25.03.2016 року в с. Добре було проведено тренувальні тактико – спеціальні навчання по гасінню умовної пожежі в зерносушарці. Під час проведення тактично – спеціальних навчань було залучено 2 відділення 7 державної пожежно-рятувальної частини, 1 відділення ДПД «Явкинський елеватор» , Баштанська центральна районна лікарня – автомобіль швидкої допомоги бригада з 2-х чоловік, Баштанська філія ПАТ Миколаївобленерго на автомобілі УАЗ бригада 2 чол, Баштанський відділ національної поліції ГУ НП.
20 січня о 12:02 до 7 ДПРЧ надійшло звернення про те, що у зв’язку з ускладненими погодними умовами бригада швидкої медичної допомоги не має змоги дістатися до породіллі, яка мешкає у с. Перемога, Лоцкінськой сільської ради, Баштанського району. Із повідомлення стало відомо, що породілля має діагноз ГРВІ, бронхіт строк вагітності 36 тижнів є загроза переривання вагітності та потребує негайної медичної допомоги...
17.01.2016 о 22.10., 17 км від м.Баштанка дорога на ст.Горожани, черговим караулом 7 ДПРЧ за допомогою буксировочного тросу вилучено із снігового замету один легковий автомобіль – Lanons який було відбуксировано до м. Баштанка, в автомобілі знаходилися дві особи власник автомобіля та пасажирка, які поверталися додому з м. Миколаїв до м. Кривий Ріг.
лише у виняткових випадках виходьте з будинків. Забороняється виходити поодинці;
повідомте членам родини або сусідам, куди ви йдете й коли повернетеся;
в автомобілі можна рухатися тільки по центральних дорогах і шосе;
забороняється відходити від машини за межі видимості;
зупинившись на дорозі, подайте сигнал тривоги переривчастими гудками, підніміть капот або повісьте яскраву тканину на антену, чекайте допомоги в автомобілі. При цьому можна залишити мотор працюючим, відкривши скло для забезпечення вентиляції й запобігання отруєнню чадним газом;
якщо ви втратили орієнтацію, пересуваючись пішки поза населеним пунктом, зайдіть у перший будинок, що трапиться, уточніть місце знаходження й, по можливості, дочекайтеся закінчення заметілі там;
якщо вас залишають сили, шукайте укриття й залишайтеся в ньому;
будьте уважними й обережними при контактах з незнайомими людьми, тому що під час стихійних лих різко зростає число крадіжок з автомобілів, квартир і службових приміщень.
19 січня всі православні християни відзначатимуть одне з головних свят – Водохреща. Щорічно служба порятунку забезпечує безпеку цих заходів. Тож усі охочі зможуть належно вшанувати християнські традиції у спеціально обладнаному для цього місці, без ризику для життя. Пам’ятайте, неприпустимим є купання в необладнаних для цього місцях та з неперевіреним дном. Не можна розпочинати Хрещенські забави без представників служб порятунку і медичних працівників та купання дітей без нагляду батьків чи дорослих. Не можна пірнати у воду безпосередньо з льоду. При груповому купанні, кількість людей, що знаходиться у воді, не повинна перевищувати трьох осіб.
У жодному разі не пірнайте у воду - заходьте в ополонку повільно й обережно. Уникайте великого скупчення людей біля купелі. Пам’ятайте, що глядачі не повинні виходити на кригу, а бажаючим зануритися слід по черзі обережно підходити до ополонки.
Всім відвідувачам хрещенської купелі необхідно знати: в ополонці необхідно бути всього кілька секунд - зазвичай не більше трьох, - потім потрібно перевдягнутися у теплий одяг і піти в тепле приміщення або автомобіль, де відразу випити гарячого чаю з медом.
Нехай зимові свята залишать по собі лише світлі та теплі спогади!
І пам’ятайте, що купання в ополонці і вживання алкоголю – несумісні!
Офіційно: 17 січня перекриють всі автодороги загального користування області
З метою попередження наслідків ускладнення погодних умов, з метою забезпечення безпеки руху та недопущення заторів автотранспорту під час ліквідації наслідків непогоди, Службою автомобільних доріг у Миколаївській області було прийнято рішення про закриття руху автотранспорту на всіх автодорогах загального користування Миколаївської області з 7.00 ранку 17 січня до закінчення негоди.
Дорожні організації Миколаївщини приведені в готовність для ефективної боротьби з негодою.
