ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ І ДІЇ ПРИ ЗАГРОЗІ ОТРУЄННЯ АГРОХІМІКАТАМИ
Попередження негативного впливу пестицидів на життєдіяльність людини
Широке застосування пестицидів у сільському господарстві України бере свій початок з кінця шістдесятих - початку сімдесятих років. З 1980-го, коли почалося впровадження інтенсивних технологій вирощування сільськогосподарських культур з метою їх збереження шляхом знищення шкідників, використання і навантаження пестицидів на орну землю стало невпинного зростати і досягло максимального рівня у 1985 - 1987 роках.
В окремих районах навантаження пестицидів на гектар орної землі становило 40 і більше кілограмів. Що ж таке пестициди? По-перше, це отруйні речовини, які залежно від призначення діляться на кілька груп: інсектициди - хімічні речовини для знищення комах; акарициди - хімічні речовини для знищення кліщів; лімбациди - хімічні речовини для знищення нематод - круглих хробаків, що паразитують у рослинах; зооциди - хімічні речовини для знищення гризунів; фунгіциди - хімічні речовини для знищення грибків, що паразитують головним чином на насіннях сільськогосподарських культур; гербіциди та дефоліанти - хімічні речовини для знищення бур'янів.
Враховуючи, що переважна частина працівників державних установ продовжує виконання своїх функцій безпосередньо на основних робочих місцях, з метою запобігання виникненню та розповсюдженню корона вірусної хвороби (COVID-19) закликаємо дотримуватися наступних додаткових до рекомендованих ВООЗ гігієнічних процедур під час перебування в установі...
Рекомендації щодо проведення профілактичних заходів з недопущення поширення випадків COVID-19 в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі Поширення випадків нової коронавірусної інфекції (COVID-19) в країнах Європейського союзу та країнах, що ділять спільний державний кордон з Україною, потребують підвищення рівня обізнаності, посилення та проведення додаткових профілактичних заходів в закладах громадського харчування та продовольчої торгівлі на всій території країни. Загальна інформація про захворювання Коронавірусна інфекційна хвороба COVID-19 була вперше виявлена в місті Ухань провінції Хубей Китайської народної республіки в грудні 2019 року. Станом на 20:00 17 березня в Україні лабораторно підтверджено 14 випадків COVID-19, зокрема 2 летальних. За результатами дослідження вірусологічної референс-лабораторії Центру громадського здоров’я України отримано 14 позитивних результатів на COVID-19: Чернівецька (10), Житомирська (1), Київська (1) області та м. Київ (2). Вірус передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті.
ЛЕЙКОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ Лейкоз великої рогатої худоби – це ракове захворювання. Його викликає збудник – вірус. Цей вірус подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей. З огляду на це вважається, що лейкоз ВРХ небезпечний не тільки для корів та інших тварин, а й для людей. Відповідно дочинної інструкції,молоко від таких корів забороняється для реалізації – з метою запобігання поширенню інфекції. Вірус виділяється з тіла тварини і з кров’ю (може передаватися через укуси комах), і з молоком, і зі слиною, і з іншими екскретами, що містять білі кров’яні тільця – лімфоцити. Джерелом збудника хвороби є інфіковані вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях процесу. Фактори передачі вірусу - кров, молоко та інші матеріали, що містять лімфоїдні клітини, заражені вірусом лейкозу. Поширенню лейкозу серед сприйнятливого поголів'я сприяють: - Спільне утримання здорових і заражених тварин; - Спільний випас; - Випоювання телятам молозива і молока від хворих корів; - Використання для осіменіння сперми заражених лейкозом биків; - Недотримання правил асептики і антисептики при ветеринарно-зоотехнічних заходах (взяття крові, вакцинація, ректальні дослідження та ін.).
Перший випадок короновірусу в Україні: ситуація під контролем медиків та уряду - Зареєстровано перший випадок короновірусу в Україні – у Чернівцях. КОНТЕКСТ: - Чоловік 26 років приїхав із дружиною з Італії. На момент температурного скринінгу на кордоні температура була нормальною. - По приїзді людина отримала консультацію у сімейного лікаря. - Симптоми з’явилися 28 лютого. Звернувся по допомогу 29 лютого, був ізольований, взяті тести на грип та короновірус. Тест виявився позитивним.. - Наразі чоловік перебуває у інфекційній лікарні, дружина - в самоізоляції у себе вдома, з нею постійно контактує лікар. СИСТЕМА СПРАЦЮВАЛА ТАК, ЯК НАЛЕЖИТЬ. - По-перше ДОСЛУХАЛАСЯ до рекомендацій Міністерства охорони здоров’я про самоізоляцію та по приїзді до Чернівців не контактувала із ближніми та родичами. Тобто, добровільно само ізолювалися. - По-друге, після заяви громадянина було викликано спеціальну бригаду швидкої, пацієнт був доправлений у заклад, який визначено наказом МОЗ по Чернівецький області. - По-третє, з 4 випадків підозри на короновірус підтвердився лише один випадок. Працюють контактними особами, з якими контактували ці люди – вони наразі перебувають у самоізоляції. - Жодних екстремальних подій не сталося. Ми перебуваємо в тій самій фазі розповсюдження епідемії, що й раніше – на стадії «поодиноких випадків». Наші служби діють у чіткій відповідності до інструкцій. На випадок зміни ситуації у нас є чіткий алгоритм. ЩО РОБИТИ?
