Держпродспоживслужба, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства інформує про неблагополучну епідемічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, зокрема щодо збільшення кількості спалахів пов’язаних з харчовим та водним факторами передачі збудника інфекції.
Осінньо-зимова пора, крім негоди, часто-густо приносить нам неприємні сюрпризи у вигляді інфекційних хвороб. Окрім «найпопулярнішої недуги» в цей сезон – грипу, значно активізується ще одне інфекційне захворювання – менінгококова інфекція.
Попри те, що менінгококова інфекція з блискавичним перебігом — доволі рідкісна патологія, сьогодні вона є глобальною світовою проблемою та чи не найчастішою причиною смерті дітей від інфекційних хвороб.
...
Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (Lumpy skin disease)
Нодулярний дерматит ВРХ (вузликова екзантема, заразний вузликовий дерматит, Dermatitis nodulares, Lumpy skin disease) – це контагіозне інфекційне захворювання, яке характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи тварини, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (бугрів), ураженням очей та слизових оболонок органів дихання та травлення. Хвороба включена до списку МЕБ та підлягає обов’язковій нотифікації.
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в жовтні 2017 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА
На усій території України з 26 жовтня 2017 року підрозділи Національної поліції проводять профілактичні заходи під назвою “МІГРАНТ”. Ці заходи триватимуть до кінця поточного року. Найбільш пріоритетними завданнями, які поставлено перед поліцією є встановлення фактів скоєння іноземними громадянами та особами без громадянства законодавства України про їх правовий статус дій, що суперечать інтересам забезпечення національної безпеки України чи охорони громадського порядку (відповідно до ст.ст.24, 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства»); виявлення на території України іноземних громадян, осіб без громадянства, які розшукуються правоохоронними органами України та правоохоронними структурами іноземних держав за вчинення кримінальних правопорушень; виявлення та перевірка місць компактного проживання, роботи та збору іноземців, які прибули з «критичних» регіонів України та інших країн світу, а також переселенців зі сходу України; виявлення осіб, які незаконно перевозять іноземців та осіб без громадянства територією України автотранспортом, у тому числі й транзитом через автошляхи що сполучають Миколаївську область з іншими регіонами; документування осіб, причетних до вчинення кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним переправленням осіб через державний кордон України та незаконною легалізацією іноземців в Україні....
...
Україна - нова Європа. Ми вибрали цей шлях, повністю усвідомлюючи, що зміни завжди пов'язані з труднощами. Ми були готові до стагнації, зниження рівня життя, прийняття непопулярних, але таких необхідних рішень і законів. Ми вірили, що за падінням неодмінно піде зліт. Але ми помилялися! Європейська мрія так і залишиться мрією, щонайменше, при нинішній владі і президентові.
Верховный представитель ЕС по иностранным делам и политике безопасности Федерика Могерини обратилась к Конраду Шиманскому, госсекретарю по европейским делам МИД Польши, с просьбой договориться с румынскими и венгерскими властями, чтобы те смягчили свое отношение к языковому закону Украины.
18.10.2017 в особистому господарстві громадянина с. Василівка Березанського району Миколаївської області (дане господарство знаходиться на відстані 1.4 км. від с. Василівка) було зареєстровано захворювання та загибель 3-х свиней різних вікових категорій.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008517 п.м./17 від 19.10.2017).
14.10.2017 на несанкціонованому сміттєзвалищі відстанню 1 км. від м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області виявлено труп свині.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008400 п.м./17 від 15.10.2017).
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в вересні 2017 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.10.2017 року виплачено 6 033 062,47 грн.
HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) – це система аналізу ризиків та контролю критичних точок, яка працює на випередження, дозволяючи виявити небезпеки безпосередньо у процесі виробництва. Встановлюючи критичну межу для тих чи інших показників, ХАССП дозволяє ефективно запобігати ризикам та отримувати на виході якісну і безпечну продукцію, що відповідає всім міжнародним вимогам.
HASSP вперше була застосована космічним агентством NASA для того, аби попередити наявність токсинів у продуктах для астронавтів. Пройшовши перевірку у Космосі, система ХАССП прижилася і на землі, завоювавши глобальний ринок. І наша країна не виняток – сертифікація в Україні виходить на міжнародний рівень, де найвищі вимоги ставляться якраз до безпеки продуктів харчування.
Восени можуть розпочатися перевірки підприємств харчової галузі щодо дотримання норм системи НАССР.
Нагадаємо, що вимоги з впровадження системи НАССР викладені у наказі Мінагрополітики від 01 жовтня 2012 року № 590 «Про затвердження зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 жовтня 2012 року за № 1704/22016 (із змінами)». 20 вересня 2016 року набув чинності розділ VII Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». У ньому вже сказано конкретно, що у всіх операторів ринку харчових продуктів мають бути принаймні програми-передумови впровадження системи НАССР, і встановлені терміни — 3 роки з моменту набрання чинності цієї норми, тобто до 20 вересня 2019 року.
Трихінельоз залишається актуальною проблемою багатьох країн світу, адже переносники збудників – це домашні, дикі й синантропні тварини, які спричинюють часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ.
Соціально-економічні труднощі в державі, наявність стихійних ринків, торгівля м’ясопродуктами, які не пройшли ветеринарну експертизу, наявність сформованих природних і синантропних вогнищ трихінельозу дають підстави вважати прогноз із трихінельозу й надалі несприятливим.
Чинником передачі інвазії є м’ясо диких та домашніх тварин, отримане при полюванні, вільному випасанні свійських тварин та порушеннями правил утримання, забою тварин і реалізації м’ясопродуктів. Сьогодні трихінельоз серед населення виявляється майже на всій території України, куди завозяться м’ясопродукти з його осередків та порушуються ветеринарно-санітарні правила.