У Львові закуповують буржуйки на випадок перебоїв з теплопостачанням
За два місяці в Україні має стартувати опалювальний сезон, який стане найскладнішим за всю історію незалежності. У прифронтових населених пунктах інфраструктура зруйнована настільки, що подати туди тепло просто неможливо і людей закликають евакуюватися. Але навіть у таких умовно безпечних містах як Львів чи Чернівці може статися що завгодно, адже Росія – це дуже непередбачуваний ворог.
Держава-терорист може вдаватись до газового шантажу або ж атакувати основні теплогенеруючі підприємства країни навіть для того, щоб потім звинуватити у цьому Україну. Отож готуватись потрібно до найгірших сценаріїв.
Діалект… Скільки було сказано про походження української та російської мови, та ба, час від часу тема зринає знов і знов. Спочатку в ЗМІ (зараз, насамперед, у Мережі), у політичних та пропагандистських маніпуляціях, а потім “естафету” переймають пересічні громадяни залежно від власних уподобань.
Але погляньмо на проблему з іншого боку: якщо заперечується існування такої елементарної етнічної відмінності як мова, то в такий спосіб ставиться під сумнів й існування народу. Зрештою, хіба мало є версій про те, що росіяни й українці – це один етнос, який хтось колись “розділив”? Часто люди опираються на сумнівні джерела, які нагадують лінгвістичні “дослідження” російського сатирика Михайла Задорнова. Хтось переконує, що українська мова походить від російської, а хтось навпаки. Але що говорить про це наука?
Знайти пам’ятник Леніну в Україні у 2022 році – завдання майже неможливе. Їх почали активно зносити на знак європейського вибору і відриву від радянського (та російського) минулого після Євромайдану. Відтак почалася поступова та обережна дерусифікація, зосереджена переважно на забороні в’їзду певних російських акторів чи співаків в Україну і блокуванні російських соцмереж та сайтів.
З початком повномасштабного вторгнення Росії темпи пришвидшилися: почали забороняти проросійські політичні партії, запустили процес перейменування вулиць та нарешті запровадили для росіян візовий режим. Звичайно, не обходиться без виправдовування певних «хороших рускіх», проте це зовсім інша історія. Тим часом дуже довго поза полем зору лишалася сфера освіти, у якій росіяни досі мають значний вплив.
Попри всі труднощі та виклики, країна повертається до роботи. Це необхідна умова для нашої перемоги. Робимо все, аби якомога більше бізнесів знову запрацювало. Також держава продовжує виконувати всі соціальні зобов’язання. Пенсії, зарплати, стипендії, субсидії – все платимо. Запустили програми підтримки наших людей, які зараз цього особливо потребують. Тим, хто в тимчасовій окупації. Тим, хто у прифронтових містах. Тим, чиї міста нещодавно звільнили, і тим, хто вимушено покинув свою домівку. Намагаємося допомогти кожному, бо, підтримуючи один одного, ми стаємо сильнішими. А значить – наближаємо перемогу.
Отже, коротко про нашу роботу.
Активно відновлюємо нещодавно звільнені території. Сьогодні відкрили тимчасовий міст у Стоянці. Це означає, що знову запрацює Житомирська траса. У більшості нещодавно звільнених селах та містах уже відновили електропостачання, воду й газ. Розчистили вже більше 150 км доріг. Відновили залізничне сполучення з Черніговом.
Живучи у безпосередній близькості до татарських володінь, звідки у будь-який час слід було чекати грабіжницького нападу, запорозькі козаки вживали різних заходів для убезпечення кордонів. Бекетами, або пікетами, у запорожців називалися прикордонні кінні патрулі, які об’їжджали південні та східні кордони вольностей. Поблизу кримського кордону запорожці завжди тримали особливі загони, що негайно повідомляли про походи супротивника.1767 року, наприклад, таких постів налічувалось 20 і лише 3 з них розташовувались у паланках поблизу людського житла, інші ж – у диких урочищах або на річках, тобто у пустинному степу, звідки і очікували татарських нападів.
