Головна сторінка

Ср, 24.04.2024, 22:46

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу
E-mail:
Пароль:

Зверніть увагу!
Сьогодні відвідували сайт:

Оновлені теми на форумі

  • Норковые шубы от клер
  • Медичний Центр Здоров'я
  • Квитки на автобус по Україні, Польщі та Європі
  • Професійний друк
  • Запрошуємо на онлайн навчання в школу ITStar
  • Головна » Статті » Баштанський район » Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі

    В категорії матеріалів: 144
    Показано матеріалів: 121-135
    Сторінки: « 1 2 ... 7 8 9 10 »

    Сортувати за: Даті · Назві · Коментарям · Переглядам

    Ідентифікація тварин: що потрібно знати власникам свійських тварин

     

    Держпродспоживслужба інформує всіх власників свійських тварин, які займаються їх утриманням та розведенням, щодо необхідності ідентифікації тварин.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сакара Сергій | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 31.08.2017

     
    Пам’ятка щодо профілактики холери

     
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Бондар Олександр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 23.08.2017

     

      Африканська чума свиней (АЧС) — контагіозна вірусна геморагічна хвороба, яка перебігає гостро, підгостро, хронічно безсимптомно й характеризується лихоманкою, геморагічним діатезом, ціанозом шкіри, некродистрофічними змінами паренхіматозних органів і високою летальністю, що призводить до значних економічних збитків. Входить до переліку особливо небезпечних (карантинних) хвороб тварин та списку інфекційних та інвазійних хвороб тварин затвердженого МЕБ на 2016 рік.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сакара Сергій | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 28.07.2017

     
    Попри те, що про отруєння грибами пишуть і говорять часто й багато, щороку в нашій країні дві-три тисячі людей потрапляють до лікарень. До 10% отруєних лікарям врятувати не вдається. Третина з них – діти у віці від двох до п’ятнадцяти років. За даними статистики, найнебезпечніші нині ліси в Дніпропетровській, Луганській, Кіровоградській, Вінницькій областях. У Миколаївській області також є випадки отруєння людей „дарами лісу”. На території Баштанського району за минулий рік було зареєстровано 5 випадків отруєння людей грибами, із них 2 дітей. Тому не зайвим буде черговий раз нагадати про користь і шкоду тихого полювання.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Хомич Наталя | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 27.07.2017

     

      Цього літа Україну сколихнула хвиля інфекційного захворювання -ботулізму, який може призвести і, на жаль, призводить до смертельних наслідків. Станом на 27 липня за даними МОЗ, в Україні цього року зареєстровано 90 випадків захворювання на ботулізм, 9 людей померло. Вісім з дев'яти померлих захворіли внаслідок вживання в’яленої риби.

      Ботулізм являє собою досить важке захворювання токсико- інфекційного характеру, особливості перебігу якого призводять до ураження нервової системи, спинного і головного мозку. При потраплянні ботулотоксину в організм розвивається гостра та прогресуюча дихальна недостатність. При відсутності належного лікування ця хвороба може призвести до летального результату.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Хомич Наталя | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 27.07.2017

     

    ПРО  СКАРГИ  ГРОМАДЯН У СФЕРІ ОБІГУ  ХАРЧОВИХ  ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

    На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області (Далі – Головне управління) періодично надходять звернення громадян (скарги) щодо неякісних або сумнівної якості продуктів харчування куплених в мережі роздрібної торгівлі харчових продуктів. Практично кожна скарга містить в собі прохання перевірити той чи інший магазин на предмет дотримання відповідних умов реалізації харчових продуктів.

    На сьогоднішній день всі перевірки суб’єктів господарювання (операторів ринку харчових продуктів) врегульовано Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі – Закон).

    Законом визначено проведення органами державного нагляду (контролю) планових та позапланових перевірок суб’єктів господарювання. Однією з підстав у проведенні позапланових перевірок є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позапланова перевірка в такому випадку проводиться за погодженням органу, визначеного Законами. Позапланові перевірки суб’єктів господарювання з питань віднесених до сфери безпечності та окремих показників якості харчових продуктів здійснюються виключно за погодженнями Міністерства аграрної політики та продовольства України (Далі – Міністерство) відповідно до Закону.

