Управлінням Державної казначейської службиУкраїни у Баштанському районі Миколаївської області в липні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА.
З метою профілактики гострих кишкових інфекційних захворювань та харчових отруєнь Баштанське районне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області рекомендує:
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в червні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА
01.07.2019 в приватному господарстві мешканцяс.ПетропавлівкаДоманівського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 3 голів свиней віком 3-12 місяців.
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 001612 п.м./19 від 01.07.2019).
Слід зазначити, що більшість нещасних випадків виникають при експлуатації всілякої техніки та обладнання. З активізацією робіт в галузі сільського господарства збільшується ризик травмування працівників, задіяних в сільськогосподарських роботах. Це стосується і виконання робіт із збирання урожаю. Тому існують певні вимоги по дотриманню правил безпеки з виконання робіт в сільському господарстві, які затверджені наказом Міністерства соціальної політики України 29.08.2018 № 1240 від 29.08.2018 № 1240 «Про затвердження Правил охорони праці у сільськогосподарському виробництві».
За результатами аналізу оперативних повідомлень територіальних органів Держпродспоживслужби за 5 місяців поточного року відмічається погіршення санітарно-епідемічної ситуації щодо захворюваності на ботулізм. Станом на 01.06.2019р. територіальними органами Держпродспоживслужби взято участь у розслідуванні 40 випадків захворювання на ботулізм, під час яких постраждало 46 осіб, із них 3 померли. За аналогічний період 2018 року було розслідувано 27 випадків,під час яких постраждало 31 особа.
Ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико- інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного і головного мозку. При потраплянні ботулотоксину в організм розвивається гостра та прогресуюча дихальна недостатність. При відсутності належного лікування ця хвороба може призвести до летального результату.
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в травні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА
На порозі чудова та трішки сумна пора - пора випускних вечорів і початку нового дорослого життя. Батьки та класні керівники вже зараз в клопотах і думках, як влаштувати випускникам незвичайні та яскраві свята, які б залишилися в серцях кожного надовго. Але потрібно пам’ятати, що свято випускного вечора повинно бути не лише веселим, але і безпечним в епідемічному відношенні. На жаль епідемічна ситуація в країні дуже напружена. Реєструються багато спалахів інфекційних хвороб та харчових отруєнь. Всі вони як правило пов’язані з вживанням недоброякісних продуктів харчування, питної води, готових страв, виготовлених, як в закладах громадського харчування, так і в домашніх умовах .
Упродовж першого кварталу 2018 року до Баштанського відділення страхувальниками було надано заяви-розрахунки для фінансування 16707 днів тимчасової непрацездатності. Протягом першого кварталу 2019 року кількість днів непрацездатності зросла до 19052, що на 114% більше аналогічного періоду минулого року. Для фінансування матеріального забезпечення по листках непрацездатності за 1 квартал минулого року з бюджету Фонду було направлено 2566830 грн. В 1 кварталі 2019 року сума виплат зросла до 3507897 грн, що на 136% більше аналогічного періоду минулого року. Листок непрацездатності фактично є чеком на отримання коштів від Фонду соціального страхування України. Тому так важливо не допускати зловживань і проводити роботу з упередження неправомірного використання коштів Фонду.
Пам’ятка для керівників, педагогічного та медичного персоналу пришкільних таборів
Головною метою діяльності закладів щодо організації літнього відпочинку дітей шкільного віку є створення умов для їх фізичного оздоровлення, підвищення рівня соціально – психологічної адаптації та реабілітації школярів.
Пришкільні відпочинкові табори створюються на базі загально – освітніх навчальних закладів.
Основними оздоровчими факторами в таборах є: максимальне перебування на відкритому повітрі, рухова активність, раціональне харчування, чергування різних видів діяльності, загартовуючих процедур.
Пестициди відносяться до групи хімічних речовин, що використовуються в сільськогосподарській промисловості для боротьби з хвороботворними для рослин організмами, бур’янами, шкідниками, ектопаразитами домашніх тварин.
По хімічній природі це можуть бути різноманітні речовини: хлорорганічні, які містять важкі метали (наприклад, мідь і ртуть), похідні фосфорорганічних речовин.
Якщо робота людини пов’язана з сільським господарством, рослинництвом, то порушення правил техніки безпеки при підготовці розчинів пестицидів, їх використання, чищення і ремонту устаткування, застосовуваного при обприскуванні рослин, може призвести до сумних наслідків.
Страви з грибів — традиційний продукт у раціоні харчування мешканців багатьох регіонів України.
На території нашої країни росте майже 2 000 видів шапинкових грибів, до 500 з них вважають їстівними.
Найчастіше гриби використовують як приправи до страв або ж у консервованому вигляді.
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує правила збирання та споживання грибів.
Гриби є доволі специфічним продуктом, що містить значну кількість азотистих речовин, зокрема білків, а також жирів, вуглеводів, деякі вітаміни (В1, РР), мінеральні речовини (зокрема фосфор). Клітковина хітин, що входить до їхнього складу, майже не перетравлюється у шлунково-кишковому тракті, тому гриби вважають «важкою» їжею.
Вживати гриби не рекомендовано вагітним, жінкам, які годують грудьми, та літнім людям.
Не варто годувати грибами чи стравами з них дітей до 12 років.
Чистота і порядок в місті залежить від кожного з нас.
Квітучі дерева, нові будівлі, чисте повітря, прибрані вулиці та парки – мінімум, потрібний, щоб пишатися своїм містом і насолоджуватися життям у ньому.
Навіть найменша дрібничка, зроблена у цьому плані кожним жителем та керівниками підприємств, принесе суспільну користь і зробить місто кращим. І навпаки, кожен кинутий під ноги недопалок – краплина, з якої збирається море сміття. А комусь же його треба вимітати.
Звичайно, відповідні служби міста проводять свою роботу щодо прибирання та очищення міста від сміття, але й самим баштанцям потрібно подбати про покращення санітарно-екологічного стану міста, підтримуючи чистоту на своїх подвір’ях і прилеглих до них територій.
Сподіваємось на підтримку жителів та гостей міста, що вони не будуть стояти осторонь цього процесу, інакше самотужки навести належний санітарний порядок і утримувати населений пункт чистими і красивими буде досить складно.