|
В розділі матеріалів: 1760 Показано матеріалів: 406-420 |
Сторінки: « 1 2 ... 26 27 28 29 30 ... 117 118 » |
Цього літа Україну сколихнула хвиля інфекційного захворювання -ботулізму, який може призвести і, на жаль, призводить до смертельних наслідків. Станом на 27 липня за даними МОЗ, в Україні цього року зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм, 9 людей померло. Вісім з дев'яти померлих захворіли внаслідок вживання в’яленої риби.
Ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико- інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного і головного мозку. При потраплянні ботулотоксину в організм розвивається гостра та прогресуюча дихальна недостатність. При відсутності належного лікування ця хвороба може призвести до летального результату.
|
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в червні 2017 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.07.2017 року виплачено...
|
Пожежа — стихійне лихо, що має катастрофічні наслідки для природи й людей. У зв’язку із настанням теплої погоди природні пожежі стають для навколишнього середовища справжнім лихом. Влітку трава швидко висихає і легко загоряється від сірника, цигарки. 
|
Найбільш чудовий відпочинок влітку - відпочинок на воді. Окрім того, вода – це чудодійний засіб оздоровлення організму. Плавання зміцнює організм, розвиває силу, спритність, витривалість. Людина, яка вміє плавати, почуває себе у воді спокійно і впевнено. Але, на жаль, для декого відпочинок біля води закінчується трагедією. Так, серед основних причин загибелі дітей на воді є невміння плавати та купання без нагляду дорослих. Для того, щоб відпочинок на воді приніс тільки задоволення необхідно дотримуватись певних правил. 
|
Літо - сприятливий період для відпочинку на природі, прогулянок до лісу. Стомившись від міста, його метушні, шуму та проблем, люди прагнуть знайти спокій на лоні природи. Дуже часто для свого відпочинку вони вибирають ліс. Він приваблює нас своєю прохолодою, тихим шелестом листя, ягодами та грибами. До лісу йдуть відпочивати поодинці, сім’ями, цілими групами. На жаль, доволі часто такі набіги відпочиваючих закінчуються великими збитками як для лісових масивів, так і для свого здоров'я. Не слід забувати про небезпеку укусів різних комах, змій та тварин.Тому для того, щоб ваш відпочинок пройшов безпечно для Вас і Ваших рідних, необхідно дотримуватися деяких елементарних правил поведінки в лісі.
|
Наприкінці червня та на початку липня, на території Баштанського району почалася збиральна компанія зернових культур. Щоб виростити та зберегти врожай без втрат, які може заподіяти вогонь, потрібен суворий контроль за дотриманням протипожежних правил. 
|
ПРО СКАРГИ ГРОМАДЯН У СФЕРІ ОБІГУ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ
На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (Далі – Головне управління) періодично надходять звернення громадян (скарги) щодо неякісних або сумнівної якості продуктів харчування куплених в мережі роздрібної торгівлі харчових продуктів. Практично кожна скарга містить в собі прохання перевірити той чи інший магазин на предмет дотримання відповідних умов реалізації харчових продуктів.
На сьогоднішній день всі перевірки суб’єктів господарювання (операторів ринку харчових продуктів) врегульовано Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).
Законом визначено проведення органами державного нагляду (контролю) планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання. Однією з підстав у проведенні позапланових перевірок є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позапланова перевірка в такому випадку проводиться за погодженням органу, визначеного Законами. Позапланові перевірки суб’єктів господарювання з питань віднесених до сфери безпечності та окремих показників якості харчових продуктів здійснюються виключно за погодженнями Міністерства аграрної політики та продовольства України (Далі – Міністерство) відповідно до Закону.
В більшості у зверненнях, які надходять на адресу Головного управління, відсутня необхідна інформація про суб’єктів господарювання, а саме – їх назва та адреси місця здійснення ними діяльності де заявник придбав неякісний товар, або встановив інші порушення допущені суб’єктом господарювання тощо. Таким чином, відсутність вичерпної інформації у зверненнях, позбавляє таке звернення обґрунтованості, що в свою чергу не надає можливості отримати погодження на перевірку відповідного суб’єкта господарювання. Також, як показала практика, в більшості випадків Міністерство відмовляє у погодженні на проведення позапланових перевірок на підставі відсутності документів чи їх копій, що підтверджують викладені у зверненні (заяві) факти вчинення порушень та спричинення шкоди правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.
Отже з огляду на вищезазначене та з метою підняття результативності розгляду заяв, Вам шановні громадяни, в своїх зверненнях (скаргах) необхідно обов’язково зазначати назви суб’єктів господарювання та адреси їх місця здійснення господарської діяльності. Крім того до звернення (скарги) додавати документи чи їх копії, що підтверджують факти вчинення порушень або заподіяння шкоди.
Розгляд скарг що стосуються порушення правил торгівлі товарами, якості непродовольчих товарів, якості надання послуг покладено на управління захисту споживачів, яке входить до складу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Позапланові перевірки суб’єктів господарювання з питань, віднесених до сфери захисту споживачів здійснюються виключно за погодженнями Державної регуляторної служби відповідно до Закону України «Про тимчасові особливості заходів державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності». Для погодження орган державного нагляду надає Державній регуляторній службі копію відповідного звернення фізичної особи та обґрунтування необхідності проведення перевірки (документи, що підтверджують факт здійснення правочину з суб’єктом господарювання, який спричинив шкоду правам заявника).
З пропозиціями та скаргами звертатись до Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області розташоване за адресою м. Баштанка, вул. Соборна,69, тел. 2-84-35, 2-84-34.
Начальник Баштанського районного управління ГУ
Держпродспожислужби в Миколаївській області С.А.Домущей
|
У зв’язку із зростанням випадків отруєнь та загибелі бджіл від застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур фізичним та юридичним особам, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин необхідно дотримуватися вимог діючого чинного законодавства в частині своєчасного інформування про це пасічників.
|
За оперативною інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, у тому числі один летальний, які пов’язані з вживанням в’яленої риби, придбаної у торгівельній мережі міста.
Водночас 30.05.2017р. в Херсонській області лабораторно підтверджений випадок ботулізму у жінки 1986 року народження, який також ймовірно пов'язаний із вживанням риби даного виробника.
За результатами епідеміологічного розслідування випадків захворювання на ботулізм встановлено, що виробником рибної продукції є ФОП Меркулов А.В., а постачальником ТОВ «ЧУДО-ЮДО» міста Світловодськ Кіровоградської області.
|
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в травні 2017 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА...
...
|
Жоден українець, який брав участь в конфлікті на Донбасі на будь-якій із сторін, не перетне кордон з Польщею після 11 червня
|
Вірусні гепатити – група антропонозних захворювань з фекально-оральним і раневим механізмом зараження, що супроводжується інтоксикацією і переважним ураженням печінки, нерідко жовтяницею.
Збудник епідемічного гепатиту А може зберігатися протягом кількох місяців при 40С і декілька тижнів при кімнатній температурі. Кип’ятіння вбиває його через 5хв, дія сухого жару (1800С) через 60 хв. Чутливий до формаліну, хлораміну, хлорного вапна та інших хлорвмісних дезінфектантів .
Джерелом інфекції в природі є хворі з різними формами гострого гепатиту й вірусоносії. Основний механізм зараження фекально-оральний. Вірус виділяється через випорожнення і сечу. Факторами передачі можуть бути вода, харчові продукти, руки, предмети широкого вжитку. Під час вірусемії фактором передачі може бути кров хворого, тому можливі парантеральні зараження. Збудник може міститися у спермі й менструальній крові.
...
|
З настанням теплої пори року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, харчові токсикоінфекції та інші, пов'язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води.
Всю цю групу гострих кишкових інфекцій об'єднує те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби – це шлунково-кишковий тракт людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції, так званий фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку та викликає захворювання.
...
|
Об отношении Запада к происходящим у нас переменам можно судить по тому, какие письма пишет агентство США по международному развитию в МИД Украины.
|
|
|