Що слід пам’ятати при отруєнні алкоголем та його сурогатами
Алкогольні отруєння займають лідируючі позиції серед побутових отруєнь. На частку алкоголю доводиться більш 60% усіх смертельних отруєнь. Більша частина смертей (95%-98%) відбувається ще до початку надання медичної допомоги.
Гострі отруєння етиловим спиртом (етанолом) пов’язані з прийомом чистого спирту чи напоїв, які містять більш 12% етилового спирту. Доза алкоголю, яка призводить до отруєння, індивідуальна, оскільки залежить від віку людини, статі, маси тіла та фізичного стану. Найбільш чутливі до алкоголю діти та підлітки.
Безпосередньо викликає пошкодження в організмі етиловий спирт. Етиловий спирт, який входить до складу алкогольних напоїв, буває різного ступеня очищення, що часто і є вирішальним при ймовірності виникнення алкогольного отруєння.
Баштанське відділення Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області звертає особливу увагу на актуальність питання охорони праці серед установ, підприємств, організацій Баштанського, Березнегуватського, Казанківського та Новобузького районів.
Підводячи підсумки проведеного аналізу стану виробничого травматизму та професійної захворюваності за 9 місяців 2017 року у порівнянні з 9 місяцями 2018 року кількість нещасних випадків збільшилась з 2-х випадків до 4-х (серед них 2 випадки із смертельним наслідком).
У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) 2018-2019 років Держпродспоживслужба звертає увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань.
Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з вересня - жовтня по березень - квітень. У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом.
Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в жовтні 2018 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.11.2018 року:
Народна мудрість говорить: "Здоровому все здорово". Вести здоровий спосіб життя зараз модно і зовсім не складно - потрібно дотримуватись лише деяких основних принципів.
24 жовтня 2018 року на території домогосподарства гр. Кухарик О.В. смт Первомайське, вул. І. Мазепи, 32, Вітовського району зафіксовано падіж свині. Відібрано та досліджено патологічний матеріал. За результатами досліджень встановлено діагноз – африканська чума свиней (звіт про результати досліджень патологічного матеріалу № 001918 п.м./18). Того ж дня проведено позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вітовській районній державній адміністрації. Рішенням ДНПК оголошено карантин, визначено епізоотичне вогнище, зону захисту та зону нагляду.
Встановлено карантин на території смт Первомайське, Вітовського району. Визначено епізоотичним вогнищем територію домогосподарства гр. Кухарика В.В. вул. І.Мазепи, 32, смт Первомайське, Вітовського району. Встановлено зону захисту в радіусі 3 км від епізоотичного вогнища. В зону захисту увійшли смт Первомайське, с. Засілля та с. Квітневе Вітовського району. Встановлено зону нагляду в радіусі 5 км від зовнішніх меж зони захисту. В зону нагляду увійшли села Вітовського району с. Білозірка, с. Червоне, с. Новоселівка, с. Партизанське, с. Степове, та с. Кисилівка Снігурівського району Миколаївської області.
Вживаються заходи відповідно до вимог Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 07.03.2017 №111, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 29 березня 2017 року за №432/30300.
У зв’язку з цим будь – яким особам забороняється ввезення/вивезення із господарств всіх форм власності, які знаходяться на території карантину та карантинних обмежень живих свиней, продукції з них та репродуктивного матеріалу протягом дії карантину.
Зарахування податків, зборів,платежів до державного та місцевих бюджетів здійснюється виключно на рахунки, відкриті за централізованою системою обліку доходів.
У зв’язку зі значним поширенням захворювання на африканську чуму свиней територією України надзвичайно важливим постає питання забезпечення належної біобезпеки та простежуваності за переміщенням тварин та їх забоєм.
Відповідно до статті 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» юридичні особи, що провадять діяльність з розведення та утримання тварин, зобов’язані вчасно ідентифікувати, реєструвати та повідомляти дані про усі переміщення свиней у господарстві, надходження нових тварин у господарство, а також забій, утилізацію, падіж свиней протягом 5 робочих днів з дати таких дій або подій.
Звертаємо Вашу увагу, що наразі ідентифікація та реєстрація свиней проводиться відповідно до Порядку ідентифікації та реєстрації свиней, затвердженого наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 грудня 2017 року № 639, зареєстрованого Міністерством юстиції України 07 лютого 2018 року за № 154/31606 (далі – Порядок).
Цей Порядок є обов’язковим для всіх юридичних і фізичних осіб, що займаються розведенням та утриманням свиней, проводять їх продаж, забій, утилізацію, надають послуги зі штучного осіменіння та організовують виставки свиней.
