Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в березні 2018 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.04.2018 року виплачено 6 822 569,19 грн.
Ситуація по захворюванню на сказ диких та домашніх тварин на території району залишається напруженою. Все частіше реєструються випадки захворювання. В березні місяці цього року на території м. Баштанка зареєстровано випадок сказу у домашньої собаки, яка нанесла укуси 4- особам. Потерпілі своєчасно звернулася за медичною допомогою, та були госпіталізовані до хірургічного відділення ЦРЛ для проведення курсу профілактичних щеплень.
22.03.2018 р. собака домашня породи Алабай, утримувався в домогосподарстві громадянина С., який проживає по вулиці Баштанської Республіки. Проти сказу собака не щеплювався. 22 березня собака вибіг з вольєру на вулицю де напав на двох жителів міста, та наніс рвані укуси гомілки, кисті та пальців руки. Власник зловив собаку та ізолював його у вольєрі. В той же день собаку оглянув ветеринарних фахівець Баштанської дільничної лікарні ветеринарної медицини (ДЛВМ). Під час огляду у собаки спостерігалась хитка хода, слабкий апетит, захриплий голос, світлобоязні та водобоязні не було. 25 березня власник собаки повідомив про те що тварина загинула. В той же день спеціалісти Баштанської ДЛВМ було відтято голову від трупу та направлено для дослідження до Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби. Згідно звіту про проведення дослідження патологічного матеріалу Миколаївської регіональної лабораторії Держпродспоживслужби від 26 березня при мікроскопії патматеріалу виявлено вірус сказу.
З настанням теплої пори року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, харчові токсикоінфекції та інші, пов'язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води.
Всю цю групу гострих кишкових інфекцій об'єднує те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби – це шлунково-кишковий тракт людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції, так званий фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку та викликає захворювання.
щодо забезпечення належного контролю з боку адміністрації та бракеражних комісій за організацією харчування учнів
(на допомогу керівнику школи, відповідальному за організацію харчування )
березень 2018 року
З питань харчування дітей у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах керівники навчальних закладів повинні керуватись такими нормативними документами:
Законом України «Про охорону дитинства», ст.35 Закону України «Про дошкільну освіту», постановами Кабінету Міністрів України від 19.06.2002 року № 856 «Про організацію харчування окремих категорій учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», від 22.11.2004 року № 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах», Порядком організації харчування дітей у навчальних та оздоровчих закладах, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства освіти і науки України від 01.06.2005 року № 242/329, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.06.2005 року за № 661/10941, наказом Міністерства економіки України від 27.06.2008 року № 236 «Про внесення змін у додаток 21 до розділу 9 Методичних рекомендацій з організації харчування учнів у загальноосвітніх навчальних закладах», Інструкцією з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженою спільним наказом Міністерств освіти і науки та охорони здоров’я України від 17.04.2006 року №298/227, Порядком встановлення плати для батьків за перебування дітей у державних і комунальних дошкільних та інтернатних навчальних закладах, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21.11.2002 року №667, розпорядженнями голови Баштанської райдержадміністрації, наказами по відділу освіти та своїми наказами, виданими на підставі наказів відділу освіти.
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській областіповідомляє, що відбулися зміни в законодавстві з ідентифікації та реєстрації тварин набрав чинність наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 грудня 2017 року № 639 «Про затвердження Порядку ідентифікації та реєстрації свиней», зареєстрований Міністерством юстиції України 07 лютого 2018 року за № 154/31606 (далі – Порядок).
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в січні 2018 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.03.2018 року виплачено 7 204 395,10 грн.
Відповідно до звіту Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби м. Дніпро про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу від 20.02.2018 р. № 000195 п.м./18в патологічному матеріалі від 1 туші свині, що належала гр. Верескун В.А., вул. Сеславінського, 12 А, м. Нова Одеса, Новоодеського району, Миколаївської області виявлено ДНК вірус африканської чуми свиней.
Рішенням державної надзвичайної протиепізоотичної комісії (ДНПК) при Новоодеській райдержадміністрації № 12 від 20.02.2018 встановлено карантин на території м. Нова Одеса. Визначено епізоотичним вогнищем домогосподарство гр. Верескун В.А. Встановлено зони захисту та спостереження (нагляду). Здійснюються оздоровчі заходи відповідно затвердженого ДНПК плану щодо недопущення поширення та ліквідації африканської чуми свиней на території м. Нова Одеса.
Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності становлять понад 90%. Щороку практично кожний шостий мешканець України залучається до епідемічного процесу з грипу та ГРВІ.
Щорічно епідемічний сезон з грипу триває орієнтовно з вересня - жовтня по березень - квітень. У цей період є найбільший ризик заразитися небезпечним недугом.
Грип – це висококонтагіозне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Джерелом інфекції при грипі є хвора людина. Особливо заразна інфікована людина при грипі в розпал хвороби, в гарячковому стані. Період зараження продовжується в середньому 4-7 днів. Передача інфекції відбувається головним чином повітряно-крапельним шляхом.
Кір – інфекційна хвороба, що вражає як дітей, так і дорослих, які не мають імунітету проти цього захворювання. Саме це небезпечне вірусне захворювання є причиною дитячої смертності у світі.
12 лютого 2018 р. о сьомій годині ранку заступнику Кривоозерського міжрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області Бойку М.С. від Врадіївської райдержадміністрації надійшло повідомлення про виявлення трупів свиней на території сміттєзвалища смт. Врадіївки.
Запровадження НАССР у закладах громадського харчування
Відповідно до частини другої підпункту 1 пункту 1 прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо харчових продуктів» (далі – Закон України) від 22.07.2016 № 1602-VII з 20 вересня 2017 року в Україні набувають чинності норми, що передбачають запровадження системи аналізу небезпечних факторів та контролю у критичних точках (НАССР) для потужностей, які провадять діяльність з харчовими продуктами, у складі яких є неперероблені інгредієнти тваринного походження (крім малих потужностей). Зазначена норма викликає запитання чи підпадають під дію зазначених норм заклади громадського харчування.
Управлінням Державної казначейської служби у Баштанському районі Миколаївської області в січні 2018 році було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА станом на 01.02.2018 року виплачено 5 674 044,08 грн.
1 лютого в Управлінні Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області проведено відеоконференцію з питань складання фінансової звітності за 2017 рік та запровадження системи подання електронної звітності розпорядниками бюджетних коштів і державними цільовими фондами, складеної згідно з НП(С)БОДС.
Кожному громадянину нашої країни, який офіційно працевлаштований, держава гарантує відшкодування шкоди, заподіяної його здоров'ю на виробництві, а у разі загибелі – виплату грошових компенсацій членам його сім'ї. Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема статтею 50 визначено участь представників Фонду у складі відповідних комісій з розслідування нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.Травма на виробництві – прикра подія і велике нещастя, бо зачасту призводять до втрати здоров'я, а іноді життя працівника, які не повернеш ні за які гроші.
...