    В більшості  у зверненнях, які надходять на адресу Головного управління,  відсутня необхідна інформація про суб’єктів господарювання, а саме – їх назва та адреси  місця здійснення ними діяльності де заявник придбав неякісний товар, або встановив інші порушення допущені суб’єктом господарювання тощо. Таким чином, відсутність вичерпної інформації у зверненнях, позбавляє таке звернення обґрунтованості, що в свою чергу не надає можливості отримати погодження на перевірку відповідного суб’єкта господарювання. Також, як показала практика, в більшості випадків Міністерство відмовляє у погодженні на проведення позапланових перевірок на підставі відсутності документів чи їх копій, що підтверджують викладені у зверненні (заяві) факти вчинення порушень та спричинення шкоди правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.

    Отже з огляду на вищезазначене та з метою підняття результативності розгляду заяв, Вам шановні громадяни, в своїх зверненнях (скаргах) необхідно обов’язково зазначати  назви суб’єктів господарювання та адреси їх місця здійснення господарської діяльності. Крім того до звернення (скарги) додавати документи чи їх копії, що підтверджують факти вчинення порушень або заподіяння шкоди.

    Розгляд скарг що стосуються  порушення правил торгівлі  товарами,  якості непродовольчих товарів, якості надання послуг покладено на управління захисту споживачів, яке входить до складу Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області.

    Позапланові перевірки суб’єктів господарювання з питань, віднесених до сфери захисту споживачів здійснюються виключно за погодженнями      Державної регуляторної служби відповідно до Закону України «Про тимчасові особливості заходів державного нагляду(контролю) у сфері господарської діяльності».   Для погодження орган державного нагляду надає Державній регуляторній службі копію відповідного звернення фізичної особи та обґрунтування необхідності проведення перевірки (документи, що підтверджують факт здійснення правочину  з суб’єктом господарювання, який спричинив шкоду правам заявника).

    З пропозиціями та скаргами звертатись до Баштанського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області розташоване за адресою м. Баштанка, вул. Соборна,69, тел. 2-84-35, 2-84-34.

     

    Начальник Баштанського районного управління ГУ

    Держпродспожислужби в Миколаївській області                         С.А.Домущей

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сергій Домущей | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 20.06.2017

     

      У зв’язку із зростанням випадків отруєнь та загибелі бджіл від застосування засобів захисту рослин на посівах сільськогосподарських культур фізичним та юридичним особам, які застосовують засоби захисту рослин для обробки медоносних рослин необхідно дотримуватися вимог діючого чинного законодавства в частині своєчасного інформування про це пасічників.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сакара Сергій | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 06.06.2017

     
      За оперативною інформацією Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві зареєстровано 3 випадки захворювання на ботулізм, у тому числі один летальний, які пов’язані з вживанням в’яленої риби, придбаної у торгівельній мережі міста.
      Водночас 30.05.2017р. в Херсонській області лабораторно підтверджений випадок ботулізму у жінки 1986 року народження, який також ймовірно пов'язаний із вживанням риби даного виробника.
    За результатами епідеміологічного розслідування випадків захворювання на ботулізм встановлено, що виробником рибної продукції є ФОП Меркулов А.В., а постачальником ТОВ «ЧУДО-ЮДО» міста Світловодськ Кіровоградської області.
     
