яких кроків варто очікувати від Міністерства юстиції в подальшому у виборчому процесі?
    В першу чергу ми сконцентруємо свою увагу на право просвітницькій роботі, яка буде спрямована на підвищення правової культури учасників виборчого процесу. З метою створення належних умов та сприяння проведенню виборів Президента України у жовтні 2009 – січні 2010 року буде активізована робота органів юстиції, зокрема з роз’яснення виборчого законодавства учасникам виборчого процесу. Мова йде про більш активну роботу громадських приймалень з надання громадянам консультативної допомоги з питань виборчого законодавства. Також, територіальні органи юстиції повинні більш оперативно розглядати та приймати рішення на повідомлення про зміни структурних утворень тих політичних партій, що є суб’єктами виборчого процесу.
    Міністерство юстиції та його територіальні органи забезпечуватимуть роз’яснення у засобах масової інформації положень законодавства про вибори, а також навичок у його застосуванні. Органам юстиції доручено разом із членами окружних виборчих комісій підвищувати кваліфікацію членів дільничних виборчих комісій, надавати їм консультативну допомогу з питань застосування Закону України ”Про вибори Президента України”;
    Я переконаний, що вибори є інструментом зміцнення довіри громадян як до української влади, так і до політичних партій і цілого ряду політичних інститутів. Напередодні чергових президентських виборів, українські влада та суспільство мають довести свою відданість принципам демократії, провівши по-справжньому вільну і чесну виборчу кампанію. Це буде запорукою подальшої реалізації демократичних перетворень у суспільстві.

    Категорія: Інформування населення | Опублікував: RUY (26.11.2009) | Автор: Баштанське РУЮ
    Всього коментарів користувачів сайту: 0

    Ваш коментар до публікації:
    (можна через соцмережі та акаунти у "Фейсбук", "Гугл" та ін.)

    ComForm">
    avatar
     
     

    НОВІ КОМЕНТАРІ ДО НОВИН ТА СТАТЕЙ сайту Баштанка.НЕТ:

     

    Щоправда, таки декілька ворожих куль прошило стаканчик-кав'ярню...

    Завтра у місті Баштанка відбудеться відкриття пам'ятної дошки Сергію Семеліту.

    На сервісі https://kolobus.com.ua/ можна здійснити безкоштовне бронювання білету з оплатою при посадці і самостійно поїхати вивчати Європу. Це безпечно, адже вони контролюють усі етапи: від створення бронювання до моменту посадки в автобус. Після оформлення квитка з вами звʼяжеться менеджер, щоб підтвердити замовлення.



    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           

    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz