|
В розділі матеріалів: 1756 Показано матеріалів: 166-180 |
Сторінки: « 1 2 ... 10 11 12 13 14 ... 117 118 » |
Напевне, з усіх земних професій найгуманнішою і найблагороднішою є професія медичного працівника. Саме до них – милосердних, уважних, професійних лікарів і медсестер ідуть з надією отримати не тільки кваліфіковану медичну допомогу, але й почути добре слово, що діє як допоміжна терапія. Власне, про таку людину й хочемо повідати читачам у даній публікації. Наша розповідь про лікаря Виноградівської амбулаторії загальної практики сімейної медицини Володимира Геннадійовича ЧИГИРЬОВА. За період роботи, завдяки своїм якостям та високій професійності, він завоював визнання й довіру у людей та велику повагу й авторитет серед колег.
|
Наша розповідь про місцевого винахідника, який власноруч за власним кресленням змайстрував електромобіль для своїх онуків. Після допису у соцмережі, що створили дніпровці, які познайомились з власником унікальної техніки, проїжджаючи через Баштанку, талановитим баштанчанином зацікавились не тільки ми. У редакцію “Голосу Баштанщини” телефонували журналісти з всеукраїнських та обласних телеканалів, аби дізнатися про нашого земляка побільше й розповісти на всю країну. Тож ми, не гаючи часу, познайомилися з цим особливим чоловіком і, дізнавшись цікаві подробиці з його життя, з великим задоволенням розповідаємо про них і вам, шановні читачі.
|
Щороку в останню неділю червня українці відзначають День молоді – це офіційне свято усіх юнаків та дівчат. До святкування цього дня в Україні долучаються усі охочі. Хоча молоддю прийнято вважати людей віком від 18 до 35 років, чисельність яких, згідно зі статистикою, в Україні становить понад 22% від загальної кількості жителів. Проте, згідно з офіційними нормами Всесвітньої організації здоров’я, в категорію молодих людей потрапляють особи до 44 років. Але загалом, немає різниці, скільки вам років! Якщо ви молоді душею, то це свято – і ваше також.
Є глибоко символічним те, що День молоді ми відзначаємо в найтеплішу червневу пору. Як відомо, погоже літо сіє в людський душах надію на добрий та щедрий урожай восени. Так і наша розумна, смілива, амбітна, творча, запальна, талановита, красива та сонячна молодь Баштанщини дарує нам упевненість у щасливому майбутньому рідного краю та України.
Сьогодні ми познайомимо вас, шановні читачі, з чудовою молодою дів-чиною, спеціалістом своєї справи, берегинею початку життя, акушеркою пологового відділення КНП «Багатопрофільна лікарня Баштанського району» – Наталією Петрівною КУШНІР.
|
Наш проєкт «Талановита молодь Баштанщини» за інформаційної підтримки районної газети «Голос Баштанщини», уже четвертий рік поспіль знайомить читачів з молодими талантами нашого міста і району. Як складуться долі учасників проєкту, вирішуватимуть вони самі – чи пов’яжуть власні творчі здібності з професійною діяльністю, чи ні – то вже їхній вибір.
А сьогоднішній матеріал цікавий тим, що розповідає про нашого земляка, баштанчанина – Олега Коркушка, який обрав для себе акторську долю і вже немало досягнув у цій професії (закінчив Київський національний університет театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого). Погодьтеся, що для нашого невеличкого провінційного містечка професія актора – то щось недосяжне і майже легендарне. Фільмографія молодого актора говорить сама за себе. І це тільки роботи у кіно, а ще театральні вистави. Матеріали про Олега є у мережі на різних сайтах: інтерв’ю, виступи на телебаченні, фільми, де він зіграв багато, як для такого молодого актора. Він багатогранний, талановитий, неординарний, глибокий. Його ім’я ще у 2017 році вже входило до рейтингу топ-15 молодих акторів, де поряд із прізвищем названа найвизначніша риса актора – внутрішній світ.
|
Щодня, понад сорок років звичним шляхом поспішає на роботу жінка, яка не уявляє себе без свого улюбленого ремесла. Це – Алевтина Володимирівна СЕМЕЛІТ – відома й поважна в місті людина, бо її знають не тільки як вчителя музики, колишнього директора Баштанської дитячої музичної школи, але й як депутата трьох скликань Баштанської районної і міської рад.
Маючи задатки лідера, жінка завжди вела активний спосіб життя, була в курсі всіх життєво необхідних подій, у своєму оточенні мала розумних, цікавих і талановитих людей за що дуже вдячна долі. Проте найбільшим щастям вважає любиму роботу, якій присвятила все своє життя і по виході на пенсію не полишає вчителювати й досі.
Спілкуючись з Алевтиною Володимирівною, цікаво було дізнатися про подробиці життя та як у цій жінці зародилася любов до музики. Разом з нею ми зазирнули за лаштунки її минулого, про яке мені, як журналісту, кортіло дізнатися побільше, адже знаю, що доля таких жінок варта того, щоб про них написати цілу книгу.
|
Успішний розвиток та репутація кожної установи залежать від умілого та мудрого керівника-професіонала, який володіє бездоганним авторитетом і здатен спрямовувати колектив на виконання поставлених завдань.
Таким керівником була директор комунального закладу «Баштанської публічної бібліотеки» Ганна Іванівна БОРЩЕВЕЦЬКА. 44 роки свого життя поклала вона на вівтар професії, яку вважає найпотрібнішою і найцікавішою з усіх професій.
Наполегливість, завзяття, цілеспрямованість сформувалися у Ганни Іванівни ще у ранньому дитинстві.
Після закінчення школи Ганна швидко вибрала професію, вступивши до Миколаївського філіалу Київського інституту культури ім. О. Корнійчука. Після його закінчення у 1976 році розпочала трудову діяльність у Баштанській центральній районній бібліотеці. Лише один запис є в її трудовій книжці, але скільки добрих справ було зроблено.
|
Майже сімдесят два роки назад останнього місяця літа на світ з’явилася людина, яка, не будучи корінною баштанчанкою, пов’язала своє життя з нашим краєм. Мова йде про Тамілу Іванівну Мартиненко-Кривенко, яка народилася с. Возсіятське на Миколаївщині у багатодітній родині колгоспників.
Батько, Іван Максимович, повернувся з війни хворим і на 47-му році пішов з життя. Мама, Ніна Семенівна, залишилася одна з дітьми, щоб забезпечити їх, працювала різноробочою в колгоспі.
З самого дитинства довелося Тамілі звідати чимало всіляких труднощів. Після закінчення шести класів сільської школи два роки навчалася в Шевченківській школі-інтернаті. Подорослішала дівчинка рано, після восьмого класу влаштувалася дояркою на ферму, щоб допомагати родині.
|
Тетяна СОТНІКОВА – любляча дружина, турботлива матуся та бабуся. Ця жінка створена для краси. Їй даровано не лише сприймати естетично досконалі речі рецепторно, але й творити власне, неповторне. Це на прикладі доводить Тетяна Василівна: приватний підприємець по життю, митець – у душі.
Пані Тетяна займається вишиванням бісером близько 5 років. Починала з ікон, а зараз створює живописні картини. Займалася багато чим, але вишивка бісером притягувала до себе магнітом. Жінка зізнається, що її «тримає» інтрига, сподіваний результат: ти починаєш з білого полотна, слідкуєш, як зображення «виростає», змінюється, і отримуєш від цього насолоду. А ще зачаровує гра тонів і плавність «зображення», якої наділена робота з бісеру.
|
8 квітня в Україні відзначають День військового комісаріату. Роль цієї державної структури місцевих органів військового управління важко переоцінити, особливо в нинішніх умовах, коли наша держава потерпає від зов-нішньої агресії сусідньої країни. Тому напередодні цього дня журналістка районної газети побувала в Баштанському районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (РТЦК і СП) – так тепер називається переформований військовий комісаріат. Адже саме через події на Сході постало завдання підвищити ефективність роботи з військовозобов’язаними, резервістами та ветеранами, змінивши стару радянську систему військкоматів на нову сучасну, що дозволить удосконалити процеси мобілізаційної підготовки на основі базових європейських підходів і дозволить нашій державі бути більш спроможною до спротиву зовнішньому ворогу в умовах неоголошеної гібридної війни.
Тож сьогодні на колектив Баштанського РТЦК та СП покладається ряд важливих зав-дань у зміцненні обороноздатності країни. Про своїх підлеглих, головні аспекти в роботі, роль і значення територіального центру у виконанні державних завдань розповів військовий комісар Сергій Борисович П’ЯТНИЦЬКИЙ, який очолює колектив з 2017 року. До призначення підполковник Сергій П’ятницький проходив військову службу на командних посадах, з 2014 по 2016 роки брав безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, захищаючи територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України.
|
Наприкінці березня у приміщенні комунального закладу «Баштанська публічна бібліотека» на черговому засіданні літературно-мистецького клубу «Роксолана» відбулася презентація поетичної збірки «Срібні роси» відомого на Баштанщині художника й поета Василя Володимировича Шведова.