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Бондар Олександр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 02.06.2017

     
      Вірусні гепатити – група антропонозних захворювань з фекально-оральним і раневим механізмом зараження, що супроводжується інтоксикацією і переважним ураженням печінки, нерідко жовтяницею.
      Збудник епідемічного гепатиту А може зберігатися протягом кількох місяців при 40С і декілька тижнів при кімнатній температурі. Кип’ятіння вбиває його через 5хв, дія сухого жару (1800С) через 60 хв. Чутливий до формаліну, хлораміну, хлорного вапна та інших хлорвмісних дезінфектантів .
      Джерелом інфекції в природі є хворі з різними формами гострого гепатиту й вірусоносії. Основний механізм зараження фекально-оральний. Вірус виділяється через випорожнення і сечу. Факторами передачі можуть бути вода, харчові продукти, руки, предмети широкого вжитку. Під час вірусемії фактором передачі може бути кров хворого, тому можливі парантеральні зараження. Збудник може міститися у спермі й менструальній крові.
    ...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Бондар Олександр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 31.05.2017

     
      З настанням теплої пори року різко зростає загроза розповсюдження гострих кишкових інфекцій таких як: дизентерія, сальмонельоз, черевний тиф, холера, харчові токсикоінфекції та інші, пов'язаних із вживанням забруднених бактеріями, вірусами, найпростішими продуктів харчування чи питної води.
      Всю цю групу гострих кишкових інфекцій об'єднує те, що основне місце перебування хвороботворного початку і розвитку хвороби – це шлунково-кишковий тракт людини (чи тварини). Звідси й загальний механізм передачі інфекції, так званий фекально-оральний, при якому збудник з кишківника хворого чи носія інфекції потрапляє у зовнішнє середовище, потім через рот у шлунково-кишковий тракт здорової людини з їжею, водою, а також заноситись брудними руками і предметами домашнього вжитку та викликає захворювання.

    ...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Хомич Наталя | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 31.05.2017

     

    Ризик виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей перших років життя.

    Чиста вода - це запорука нашого здоров’я і здоров’я наших дітей. Проте значна кількість водоносних горизонтів забруднена різними шкідливими для організму людини сполуками.

    Упродовж останніх років зростає нітратне забруднення грунтових вод, які широко використовуються у сільській місцевості для децентралізованого водопостачання, внаслідок ненормованого використання в колективних господарствах та у приватному секторі мінеральних і особливо органічних добрив.

    • Вода забруднена нітратами надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для дітей у перші місяці життя. Ризик розвитку водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, особливо першого року життя, пов'язаний насамперед із недосконалістю ферментних систем організму, біохімічних процесів, що відбуваються в ньому. При тривалому вживанні забрудненої нітратами води і овочів розвивається хронічна нітратна інтоксикація.
      занепокоєння викликає стан децентралізованих джерел водопостачання індивідуального користування. Недотримання самими власниками вимог санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні колодязів призводить до забруднення питної води та робить її непридатною для споживання людиною. Серед таких порушень є недотримання нормативної відстані 50м від колодязя до потенційних джерел забруднення (вбиральні, вигрібні ями, споруди і мережі каналізації, склади добрив і отрутохімікатів, місця утримання худоби, тощо), для індивідуальних колодязів - 20м. Оскільки на сьогодні практично не існує ефективних методів видалення нітратів з води в умовах децентралізованого водопостачання Держсанепідслужба для запобігання виникнення водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей не рекомендує вживати забруднену наднормативними концентраціями нітратів питну воду, а також вимагає дотримуватись норм санітарного законодавства при облаштуванні та утриманні, при проведенні санацій та при знезараженні води децентралізованих джерел питного водопостачання, що визначені ДержСанПіНом 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання
      людиною».

    Чи можливо уникнути небезпечної дії нітратів? Так, це можливо за умови, якщо ви візьмете до уваги і будете використовувати наші рекомендації:

    - Якщо у питній воді вміст нітратів перевищує допустиму норму (50 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі. Особливо це стосується дітей та вагітних жінок!

    - Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність на 39-86%.

    - Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах - чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна за смаком. Хай це не вводить Вас в оману! Будьте обережні!

    - Ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості.
    - Не вживайте ранніх парникових овочів, на яких з’явилась гниль або цвіль, оскільки нітрати в таких овочах в більшій мірі і скоріше набирають ще токсичнішої форми — нітритів.

