Запровадження НАССР у закладах громадського харчування
Відповідно до частини другої підпункту 1 пункту 1 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо харчових продуктів» (далі – Закон України) від 22.07.2016 № 1602-VII з 20 вересня 2017 року в Україні набувають чинності норми, що передбачають запровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є неперероблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей). Зазначена норма викликає запитання чи підпадають під дію зазначених норм заклади громадського харчування.
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в січні 2018 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.02.2018 року виплачено 5 674 044,08 грн.
1 лютого в Управлінні Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області проведено відеоконференцію з питань складання фінансової звітності за 2017 рік та запровадження системи подання електронної звітності розпорядниками бюджетних коштів і державними цільовими фондами, складеної згідно з НП(С)БОДС.
Кожному громадянину нашої країни, який офіційно працевлаштований, держава гарантує відшкодування шкоди, заподіяної його здоров'ю на виробництві, а у разі загибелі – виплату грошових компенсацій членам його сім'ї. Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема статтею 50 визначено участь представників Фонду у складі відповідних комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.Травма на виробництві – прикра подія і велике нещастя, бо зачасту призводять до втрати здоров'я, а іноді життя працівника, які не повернеш ні за які гроші.
...
Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (ЗВД ВРХ), нодулярний дерматит [Dermatitis nodularis bovum, Dermatitis nodulares] – вірусна хвороба великої рогатої худоби, що характеризується пропасницею, набряками підшкірної клітковини, внутрішніх органів та кінцівок, утворенням типових, схильних до некротичного розпаду вузликів (горбочків) у шкірі та слизових оболонках травного каналу й дихальних шляхів, ураженням очей та генералізованим лімфаденітом.
ЗВД зареєстровано на території сусідньої Російської Федерації. Небезпека наближається до України!
Що робити, якщо суб’єктом господарювання порушено вимоги санітарного законодавства?
У разі випадку порушення суб’єктом господарювання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних вимог ви маєте право звернутися до Головного Управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області або в районні управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.
Міліція була мілітаристським органом, який виконував каральну функцію і «кришував» все протизаконне. У новій поліції кардинально інший підхід, при якому головна функція з каральної переходить в сервісну. Нові поліцейські вибудовують партнерські відносини і постійно спілкуються з людьми, надають якісні сервісні послуги громадянам, тим самим завойовують авторитет в очах кожного українця своїми діями. Тобто служать і захищають.
За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області, станом на 09.01.2018 року серед мешканців м. Миколаїв на вірусний гепатит А захворіло 67 осіб, серед яких 13 дітей. До спеціалізованих лікувальних закладів м. Миколаєва було госпіталізовано 58 хворих, решта отримують лікування в амбулаторних умовах (діагноз вірусного гепатиту А лабораторно підтверджено у 36 осіб). Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області взяли участь у обстеженні дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, які відвідують захворілі діти, організували проведення протиепідемічних заходів. Направлено лист до міського управління освіти щодо недопущення розповсюдження випадків вірусного гепатиту А в організованих дитячих закладах.
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в грудні 2017 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.01.2018 року виплачено 6 946 499,25 грн.
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні, з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів'я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження в державі проводиться ідентифікація та реєстрація тварин.
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в листопаді 2017 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.12.2017 року виплачено 6 139 261,72 грн.
Експлуатаційний дозвіл на переробку неїстівних продуктів тваринного походження, виробництво, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з переробки неїстівних продуктів тваринного походження, виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів, про необхідність отримання експлуатаційних дозволів відповідно до вимоги статті 50 Закону України «Про ветеринарну медицину» та згідно Порядку видачі експлуатаційного дозволу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. № 978.
Баштанське районне управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно з статтею 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року№ 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 40 «Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл» оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження повинні отримати експлуатаційні дозволи.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена.
Також ст. 64 вище вказаного Закону передбачена адміністративна відповідальність за діяльність без експлуатаційного дозволу.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.15 № 930 «Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» розмір плати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги з видачі або поновлення дії експлуатаційного дозволу становить 0,17 мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається оператором ринку в центр надання адміністративних послуг, до визначення розміру адміністративного збору законом.
вище викладене пропонуємо операторам ринку звернутися до Баштанського районного управлінняГоловного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області для отримання експлуатаційних дозволів, за адресою: м. Баштанка, вул. Соборна,69, тел. 2-84-34, 2-84-35.