1. Дії при виявленні підозрілого предмета (окремі пункти актуальні для установ та підприємств);
2. При надходженні погрози по телефону;
3. Вибух на території об'єкта;
4. Захоплення заручників;
5. Одержання сигналу про евакуацію.
Повені – одне з частих стихійних лих. Вони можуть виникати у будь-яку пору року і найчастіше проявляються внаслідок проливних дощів, швидким таненням снігового покриву, утворення крижаних заторів і рідше за рахунок руйнування природних, або штучних гребель.
На території Баштанського району розташовано 27 захисних споруд цивільного захисту. Баштанським РС ГУ ДСНС України у Миколаївській області щорічно проводиться перевірки ступеню готовності захисних споруд за результатами яких направляються інформації на комісії техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Баштанській райдержадміністрації щодо готовності захисних споруд.
Дії населення при укриттіпід час надзвичайних ситуацій
Під час виникнення на території міста надзвичайних ситуацій населення може укриватись у сховищах цивільного захисту та підвальних приміщеннях, які забезпечують укриття від негативного впливу вражаючих факторів надзвичайних ситуацій.
Працівники укриваються у сховищах підприємств за розпорядженням керівника підприємства, непрацююче населення – після отримання сигналу від відповідних служб цивільного захисту району міста у сховищах та підвальних приміщеннях будинків, закріплених за ЖКП...
...
07.01.2014 року о 02:30 до пункту зв’язку 7 ДПРЧ ГУ ДСНС України у Миколаївській області надійшло повідомлення від громадянки Тетенко Інни Олександрівни жительки м. Баштанка, що в сніговому заметі, за адресою Баштанський район дорога на с. Новопавлівка, 17 км від м. Баштанка застряло два легкових автомобіля ВАЗ-2106 д.н. ВЕ1654ВК, в якому знаходилися власник автомобіля Кушнір Олександр Олександрович, мешканець м. Баштанка, його дружина Кушнір Галина Вікторівна, донька Кушнір Анастасія Олександрівна, 2009р.н., а також Тетенко Валерій Вікторович та його вагітна дружина Тетенко Інна Олександрівната їх діти Тетенко Антон Валерійович, 2001 р.н. та Тетенко Артем Валерійович, 2003 р.н. мешканці м. Баштанка які поверталися від своїх батьків з с. Новопавлівка, та легковий автомобіль ВАЗ 21099 в якому знаходились власник автомобіля Сердюк Сергій Олександрович мешканець м. Баштанка, та його товариш Угрин Віктор Вікторович мешканець м. Баштанка які поверталися додому з с. Новоіванівки...
...
У понеділок, 29 грудня, Баштанський район опинився у полоні снігової стихії. Сильний снігопад перетворився на справжній буран, який засипав всі дороги та вулиці Баштанського району. У зв’язку з цим при Баштанській РДА о 19.00 29.12.2014р. по ініціативі Баштанського РС відбулося засідання штабу у зв’язку з погіршенням погодних умов, на якому вирішувалось питання, щодо ліквідації надзвичайних подій на дорогах в Баштанському районі. Та було проведено наступну роботу.
З наближенням новорічних свят зростає і попит на піротехніку. Адже ми звикли до свічок, хлопавок, бенгальських вогників, феєрверків і ракет. Те, що за легендами має відганяти злих духів, у нас викликає лише сміх та задоволення.
10 грудня о 01:56 на пункт зв’язку 7-ї Державної пожежно-рятувальної частини надійшло повідомлення про пожежу в житловому будинку по вул. Перемоги, 5 с. Андріївка Баштанського району. Про подію сповістив власник будинку, після чого одразу ж черговий диспетчер направив до місця виклику черговий караул на пожежному автомобілі АЦ-40(131)137А. Керував гасінням пожежі виконуючий обов’язки начальника 7 ДПРЧ Ільчук Віталій Анатолійович.
Зима — чудова пора розваг, катання на санках, лижах і ковзанах, рибного лову на льоду. Безперечно, все це — радість і позитив не тільки для дітей, а і для дорослих — можливість весело провести час. Проте не завжди розваги на льоду закінчуються добре. Та і під час рибного лову необачним рибалкам загрожує небезпека. Для запобігання виникненню надзвичайних ситуацій, пов'язаних з поведінкою на льоду, необхідно дотримувати правила безпеки.
Ми всі раді зимі, коли вона справжня, з морозами. Тільки не варто забувати, що цей час року таїть в собі деякі небезпеки. Саме в такі дні найчастіше доводиться стикатися з таким явищем як переохолодженням організму.
Що являє собою переохолодження? Вплив холоду на всю поверхню тіла, коли його температура падає нижче 35C, викликає загальне охолодження організму. Тривала дія низьких температур може привести до замерзання, при цьому функції організму пригнічуються, аж до їх повного згасання.
Хто найчастіше наражається на небезпеку переохолодження? У першу чергу це діти. Взимку діти найчастіше переохолоджуються, коли батьки катають їх у колясках. Малюк сидить у колясці начебто і одягнений тепло, але нерухомий. Все це стосується і дорослих, особливо літніх людей. Людина може втомитися, погано себе відчути, випити зайвого, присісти на лавку і замерзнути. Ви можете врятувати чиєсь життя, всього лише запропонувавши свою допомогу. Не кожне переохолодження небезпечно для життя. Реальну загрозу представляє падіння температури тіла до 35C і нижче. Перша допомога при переохолодженні зводиться до наступних дій: швидко перемістіть потерпілого в тепле приміщення. Викличте «Швидку допомогу». Перевірте наявність пульсу та дихання. При відсутності пульсу і дихання виконується штучне дихання «рот у рот» і непрямий масаж серця. Якщо пульс і дихання присутні, укутайте потерпілого теплим одягом або ковдрами або обкладіть грілками. Якщо людина при свідомості дайте їй випити гарячий напій — чай, каву, суп, просто гарячу воду. Чого робити не можна: не розтирайте людини. Це небезпечно, тому що при розтиранні відбувається приплив холодної крові від периферії до внутрішніх органів і головного мозку, які будуть продовжувати охолоджуватися. Зігрівання має йти від центру до периферії. Ні в якому разі не давайте людині алкогольні напої. Це буде сприяти ще більшому охолодженню, а не зігріванню організму, що погіршить стан потерпілого. Не змушуйте потерпілого енергійно рухатися. Не проводьте інтенсивне зігрівання. Тобто не ставте людину під гарячий душ і не занурюйте у гарячу ванну. Що треба знати про обмороження Обмороження - це пошкодження (включно до відмирання тканин) будь-якої частини тіла, яке виникає внаслідок впливу низьких температур оточуючого середовища. Найчастіше обмороження виникає при температурі повітря нижче мінус 10-20 градусів...
...