Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області нагадує, що для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва та контролю за епізоотичною ситуацією в Україні, з метою одержання оперативної та надійної інформації про поголів'я тварин щодо статі, віку, породи та їх місцезнаходження в державі проводиться ідентифікація та реєстрація тварин.
Експлуатаційний дозвіл на переробку неїстівних продуктів тваринного походження, виробництво, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області звертає увагу суб’єктів господарювання, що провадять діяльність з переробки неїстівних продуктів тваринного походження, виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів, про необхідність отримання експлуатаційних дозволів відповідно до вимоги статті 50 Закону України «Про ветеринарну медицину» та згідно Порядку видачі експлуатаційного дозволу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. № 978.
Баштанське районне управління Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно з статтею 23 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року№ 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 40 «Про затвердження Порядку ведення реєстру операторів ринку та потужностей, на які видано експлуатаційний дозвіл» оператори ринку, що провадять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження повинні отримати експлуатаційні дозволи.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року № 771/97-ВР забороняється обіг харчових продуктів, вироблених на потужностях, щодо яких не отримано експлуатаційного дозволу, передбаченого цим Законом, або дія якого тимчасово припинена.
Також ст. 64 вище вказаного Закону передбачена адміністративна відповідальність за діяльність без експлуатаційного дозволу.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.15 № 930 «Про затвердження Порядку видачі експлуатаційного дозволу, форми експлуатаційного дозволу та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» розмір плати (адміністративний збір) за надання адміністративної послуги з видачі або поновлення дії експлуатаційного дозволу становить 0,17 мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому заява подається оператором ринку в центр надання адміністративних послуг, до визначення розміру адміністративного збору законом.
вище викладене пропонуємо операторам ринку звернутися до Баштанського районного управлінняГоловного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області для отримання експлуатаційних дозволів, за адресою: м. Баштанка, вул. Соборна,69, тел. 2-84-34, 2-84-35.
Сказ - гостре інфекційне захворювання, що виникає після укусу зараженої тварини, що протікає з важким ураженням нервової системи і закінчується, як правило, смертельним результатом. Джерелами інфекції для 60% хворих на сказ являються собаки, для 24% - лисиці, для 10% - кішки, для 3% - вовки і для 3% - інші тварини.
Тварина стає заразною за 3-10 днів до появи ознак хвороби і залишається заразною протягом всього періоду захворювання. Зараження людини відбувається при укусі або ослиненні хворим на сказ твариною. Вірус сказу передається зі слиною. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук. Захворювання людей в основному пов'язані з пізним зверненням укушених за медичною допомогою, з порушенням режиму під час щеплень або незавершеністю їхнього курсу.
Більшість захворілих після контакту з хворою твариною не зверталися в медичні установи. Серед захворілих чверть випадків становлять діти у віці 4-14 років. Хворі, як правило, мали контакт з хворими тваринами в сільській місцевості у весняно-літні місяці. Людина може практично вільно заразитися цим захворюванням від хворої тварини. Якщо відразу звернутися до лікаря за медичною допомогою, то захворювання можна запобігти і не довести до смертельного результату...
...
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що з 05.12.2017 року вступив в силу наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26 жовтня 2017 року № 578 «Про внесення змін до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку».
Зазначеним наказом встановлено форму ветеринарно-санітарного паспорта на тварин (домашні тварини), в тому числі їх некомерційного переміщення за межі території України. Ветеринарно-санітарні паспорти на тварин видаються державними інспекторами ветеринарної медицини або уповноваженими лікарями ветеринарної медицини. Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта на тварину є огляд тварини державним інспектором ветеринарної медицини, уповноваженим та/або ліцензованим лікарем ветеринарної медицини та наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок, включаючи дослідження і щеплення...
...
Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що згідно з статтею 25 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23 грудня 1997 року№ 771/97-ВР та наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10 лютого 2016 року № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб'єктам» оператори ринку, які провадять діяльність, що не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.
Держпродспоживслужба, як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного законодавства та здійснює державний нагляд (контроль) за дотриманням санітарного законодавства інформує про неблагополучну епідемічну ситуацію щодо захворюваності на гострі кишкові інфекції, зокрема щодо збільшення кількості спалахів пов’язаних з харчовим та водним факторами передачі збудника інфекції.
