Африканська чума свиней (АЧС, Pestis Africana suum) – це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу. Збудник АЧС це ДНК-вмісний вірус сферичної форми, що належить до родини Asfaviridae. Він дуже складний і проявляє значну генетичну мінливість. Вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, які, на жаль, не здатні до повної нейтралізації збудника. Це і є однією з основних причин чому виготовлення ефективної вакцини проти нього наразі неможливе. АЧС достатньо легко передається від хворої до здорової тварини, чому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі.
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в січні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.02.2019 року:
УВАГА ! ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО КІР ?! Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Саме це небезпечне вірусне захворювання є причиною дитячої смертності у світі.
Зауважимо, що 2018 року в Україні на кір захворіли майже 54,5 тисячі людей (20 тис. дорослих та 34 тис. дітей). Унаслідок ускладнень кору померли 16 людей: 12 дітей і четверо дорослих. Зазначається, що всього з 28 грудня 2018 до 1 лютого 2019 року на кір в Україні захворіли 15095 осіб - 6364 дорослих і 8731 дитина. Найвищі показники захворюваності - у Львівській (2651 людина: 908 дорослих і 1743 дитини), Вінницькій (1383 людини: 588 дорослих і 795 дітей), Рівненській (1389 осіб: 457 дорослих і 932 дитини), Хмельницькій (1058 людей: 583 дорослих і 475 дітей) областях та місті Києві (1214 осіб: 624 дорослих і 572 дитини).
Що треба знати для того, щоб захиститися від грипу та інших гострих респіраторних вірусних інфекцій?
Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Епідемічні спалахи припадають на холодну пору року.
Збудник – вірус трьох типів: А, В, С. Віруси грипу В і С викликають поодинокі захворювання, вірус типу А найчастіше стає причиною спалахів хвороби. В останні роки, згідно інформації Українського центру грипу, в минулих епідсезонах циркулювали віруси грипу А (Н1N1) California, А (Н3N2) та віруси грипу В, що не виключає їх циркуляцію і в епідсезоні 2018-2019 років.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.
28.01.2019 року о 1100 год. до начальника Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини Яськова В.В. надійшло повідомлення у телефонному режимі від керівника з соціально-економічного розвитку мкр. Велика Корениха та Мала Корениха про виявлення трупа свині на сміттєзвалищі, який знаходиться 400 м від мкр. Велика Корениха.
О 1200 год. спеціалістами Миколаївської міської державної лікарні ветеринарної медицини та Миколаївського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області здійснено виїзд на вказану місцевість для з’ясування обставин та відбору зразків патологічного матеріалу.
Диспансеризація сільськогосподарських тварин– це важливо!
Диспансеризація - один з видів обстеження стану здоров’я тварин. Мета диспансеризації - профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика найпоширеніших зооантропонозів.Зооантропонози(антропозоонози) - група інфекційних і інвазійних хвороб, загальних (спільних) тваринам і людині. До зооантропонозів відноситься близько 100 захворювань різної етіології (лейкоз, сибірська виразка, сап, бруцельоз, туберкульоз, сказ, ящур, кліщовий енцефаліт, актиномікоз, лептоспіроз, Ку-лихоманка, тріпаносомоз, ехінококоз, трихінельоз, діфіллоботріоз і ін.). Джерелом збудників зооантропонозів для людини є перш за все тварини, з якими людина часто стикається в процесі господарської діяльності і в побуті.
Сказ (гідрофобія) – це гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання, характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, при відсутності своєчасного проведеного курсу щеплень, закінчується смертю хворого.
В останні роки сказ продовжує залишатись постійною загрозою для людства в багатьох країнах світу та є однією з найважливіших проблем, як в галузі охорони здоров’я населення, так і в ветеринарії. В Україні сказ серед тварин реєструється у всіх регіонах. Протягом останніх років в нашій державі траплялись поодинокі смертельні випадки захворювань на гідрофобію серед людей, виникнення яких було пов'язано з несвоєчасним зверненням потерпілих від укусів тваринами за медичною допомогою (в день прояву клінічних ознак хвороби).
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в грудні 2018 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.01.2019 виплачено:
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в листопаді 2018 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.12.2018 року виплачено:
Харчові отруєння: причини, симптоми, наслідки та перша допомога
Незабаром на всіх нас чекають веселі новорічні свята, а отже і приготування новорічних страв.Перед святами продукти закуповуються поспіхом, готуються вони про запас, а зберігаються часом поза холодильником. Після поїдання несвіжих делікатесів, з'являється нудота, пронос, блювота, болі в кишківнику та шлунку. Викликають захворювання мікроби та їх токсини – отрути білкової природи, що знаходяться в продуктах. Їх збудники потрапляють у харчові продукти при порушенні санітарно-гігієнічних правил приготування та зберігання їжі, при використанні забрудненої води. При зберіганні зараженої їжі при кімнатній температурі, відбувається активне розмноження бактерій і токсинів. Часто заражені мікробами продукти нічим не відрізняються від доброякісних ні на вигляд, ні на смак, ні за запахом.
З 01 грудня цього року на території Миколаївської області розпочнеться кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків, єнотовидних собак) проти сказу шляхом розповсюдження приманок з вакциною із літаків.
Розповсюдження приманок відбуватиметься над лісовими та польовими угіддями області, поза територіями населених пунктів та водойм. Коли жителі області побачать літаки АН-2, який розкидає приманки просимо не хвилюватися.
Баштанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області інформує, що упродовж 9 місяців 2018 року виплати за статутними напрямками склали понад 10 млн. 633 тис. грн.
Планові заходи державного нагляду (контролю) суб’єктів господарювання у 2019 році здійснюватимуться відповідно до наказу Держпродспоживслужби від 27.11.2018 № 965 «Про затвердження щорічного плану державного контролю Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів (у сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини)», який розміщено на сайті Держпродспоживслужби (www.consumer.gov.ua) в розділі «Діяльність» підрозділ «Плани діяльності».
23.11.2018 в приватному господарстві мешканця ст. Кам’яний Міст, Первомайського району Миколаївської області зареєстровано загибель 2 голів свиней віком 6-7 місяців.
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Дніпропетровській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 002200 п.м./18 від 24.11.2018).