Пам'ятка щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій
Клінічні ознаки грипу та ГРВІ: • головний біль, біль у м'язах, біль у горлі,
• підвищення температури тіла, кашель,
• нежить, закладання носа, в окремих випадках — блювота і понос. Як можна заразитися вірусом грипу? • Від іншої хворої людини повітряно-краплинним,
• повітряно-пиловим шляхом (вірусні частки по повітрю переносяться від хворої людини до здорової під час розмови, кашлю, чхання),
• при тісному контакті (знаходження на відстані близько 2-х метрів). Як довго є заразним хворий на грип?
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що 24.01.2020 року зареєстровано випадок сказу собаки в м. Баштанка. В дворі по вул. Заводській, де утримувалась хвора тварина, вимушено вакциновано проти сказу сприйнятливих тварин, проведення дезінфекція території. Встановлено 4 людини які контактували з собакою, 1 з них була укушена цією собакою. Наразі люди отримують необхідну медичну допомогу КНП "Багатопрофільна лікарня Баштанського району".
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що в с. Благодатне Арбузинського району зареєстровано випадок сказу у людини, який закінчився летально. Як було з’ясовано покус був нанесений безпритульною собакою, потерпілий від госпіталізації та введення антирабічної вакцини він відмовився.
Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.
Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу на розміщення об’єкту торгівлі. Оскільки невідомо про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувалися. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Не згадують вони повідомлення у засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, вважаючи, що з ними цього не трапиться. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях торгівлі. Покупець, купуючи їжу на вулиці, бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для свого здоров’я.
Лейкоз великої рогатої худоби – це ракове захворювання. Його викликає збудник – вірус. Цей вірус подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей. З огляду на це вважається, що лейкоз ВРХ небезпечний не тільки для корів та інших тварин, а й для людей.
Відповідно дочинної інструкції,молоко від таких корів забороняється для реалізації – з метою запобігання поширенню інфекції.
Вірус виділяється з тіла тварини і з кров’ю (може передаватися через укуси комах), і з молоком, і зі слиною, і з іншими екскретами, що містять білі кров’яні тільця – лімфоцити. Джерелом збудника хвороби є інфіковані вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях процесу. Фактори передачі вірусу - кров, молоко та інші матеріали, що містять лімфоїдні клітини, заражені вірусом лейкозу.
14.11.2019 в приватному господарстві гр. Косової Г.А., с. Троїцьке, Новоодеського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком 5 місяців.
При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Одеса встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 003853 п.м./19 від 14.11.2019).
Восени флора та фауна готується до настання холодів. Дерева скинули своє ошатне вбрання. Прикро бачити, як жителі міста обабіч жвавих міських вулиць згрібають опале листя й там його спалюють. Тут уже не до сентиментів.
Вже 20 вересня 2019 року настає кінцева дата, коли система безпечності харчової продукції НАССР має бути впроваджена на всіх українських підприємствах. Це стосується й малих потужностей, діяльність яких так або інакше пов’язана з харчовими продуктами.
Багато операторів ринку сподіваються, що придбавши «сертифікат про впровадження НАССР», вони зможуть працювати без проблем і надалі. Таких «підприємців» чекає розчарування: наявність лише сертифікату не є панацеєю, тому що система має ефективно працювати на кожному етапі виробництва харчових продуктів. Ефективність впровадження такої системи будуть перевіряти спеціально навчені аудитори ДПССУ (Держпродспоживслужби України).
ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПЕРОРАЛЬНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ НА ТЕРИТОРІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Баштанське районне управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до виконання програми боротьби зі сказом на території України в 2019 році з 24.09.2019 року на території Миколаївської області планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків.
ПРО ПРОВЕДЕННЯ ПЕРОРАЛЬНОЇ ІМУНІЗАЦІЇ ДИКИХ М’ЯСОЇДНИХ ТВАРИН ПРОТИ СКАЗУ НА ТЕРИТОРІЇ МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Баштанське районне управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що відповідно до виконання програми боротьби зі сказом на території України в 2019 році з 24.09.2019 року на території Миколаївської області планується проведення пероральної вакцинації тварин проти сказу шляхом розкидання приманок з вакциною проти сказу з літаків.