Осінньо-зимова пора, крім негоди, часто-густо приносить нам неприємні сюрпризи у вигляді інфекційних хвороб. Окрім «найпопулярнішої недуги» в цей сезон – грипу, значно активізується ще одне інфекційне захворювання – менінгококова інфекція.
Попри те, що менінгококова інфекція з блискавичним перебігом — доволі рідкісна патологія, сьогодні вона є глобальною світовою проблемою та чи не найчастішою причиною смерті дітей від інфекційних хвороб.
...
Заразний вузликовий дерматит великої рогатої худоби (Lumpy skin disease)
Нодулярний дерматит ВРХ (вузликова екзантема, заразний вузликовий дерматит, Dermatitis nodulares, Lumpy skin disease) – це контагіозне інфекційне захворювання, яке характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи тварини, набряками підшкірної клітковини та внутрішніх органів, утворенням шкіряних вузлів (бугрів), ураженням очей та слизових оболонок органів дихання та травлення. Хвороба включена до списку МЕБ та підлягає обов’язковій нотифікації.
18.10.2017 в особистому господарстві громадянина с. Василівка Березанського району Миколаївської області (дане господарство знаходиться на відстані 1.4 км. від с. Василівка) було зареєстровано захворювання та загибель 3-х свиней різних вікових категорій.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008517 п.м./17 від 19.10.2017).
14.10.2017 на несанкціонованому сміттєзвалищі відстанню 1 км. від м. Нова Одеса Новоодеського району Миколаївської області виявлено труп свині.
При дослідженні відібраних проб біоматеріалу в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 008400 п.м./17 від 15.10.2017).
HACCP (Hazard Analysis and Critical Control Points) – це система аналізу ризиків та контролю критичних точок, яка працює на випередження, дозволяючи виявити небезпеки безпосередньо у процесі виробництва. Встановлюючи критичну межу для тих чи інших показників, ХАССП дозволяє ефективно запобігати ризикам та отримувати на виході якісну і безпечну продукцію, що відповідає всім міжнародним вимогам.
HASSP вперше була застосована космічним агентством NASA для того, аби попередити наявність токсинів у продуктах для астронавтів. Пройшовши перевірку у Космосі, система ХАССП прижилася і на землі, завоювавши глобальний ринок. І наша країна не виняток – сертифікація в Україні виходить на міжнародний рівень, де найвищі вимоги ставляться якраз до безпеки продуктів харчування.
Восени можуть розпочатися перевірки підприємств харчової галузі щодо дотримання норм системи НАССР.
Нагадаємо, що вимоги з впровадження системи НАССР викладені у наказі Мінагрополітики від 01 жовтня 2012 року № 590 «Про затвердження зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09 жовтня 2012 року за № 1704/22016 (із змінами)». 20 вересня 2016 року набув чинності розділ VII Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». У ньому вже сказано конкретно, що у всіх операторів ринку харчових продуктів мають бути принаймні програми-передумови впровадження системи НАССР, і встановлені терміни — 3 роки з моменту набрання чинності цієї норми, тобто до 20 вересня 2019 року.
Трихінельоз залишається актуальною проблемою багатьох країн світу, адже переносники збудників – це домашні, дикі й синантропні тварини, які спричинюють часте виникнення осередків трихінельозних вогнищ.
Соціально-економічні труднощі в державі, наявність стихійних ринків, торгівля м’ясопродуктами, які не пройшли ветеринарну експертизу, наявність сформованих природних і синантропних вогнищ трихінельозу дають підстави вважати прогноз із трихінельозу й надалі несприятливим.
Чинником передачі інвазії є м’ясо диких та домашніх тварин, отримане при полюванні, вільному випасанні свійських тварин та порушеннями правил утримання, забою тварин і реалізації м’ясопродуктів. Сьогодні трихінельоз серед населення виявляється майже на всій території України, куди завозяться м’ясопродукти з його осередків та порушуються ветеринарно-санітарні правила.
У зв’язку з початком епідемічного сезону грипу та гострих респіраторних інфекцій (ГРІ) 2017-2018 років Держпродспоживслужба звертає увагу на здійснення заходів щодо профілактики цих захворювань.