Управлінням Державної казначейської службиУкраїни у Баштанському районі Миколаївської області в квітні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.05.2019
Кліщі найактивніші у травні-червні, а також у серпні-вересні. Варто пам'ятати, що ці небезпечні комахи переносять інфекції. Щороку кількість українців, які заражаються інфекційними захворюваннями внаслідок укусу кліщів, збільшується в рази .
Протягом 2018 року до управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини надійшло 136 звернень громадян в тому числі 63 про порушення операторами ринку законодавства про харчові продукти. Із 63 звернень про порушення операторами ринку законодавства про харчові продукти 23 обґрунтованих та 40 не обґрунтованих.
Основною причиною необґрунтованих звернень є надання заявниками недостатньої інформації необхідної для здійснення позапланового заходу державного контролю, а саме відсутність назви оператора ринку (натомість зазначають назву магазинів, кафе, тощо), точної адреси місця знаходження потужності (натомість зазначають або просто вулицю, або ріг вулиць), детального опису порушень, також в деяких випадках відсутність наявності копій товарних чеків або інших матеріалів, що підтверджують порушення операторами ринку законодавства про харчові продукти.
17.04.2019 року до Управління Державної казначейської служби України у Бащтанському районі Миколаївської області завітала з робочим візитом начальник Головного управління Державної казначейської служби України у Миколаївській області Лук’яненко Олександра Вікторівна.
Управлінням Державної казначейської службиУкраїни у Баштанському районі Миколаївської області в березні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА.
Із початком літа стихійна торгівля у невстановлених місцях стає серйозною проблемою. Громадяни, купуючи продукти харчування, не можуть бути впевнені у їхній якості. Особливо це стосується м ясної,кисло-молочної продукції, риби. Надаючи перевагу продуктам харчування, які реалізуються із землі, не замислюються про їх якість, про хвороби тварин, від яких ця продукція, в яких умовах виготовлені, де зберігались і в яких "клунках" вони транспортувались. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Ігнорують вони і повідомлення в засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, вважаючи, що з ними цього не трапиться. Людина отруївшись такими продуктами харчування, не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.
06.04.2019 в приватному господарстві гр. Бараннікова А.А., вул. Шевченка, 28, с. Піски, Баштанського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 2 голів свиней віком 6 місяців.
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000770 п.м./19 від 08.04.2019).
З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 08.04.2019 року проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Баштанській районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного вогнища, зон захисту та нагляду.
06.04.2019р. о 8:30 до Баштанського районного управління ГУ Держпродспоживслужби в Миколаївській області надійшло повідомлення від мешканця села Піски про загибель двох голів свиней.
Впровадження НАССР у закладах громадського харчування
За статистикою, кожен шостий випадок харчових отруєнь в Україні пов’язаний із відвідуванням закладів громадського харчування. Головним чином це трапляється через порушення технології приготування страв, їх неправильне зберігання, а також через недотримання закладами громадського харчування санітарно-гігієнічних норм і правил.
Управлінням Державної казначейської службиУкраїни у Баштанському районі Миколаївської області в лютому 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА.
06.03.2019 в приватному господарстві мешканця с. Котляреве, Вітовського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 2 голів свиней віком 4-5 місяців.
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 000406 п.м./19 від 06.03.2019).
Що потрібно знати про Заразний вузликовий дерматит
великої рогатої худоби!
Останнім часом захворювання на заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (або нодулярний дерматит), яке раніше було характерне для країн Африки, набуло широкого поширення. На сьогодні хвороба реєструється в Російській Федерації, Вірменії, Азербайджані, Казахстані, Албанії, Болгарії, Греції, Кіпрі, Туреччині, Ірані, країнах Прибалтики.
Хвороба віднесена до особливо небезпечних хвороб великої рогатої худоби, включена до списку МЕБ. Існує ризик занесення вірусу нодулярного дерматиту на територію України. На даний час ступінь ризику оцінюється як середній, проте прогнози можуть коригуватися. Це залежить від швидкості наближення захворювання до наших кордонів. З метою запобігання занесенню вірусу вузликового дерматиту великої рогатої худоби на територію України забороняється увезення сприятливих тварин з неблагополучних щодо цієї хвороби країн, їх зон.
Вода це найважливіший природний ресурс нашої планети. Без неї неможливий розвиток живої природи. Вода – незамінне джерело у життєвих процесах організму людей, тварин та рослин. Вона є найпростішим хімічним компонентом живої матерії, яка об’єднує усі організми, які населяють нашу планету.
Ще у давні часи люди шанували і цінували воду, дбайливо ставились до джерел, криниць і колодязів. В багатьох археологічних культурах світу на залишках глиняного посуду збереглися малюнки води у вигляді хвилястих ліній і дощу – у вигляді косих ліній. У давніх шумерів професія лікаря називалася асу – «той, що знає воду». Це був знавець, який розумівся на цілющих властивостях води і за її допомогою лікував людей. Багато стародавніх культур знали і використовували в культових цілях так звану водну магію. Жива і мертва вода відома нам ще з дитячих казок, проте в XXI столітті це реальні поняття і результат досягнень сучасної науки.
Здоров’я людини залежить від якості питної води. Після відкриття Пастером, Кохом та іншими ученими хвороботворних мікробів людству стало відомо епідемічне значення води у розповсюдженні таких інфекційних захворювань, як холера, дизентерія, туляремія, лептоспіроз, поліомієліт тощо.