В черговий раз закликаємо користувачів доріг утриматись від поїздок на далекі відстані до закінчення негоди, для більш ефективної роботи снігоприбиральної техніки до повного відновлення руху транспорту.
Будьте максимально уважні та обережні!
Про відновлення руху транспорту автошляхами Миколаївської області буде проінформовано додатково.
Під час організації та проведення святкових заходів необхідно:
- наказом призначити осіб, які мають відповідати за виконання заходів пожежної та техногенної безпеки ;
- урочистості проводити тільки у світлий час доби та лише в приміщеннях, де відсутні на вікнах глухі грати;
- відповідальні за безпеку особи перед початком урочистостей повинні ретельно оглянути приміщення на предмет дотримання протипожежних заходів, в тому числі щодо наявності: первинних засобів пожежогасіння (згідно норм належності); не менше 2-х шляхів евакуації та вільного до них доступу; справності засобів зв‘язку, пожежної автоматики та сигналізації;
- організувати чергування добровільної пожежної дружини або відповідальних чергових;
- не дозволяється: заповнювати приміщення людьми понад встановлену норму; зменшувати ширину проходів між рядами; встановлювати в проходах додаткові крісла, стільці тощо; повністю відключати світло під час заходу; проводити вогневі та інші пожежо- або вибухонебезпечні роботи;
- у приміщеннях категорично забороняється: користуватися свічками, відкритим або бенгальським вогнем; приводити в дію будь-які піротехнічні вироби; включати в програму номери з використанням вогневих ефектів або паління;
- для зручності та безпеки встановлювати ялинку слід на надійну міцну підставку та так, щоб вона не заважала екстреній вільній евакуації людей з приміщення;
- для ілюмінації дозволяється використовувати гірлянди тільки заводського виготовлення, з послідовним увімкненням лампочок напругою до 12В, заздалегідь перевіривши їх справність, надійність та наявність штепсельного з’єднання;
Відповідальність за пожежну безпеку приміщень виборчих дільниць несуть голови виборчих комісій. За протипожежний стан всієї будівлі, в якій розміщені виборчі дільниці, відповідають керівники об’єктів.
Весь обслуговуючий персонал у місцях розміщення комісій та дільниць повинен бути проінструктований про заходи пожежної безпеки та дії при виникненні пожежі. У приміщеннях виборчих дільниць має бути план евакуації людей і документації з приміщень при виникненні пожежі.
Черговий на виборчій дільниці зобов’язаний: при прийнятті чергування ретельно перевірити наявність та дієздатність засобів зв’язку, сигналізації, приладів опалення, освітлення; у приміщеннях контролювати дотримання протипожежного режиму та виконання правил пожежної безпеки.
Під час виборів повинні чергувати члени добровільної пожежної дружини.
При виникненні або появі ознак пожежі негайно повідомити пожежну охорону і приступити до гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння, евакуації людей та матеріальних цінностей, яким загрожує вогонь.
7 державна пожежно-рятувальна частина ГУ ДСНС України у Миколаївській області запрошує на постійне місце роботи на посади водія, пожежного-рятувальника, бухгалтера. За довідками звертатися м.Баштанка ,вул. Промислова,15 тел. 2-91-01.
Дорогі друзі, жителі та гості Баштаншини.
Вітаю Вас з 209 річницею дня міста (Баштанської республіки)!
В рамках проведення свята буде проводитись акція «ЗАПОБІГТИ, ВРЯТУВАТИ , ДОПОМОГТИ», запрошую Вас 19 вересня 2015 року о 11.00. на Ярмаркову площу м. Баштанка, де відбудеться демонстрація можливостей пожежно – рятувальної техніки та обладнання. Також будуть проводитись конкурси та вікторини на протипожежну тематику, переможцям будуть вручені подарунки.
З 10 по 17 серпня на території Миколаївської області працюватиме комісія Державної служби України з надзвичайних ситуацій, яка проведе комплексну перевірку з питань реалізації державної політики у сфері цивільного захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій, стану організації роботи з питань техногенної і пожежної безпеки.
До перевірки будуть залучені:
- комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій; - евакуаційні комісії всіх рівнів;
- органи управління цивільного захисту області, міст та районів;
- спеціалізовані служби цивільного захисту;
- підприємства, організації та установи відповідно до розкладу.
Відпочиваючи на воді, завжди треба пам’ятати про безпеку. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному громадянину нашої країни. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.