    - Категорично забороняється давати дітям салати із свіжих овочів, які простояли при кімнатній температурі 6-8 годин, оскільки в них за цих умов також наростає перетворення нітратів під впливом специфічної мікрофлори в нітрити.

    - Забруднену нітратами воду можна використовувати для господарчо-побутових цілей: миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях, тощо.

    Запам’ятайте! Якщо у Вас виникли сумніви щодо якості питної води, в жодному разі не використовуйте її для питних цілей.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Хомич Наталя | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 24.03.2017

     

    Нодулярний дерматит ВРХ.

    Рекомендації щодо профілактики та недопущення занесення

     

    Нодулярний дерматит великої рогатої худоби (вузликова екзантема, заразний вузликовий дерматит, Dermatitis nodulares, Lumpy skin disease) – контагіозне інфекційне захворювання що характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (бугрів), ураженням очей та слизових оболонок органів дихання та травлення. Хворіє велика рогата худоба вівці, кози та жуйні дикі тварини. Хвороба віднесена до особливо небезпечних хвороб великої рогатої худоби. Нодулярний дерматит спричиняє значні економічні втрати через те, що викликає тимчасове зниження молочної продуктивності, тимчасову або постійну стерильність биків-плідників, ураження шкіри, а також загибель хворих тварин унаслідок секундарних інфекцій.

     

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сакара Сергій | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 17.03.2017

     
      Залишається складною ситуацією щодо африканської чуми свиней (АЧС) в Миколаївській області. На початок 2017 р. п’ять областей в Україні були вільні від АЧС, в даний час у всіх областях зафіксовані спалахи захворювання.

    В Миколаївській області в поточному році відмічено три спалахи АЧС.

    - ПСП ім. Суворова с. Прибужжя Доманівського району (рішенням ДНПК при Доманівській райдержадміністрації 18.02.17 р. карантин знято);

    - домогосподарстві Назаренко В.В. смт Братське;

    - домогосподарстві Лут Н.Б. с. Шостакове, Миколаївського району.

    Станом на 23.02.2017 р. в районі налічується 6 свиногосподарства різної форми власності.

    Для уникнення спалаху захворювань тварин необхідно дотримуватись наступних заходів...

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Управління Держпродспоживслужби | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 02.03.2017

     
      На кінець 2016 року та початку 2017 зареєстровано загибель птиці в Херсонській, Одеській, Чернівецькій областях від грипу. Згідно повідомлення 13.02.17р. зареєстровано загибель павича в Миколаївському зоопарку. Відповідно до звіту про результати досліджень патологічного (біологічного) матеріалу державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) № 000883 п.м./17 від 15.02.17р. в біологічному матеріалі від павича звичайного, виділено РНК вірус пташиного грипу А субтипу Н5. 16.02.2017р. при Миколаївській міській раді проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Даною комісією визначено територію Миколаївського зоопарку неблагополучною щодо грипу птиці та запроваджено карантин. Також визначено буферну зону (зона захисту) та зону спостереження (зона нагляду) в межах адміністративної території м. Миколаєва.

      Грип птиці - гостра контагіозна вірусна інфекція птахів...

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Управління Держпродспоживслужби | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 02.03.2017

     
      Відповідно до оперативної інформації Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області в особистих підсобних господарствах громадян в с. Новоолександрівка Каланчацького району Херсонської області було зареєстровано загибель птиці різних видів.
      При дослідженні відібраних з п’яти особистих підсобних господарствах громадян проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м. Київ) 30.11.2016 встановлено діагноз на грип птиці
      З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху грипу птиці 30.11.2016 проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Каланчацькій райдержадміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації захворювання, визначені межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.
      За попередньою інформацією в с. Новоолександрівка Каланчацького району в домогосподарствах громадян утримується близько 4,5 тис. голів птиці різних видів.
    ...
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Управління Держпродспоживслужби | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 13.12.2016

     

    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           



    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz