Сьогодні з великою радістю можна говорити про те, що Баштанщина має святого покровителя нашого хліборобського краю. Це – священномученик протоієрей Микола Романовський, священицький шлях якого розпочався саме із села Кашперо-Миколаївка Баштанського району.
Священномученик протоієрей Микола Олександрович РОМАНОВСЬКИЙ народився в 1869 році в селі Липецьке Ананьївського повіту (нині Одеська область) у родині протоієрея отця Олександра Венедиктовича та матушки Марії Йосипівни Романовських. При святому Хрещенні новонародженому дали ім’я Миколай, що з грецької означає «перемагає народ».
У сім’ї було ще декілька дітей. Відомо, що син Дмитро працював юристом в Одесі і згодом також був репресований, дочок звали Анна і Софія. На жаль, це все, що тепер ми можемо дізнатися про сім’ю, де ріс і виховувався Микола Романовський...
...
Одним з індикаторів розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працюючого. За станом здоров’я окремої людини стоїть якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.
Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, професій та працівників.
Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.
За офіційними даними EU-OSHA близько половини працівників у ЄС працюють в умовах стресу, а зростання кількості порушень, пов’язаних зі стресом на робочому місці, зумовлено поширенням гнучких і нестабільних форм зайнятості (72 % загальної кількості респондентів), надмірним навантаженням працівників (66 %), а також такими явищами, як моральне та фізичне насилля (59 %)...
...
25.03.2016 року в с. Добре було проведено тренувальні тактико – спеціальні навчання по гасінню умовної пожежі в зерносушарці. Під час проведення тактично – спеціальних навчань було залучено 2 відділення 7 державної пожежно-рятувальної частини, 1 відділення ДПД «Явкинський елеватор» , Баштанська центральна районна лікарня – автомобіль швидкої допомоги бригада з 2-х чоловік, Баштанська філія ПАТ Миколаївобленерго на автомобілі УАЗ бригада 2 чол, Баштанський відділ національної поліції ГУ НП.
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в березні 2016 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА:
Управління Державної казначейської на виконання Наказу МФУ від 24.01.2012 № 44 із змінами та доповненнями внесеними 31 грудня 2015 року № 1308 Про затвердження Порядку складання фінансової, бюджетної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів та з метою своєчасного складання місячної та квартальної звітності про виконання бюджетів у 2016 році, повідомляє наступне.
Розпорядники та одержувачі бюджетних коштів подають місячну звітність разом із супровідним листом в терміни:
В цьому році виповнюється 140-років від дня народження Боровика Дмитра Мироновича - уродженця Баштанщини, революціонера, одного з фундаторів українського національного руху на Далекому Сході, редактора і видавця першого на Далекому Сході українського тижневика "Українець на Зеленому Клині", що мав дуже великий вплив на розвиток українського політичного життя. Д. М. Боровик відноситься до плеяди патріотів початку ХХ століття, які поширювали українську думку, Слово Т. Г. Шевченка, далеко за межами України. В далекому Зеленому Клині, на відміну від нашого степового краю, добре пам'ятають сина українського народу, завдяки дослідників українського національного руху Івана Світа та В'ячеслава Чорномаза.
Козацька доба − частина героїчного минулого українського народу. У чому ж полягає такий жвавий інтерес до козаків? Чому ж ми, українці, пишаємося ними на весь світ?
Унікальність нашої історії і нашого народу полягає в тому, що в козацтві виявився творчий і
волелюбний дух наших предків. Кожен в Україні чув про козаків. Козак у нашій уяві − це звитяжний воїн, який не розлучається з шаблею, захисник Вітчизни, оборонець прав і віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Про них написано багато наукових книжок, цікавих романів, знято чимало фільмів. Про наш козацький рід і його ватажків говориться в урочистій пісні нашої держави − гімні України. А про малого хлопця і дорослого парубка, який вміє відстояти свою честь і захистити слабшого, старого, жінку, у нас кажуть: справжній козак. І в це слово вкладають розуміння найбільших чеснот нашого народу.
Протягом кількох століть українські козаки стерегли кордони, воювали, захищаючи не лише
власні інтереси, а й інтереси інших країн: козацькі загони були бажаною підмогою і в польському, і у французькому військах. Воювали на суші і на морі. Про славетні бої і походи козаків, про їх сміливість, відвагу й винахідливість ходять легенди. Козаки були неперевершеними майстрами військової справи свого часу. Прославили козацтво хоробрі, талановиті ватажки, серед яких був Захарій Олексійович ЧЕПІГА, який звеличував наш південний край. Захарій Олексійович Чепіга (Куліш) належить до числа найбільш видатних і колоритних представників Чорноморського козацтва кінця XVIII століття. Від рядового запорізького козака до отамана Чорноморського козачого війська, генерал-майора − таке його службове зростання більш ніж за сорок років. Нехай і не швидка, але все-таки блискуча кар'єра! З ім'ям З. А. Чепіги пов'язані багато доленосних подій для Чорноморського козацького війська.
25 лютого в Миколаєві відбувся семінар на тему: «Перспективи впровадження децентралізації. Практичний досвід об’єднаних територіальних громад», що є частиною проекту «Аналізуємо. Розвиваємось. Впроваджуємо: перспективи впровадження децентралізації в Баштанському районі» (керівник проекту Лілія Атнажева, депутат Баштанської міської ради), який був підтриманий Міжнародним Республіканським Інститутом (IRI).
У заході взяли участь голова обласної ради Вікторія Москаленко, заступник голови облдержадміністрації В’ячеслав Бонь, керівник Офісу Реформ у Миколаївській області Валентин Бойко, а також депутат Верховної Ради України 6-го скликання, експерт у сфері децентралізації Юрій Ганущак.
Делегацію Баштанського району представляли перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Славінський, головний спеціаліст сектору з питань внутрішньої політики апарату РДА Світлана Голодівська, перший заступник Баштанського міського голови Світлана Березовська, депутат районної ради Олександр Береговий, сільські голови: Світлана Згурська (Костичі), Любов Подпальна (Леніне), Олег Волович (Явкине), Володимир Драгуновський (Добра Криниця), Віктор Верба (Привільне)...
...