Відповідно до Порядку:
1. Ідентифікація приплоду від племінних свиней має здійснюватися за допомогою бірки з індивідуальним ідентифікаційним номером не пізніше 60 днів від моменту народження тварини, але раніше, ніж вона залишить господарство;
2. Ідентифікація товарних свиней, що утримуються та розводяться в господарстві юридичної особи, має здійснюватися перед їх вибуттям:
а) до юридичної особи – однією біркою з реєстраційним номером господарства (груповий номер);
б) до юридичної особи для тварин старше 4-х місячного віку – шляхом татуювання реєстраційного номера господарства;
в) до фізичної особи – однією біркою з індивідуальним ідентифікаційним номером;
3. Здійснення власником періодичної інвентаризації поголів’я свиней у господарствах юридичних осіб та подання щомісячного звіту про наявність і рух поголів’я свиней у господарстві має подаватися за встановленою формою;
4. Переміщення зареєстрованих тварин відбувається лише у Єдиному державному реєстрі тварин господарства;
5. Використовуються бірки установленого зразка, які необхідно замовляти у Адміністратора Єдиного державного реєстру тварин. Отримати необхідні роз’яснення та замовити бірки установленого зразка Ви можете звернувшись до відокремленого структурного підрозділу Державного підприємства «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин» у Вашій області, адреси та телефони можна переглянути на офіційному сайті за посиланням https://www.agro-id.gov.ua/kontakti/fili%D1%97/
Наголошуємо, що переміщення неідентифікованих тварин або тварин без відповідних ідентифікаційних, ветеринарних та інших супровідних документів забороняється.
З метою уникнення непорозумінь, просимо завчасно забезпечувати своє підприємство засобами ідентифікації та вчасно надсилати дані для внесення їх до Єдиного державного реєстру тварин.
Туберкульоз — це інфекційне захворювання, збудником якого є мікобактерія туберкульозу, котре передається переважно повітряно-крапельним шляхом від хворої людини до здорової. Туберкульоз, у більшості випадків, уражає легені, але захворювання може ушкодити будь-який орган, наприклад: нирки, хребет, мозок, лімфатичні вузли, кишечник, шкірні покриви, статеві органи тощо.
Туберкульозом можна заразитися при вдиханні повітря, в якому є мікобактерія туберкульозу, яку ще називають паличкою Коха, на честь науковця, що відкрив цей збудник у 1882 році. Цей мікроорганізм не схожий на інші мікроби. Його унікальність, насамперед, полягає у тому, що він є стійким до умов навколишнього середовища
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області у вересні 2018 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.10.2018 року:
Цього літа Україну сколихнула хвиля інфекційного захворювання -ботулізму, який може призвести і, на жаль, призводить до смертельних наслідків. З початку року зареєстровано 80 випадків захворювання на ботулізм, 7 людей померло.
Ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико- інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного і головного мозку. При потраплянні ботулотоксину в організм розвивається гостра та прогресуюча дихальна недостатність. При відсутності належного лікування ця хвороба може призвести до летального результату.
ВІЛ-інфікована людина - це носій вірусу, здатний заражати здорову особу. Зараження відбувається, коли вірус з організму ВІЛ-інфікованого разом з кров'ю, спермою чи виділенням піхви, або з грудним молоком матері потрапляє в кров здорової людини чи дитини.
З метою виконання плану протиепізоотичних заходів із профілактики основних інфекційних і паразитарних хвороб тварин на 2018 рік, затверджених рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Кабінеті Міністрів України від 19.01.2018 за № 1, договору «Про закупівлю товару» від 31.08.2018 за № 177, та враховуючи складну епізоотичну ситуацію щодо сказу в Україні, Держпродспоживслужба проводить масштабну антирабічну пероральну вакцинацію диких м’ясоїдних тварин із застосуванням авіатранспорту.
З настанням осіннього грибного сезону виникає небезпека отруєнь грибами. Проведений аналіз випадків отруєнь грибами свідчить, що більшість із них обумовлені вживанням пластинчатих отруйних грибів (насамперед, блідої поганки), які помилково сприймаються за їстівні печериці та сироїжки. При певних умовах отруєння також можуть спричинити умовно їстівні та їстівні гриби. В Україні станом на 21 вересня дикорослими грибами цього року вже отруїлося 174 людини, 11 з них померло, повідомило МОЗ.Отруєння грибами фіксують практично у всіх областях.
На території Миколаївської області знову виявлено зразки масла вершкового з вмістом немолочних жирів
Так, інспекторами Снігурівського міжрайонного управління Головного управлінням при проведенні планового інспектування потужності з роздрібної торгівлі продуктами харчування в с. Лепетиха Березнегуватського району здійснено плановий відбір зразків масла солодковершкового «Селянське» 73,0% жиру, виробник ТОВ «Барський молокозавод» с. Бар, Барський район Вінницька область, дата виробництва 20.08.2018, партія 20. За результатами досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено не відповідність зразка, вищезазначеного масла, вимогам ДСТУ 4399:2005 по масовій частці немолочного жиру в жировій фазі масла 64,2% (протокол випробування від 11.09.2018р. №1003/х). Також відібрано зразки масла солодковершкового селянського 73,0% жиру, дата виробництва 02.08.2018 року, номер партії 07, виробник ТОВ «Богодухівський молзавод», м. Богодухів, Харківська обл. За результатами лабораторних досліджень, проведених ДП «Миколаївський центр захисту споживачів», встановлено наявність масової частки немолочного жиру в жировій фазі масла 38,8 % (протокол випробування від 11.09.2018 №1002/Х).