На зустріч з талановитим майстром слова прийшли люди не байдужі до істинної поезії, адже справжнє мистецтво об’єднує. Воно розмовляє на мові, близькій і зрозумілій кожному – говорить про вірність і кохання, щастя й горе, смуток і радість. Відкритий, добродушний, прекрасний оповідач, познайомивши з книгою, вкотре підкорив присутніх своїм талантом і щирістю, наділивши учасників заходу величезним емоційним зарядом.
|
Кожна жінка в цьому світі унікальна та заслуговує великої уваги та поваги! Адже жінки можуть усе! Вони успішно виховують дітей, допомагають реалізуватися чоловікові, вирішують негаразди та неприємності, будують кар’єру, а ще ведуть домашнє господарство та готують смачні страви. І найголовніше – уміють все це поєднувати і виглядати одночасно успішною, сильною, чарівною і ніжною.
Енергійна, красива, активна, добродушна і творча – такими словами можна розпочати розповідь про молоду баштанчанку – турботливу доньку, дружину і маму, вірну подругу, гарного спеціаліста, депутатку Баштанської районної ради – Лілію Вікторівну Бондаренко.
|
Обдаровані діти – це ті, хто завдяки своїм вродженим видатним здібностям можуть демонструвати високі результати. У нашому місті чимало талановитих дітей. Одна з них – Катерина ІЛЬКІВ, дівчинка-сонечко, невгамовна, енергійна та відповідальна.
|
Серед навчальних предметів, які вивчають у школі, особливе місце посідає математика. Збільшується не тільки кількість наук, які вже не можуть обійтися без неї, а й обсяг математичних знань, що використовуються цими науками. Ось чому так важливо, аби наша молодь у школі отримала ґрунтовну підготовку. Недаремно одним із обов’язкових предметів ДПА-ЗНО є математика. А керівництво освітян подбало про забезпечення кабінетів математики нашого закладу сучасним обладнанням, що, в свою чергу, дозволяє створити на уроках сприятливе розвивальне середовище, простір для творчості.
У Баштанському опорному закладі ЗСО І-ІІІ ступенів №1 шкільне методичне об’єднання вчителів математики та інформатики найчисельніше. Його вже багато років очолює учитель-методист Людмила Андріївна ГАНЖА, яка власним прикладом доводить, що математика й математичний стиль мислення – істотні елементи загальної культури сучасної людини. Одним із найважливіших завдань шкільної математики є розвиток логічного мислення учнів, тому на уроках Людмила Андріївна активно сприяє розвитку критичного мислення школярів, формуванню життєвих компетентностей, важливих людських якостей. Вона педагог-наставник, мудрий коуч. Є в її педагогічній місії щось особливе, що зближує з великою місією Матері.
|
Валентина КОТОВСЬКА поєднує в собі талант, жіночність, чарівність, чуйність та неабияку відповідальність, адже займає посаду директора Явкинської ЗОШ.
«Для мене поезія – це спосіб самовираження, не зовсім хобі, а місце в своїй голові, куди ти тікаєш від всіх переживань і де говориш наодинці з собою. Це спосіб сказати те, про що не наважишся в буденному житті говорити відверто. Це можливість подумати над зовнішнім оточенням і внутрішнім наповненням – іноді ці слова кричать, іноді ніжно шепочуть.
Для мене поезія завжди несе в собі емоцію, яка спонукає до написання. Зараз пишу не часто, але довго працюю над віршами. У моменти, коли щось не отримується, все «спираю» на відсутність натхнення. Хоча натхнення – питання доволі абстрактне. Не просто в кожного своє, це в кожну хвилину щось інше. Іноді мене надихає яскравість відчуттів, а деколи просто слово. Є одна річ, про котру вголос не говорять, але багато хто (і я в тому числі) бере просто гарний вираз, котрий створюється в процесі життя, і обплітає його чимось не менш вражаючим.
Мені важливо писати, щоб не луснути від передозу думок, емоцій і бажання кричати, коли цього так хочеться. Для мене поезія – це моя власна реальність, мій світ...»
Пропонуємо для ознайомлення декілька віршів Валентини Котовської, які були опубліковані у збірках «Душа просить слова» та «Книжечка для племінниці».
|
Всі ми хочемо бути благополучними, малюємо собі безхмарні перспективи, воліємо стабільності, успішності, визнання, хороших друзів, особистого сімейного щастя. Щасливчиком називають того, хто без особливих проблем і перепон досягає бажаного, його життя розмірене й спокійне. Однак дорога до щастя у кожного своя. Декому доводиться долати випробування, переживати розчарування, виборювати щастя великими зусиллями. Наша розповідь саме про таку жінку – Людмилу Олександрівну КУЛЬБАЦЬКУ, життєва дорога якої круто змінила свій напрям, поєднала зі спортом, що став сенсом її життя.
|
|
|