Випускники школи, які бажають продовжити навчання у вищих навчальних закладах повинні пройти Зовнішнє незалежне оцінювання. Даний іспит один із найважливіших в їхньому житті, адже відкриває двері для здобуття вищої освіти і опанування спеціальності, яка дасть змогу розвиватися та будувати кар’єру. Окрім того, результати ЗНО будуть зараховані в якості ДПА. Державна підсумкова атестація це ще один іспит, який здають випускники загальноосвітніх закладів України в обов’язковому порядку.
Загалом ЗНО представляє собою комплексний екзамен, з певних предметів, які учень проходив в ході шкільної програми. Перелік дисциплін та питань по них затверджується МОН. Питання які задають на іспиті з певного предмету охоплюють весь період навчання, тому випускникам, які мріють стати абітурієнтами, слід ґрунтовно підготуватися до іспиту. Така підготовка повинна бути якісною і фундаментальною, необхідно опрацювати великий кластер інформації, тому без спеціалізованих навчально-методичних матеріалів не обійтися.
Последние несколько лет в стране взят курс на всеобщую диджитализацию. Вроде бы хорошее дело, чтобы все было в твоем смартфоне, но, как и другие реформы, эта имеет обратную – негативную сторону. Постепенно во многих населенных пунктах Украины исчезли и банкоматы для выдачи наличных, и терминалы для оплаты различных услуг, в том числе коммунальных. Казалось, о том, что «заплатил за коммуналку – спи спокойно» можно было бы только мечтать. Но...
"Пора забыть историю советской бюрократии" Политолог Кирилл Сазонов считает, что ликвидация бумажных справок в системе государственных учреждений Украины — прорывная и прекрасная идея.
Маючи 25-річний досвід у проведенні учнівських олімпіад, конкурсів з навчальних предметів, конкурсів-захисту науково-дослідницьких робіт, олімпіад зі спеціальних дисциплін, конкурсів фахової майстерності, турнірів, інших інтелектуальних змагань, учитель обов’язково замислиться над їх доцільністю та особливостями. Своє бачення питань щодо проведення в Україні учнівських предметних олімпіад висловлює вчитель історії та правознавства Ужгородської класичної гімназії Федір Брецко.
У статті:
- Загальне про учнівські предметні олімпіади у ЗНЗ;
- Лікування «хвороб» олімпіадного руху;
- Думки про учнівські предметні олімпіади;
- Варіант лікування олімпіади з математики: пропозиція математиків та ін.
Державні і професійні свята України в 2017 році
Державні Свята України 2017 - неробочі дні
Святкові і вихідні дні у 2017 році в Україні
Перенесення вихідних днів у 2017 році в Україні
Ефективність діяльності органів місцевого самоврядування значною мірою залежить від кадрового потенціалу. Зрозуміло, що не може не самодостатня громада утримати посадовців належного фахового рівня, але це дуже просто вирішується шляхом об’єднання громад. Територіальні громади повинні забезпечити достатній рівень оплати праці для своїх менеджерів — посадових осіб місцевого самоврядування. Від цього залежить і клас спеціаліста, і корупційні ризики. Як має посадовець місцевого самоврядування жити і працювати на 2000 або 4000 грн, не маючи власного бізнесу (за законом не можна) і не «заглядаючи» в місцевий бюджет або в конверти хабародавців, при цьому утримуючи сім'ю? Виходить, ми всі обманюємо один одного і себе самих.
Всім відоме прислів’я про рибку, юшку та що з того виходить. Місцеві ради і хотіли б вирішити цю проблему, одиниці й вирішують, але більшість у стані невизначеності — немає підстав. Виходить «трохи несправедливо» — платять громади, а «музику» замовляє Кабмін...
...