Головна сторінка

Чт, 23.01.2025, 15:29

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

РеєстраціяВхід

 
Головна сторінка
Меню сайту

Категорії  СТАТтЕЙ

Захисники з Баштанського району
Жителі Баштанського району, які захищають Україну та рідний край від загарбників та окупантів
Видатні і талановиті люди Баштанки та Баштанського району
Люди твої, Баштанщино!
Спорт
Освіта
Історія
Політика
Культура
Медицина
Економіка
РС ГУ ДСНС
Суспільство
Баштанське УЕГГ
Виконавча влада
Управління юстиції
Реєстраційна служба
Управління статистики
Місцеве самоврядування
Інформування населення
Баштанський відділ поліції
Баштанський відділ ДРАЦС
Баштанський відділ державної реєстрації актів цивільного стану
Державна фіскальна служба
Фонд соціального страхування
Центральна районна бібліотека
Баштанський міжрайонний відділ лабораторних досліджень
Управління державного казначейства у Баштанському районі
Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі
Управління фітосанітарної безпеки
БТІ - Бюро технічної інфентаризації
Баштанський відділ УДМС (паспортний стіл)
РТЦК і СП - Баштанський районний військовий комісаріат
Управління соціального захисту населення Баштанської райдержадміністрації
Державний навчальний заклад «Баштанський професійний ліцей»
Відкритий Міжнародний університет розвитку людини "Україна" у м. Баштанка
Історії з життя, оповідання та поезія
Поетичні та прозові твори жителів Баштанки та Баштанського району
 
Форма входу

Зверніть увагу
Сьогодні відвідували сайт:

Оновлені теми на форумі

  • Прокат авто Одесса
  • пограти в казино
  • Ігровий клуб Prematch
  • Ігри
  • Дрібна побутова техніка
  • Головна » Статті » Баштанський район

    В розділі матеріалів: 1756
    Показано матеріалів: 1621-1635
    Сторінки: « 1 2 ... 107 108 109 110 111 ... 117 118 »

    Список сіл, які взято до "Чорної дошки".


    Газета Баштанського району "Під прапором Леніна" за 1933-й рік, у якій розміщено села Чорної дошки. У результаті цього Близько 600 чоловік у селі Піски померло від голоду

        Села, які мали особливо велику заборгованість по хлібозаготівлях заносились на “чорну дошку”. Статут “чорної дошки” означав фактичну блокаду: селяни позбавлялися права на виїзд, і якщо в селі не було продовольчих запасів, люди гинули голодною смертю. У селі Піски зпгинуло біля 600 чол!!! Лише з 15 грудня 1932р. було дозволено продавати газ, сірники та інші промтовари у селах, за винятком 82 районів 5 областей, які найбільше заборгували по хлібозаготівлях.

        Незважаючи на загалом добрий урожай 1932 р., сільське господарство виявилося неспроможним забезпечити потреби промисловості й експорту в зерні навіть ціною зниження селянського споживання до злиденного рівня. Втрати під час збирання цього врожаю вперше позначилися на хлібозаготівлях. Потік зерна, який у попередні роки надходив на елеватори і державні зсипні пункти, перетворився на тоненьку цівочку. Від червня до жовтня 1932 р. з колгоспів та одноосібних господарств України вдалося витиснути лише 132 млн. пуд. хліба. Як і до утворення колгоспного ладу, в країні вибухнула хлібозаготівельна криза. Різниця полягала лише в тому, що у 1928 р. в країні хліб був, а криза обумовлювалася небажанням селян везти його на ринок. Тепер же запаси товарного колгоспного хліба розтанули у втратах.

        Провал продрозкладки 1932 р. призвів до істотного скорочення централізованих ресурсів продовольства. Відповідно зменшилися пайкове постачання робітників і службовців, хлібний експорт. Виник дефіцит зовнішньоторговельного балансу, що призвело до появи великої короткострокової (вексельної) заборгованості іноземним фірмам за імпортовані товари. Це загрожувало державним банкрутством.

        Партійно-державна верхівка країни в обстановці, що склалася, прийняла хо-лоднокровне рішення: вийти з кризи шляхом конфіскації наявних запасів зерна в хлібовиробній смузі. Надіслані восени 1932 р. надзвичайні комісії під керівництвом найближчих співпрацівників генсека -- Кагановича (Північний Кавказ), Молотова (Україна) і Постишева (Поволжя) викачали у селян внутрішні фонди -- продоволь-чий, фуражний, насіннєвий. Конфісковане зерно пішло на експорт, щоб сплатити чергові внески валютою за імпортовану техніку, а також в державну торгівлю -- або нормовану (по картках), або комерційну. Цим самим було пом'якшено наслідки кризи у промисловості. Село ж на півроку, до нового врожаю, залишили на-призволяще.



    Це верхня частина титульної сторінки газети "Під прапором Леніна" №150 від 1 січня 21933 року

    Газета Баштанського району "Під прапором Леніна" за 1933-й рік, у якій розміщено села Чорної дошки. У результаті цього Близько 600 чоловік у селі Піски померло від голоду
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Історія || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 27.06.2008

     
    В качестве борца с лишним весом этому фрукту просто нет равных. Недавние исследования в клинике Scripps в Калифорнии, показали, что так называемая грейпфрутовая диета помогает людям реально бороться с жировыми отложениямиПомните такую шутку – «Что бы такое съесть, что бы похудеть?». А, как известно, в каждой шутке есть лишь доля шутки. Ведь есть такая еда, которая не только не прибавит вам ни грамма, но еще и поможет сбросить то, что уже было набрано. Добавьте эти продукты в свой рацион и наблюдайте, как ваш вес тает.

     

    Грейпфрут

     

     

    Вы никогда не слышали о грейпфрутовой диете? Странно, очень популярная, между прочим. В качестве борца с лишним весом этому фрукту просто нет равных. Недавние исследования в клинике Scripps в Калифорнии, показали, что так называемая грейпфрутовая диета помогает людям реально бороться с жировыми отложениями.

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 26.06.2008
    Коментарів: 3

     
    Аномально теплая погода и весенние дожди разбудили клещей раньше обычного. И им будет чем поживиться, ведь в майские праздники горожане скорее всего отправятся на природу    Аномально теплая погода и весенние дожди разбудили клещей раньше обычного. И им будет чем поживиться, ведь горожане скорее всего отправятся на природу.

        К тому же клещи все ближе подбираются к горожанам. Хоть они и любят леса, но не брезгуют и обычными парками.

        Эти кровососы везде — и на листьях деревьев, и на ветках кустов, и на стебельках травы, и просто на земле. Кстати, чаще всего клещи цепляются за ноги — на уровне голеней и колен. Излюбленные места для укусов — голова, за ушами, в паховой области, под коленками и на спине.

        Поэтому главное напутствие от врачей — своевременно осматривать себя. А, придя с прогулки, тщательно осмотреть не только тело, но и одежду, в которой гуляли.

    Самое серьезное заболевание, которым могут заразить клещи, — энцефалит. Но в нашей местности не живут кровососы, переносящие эту болезнь. Зато можно встретить насекомых, зараженных иной инфекцией — боррелиозом или болезнью Лайма.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 26.06.2008
    Коментарів: 1

     
    Куда пойти учиться, куди піти навчатись      Для кожного із нас настає певний момент коли ми маємо зробити вибір – Куди піти навчатись? Самі ламаємо голову, радимося із батьками, родичами, знайомими, друзями. До прийняття важливого рішення потрібно пройти певний шлях. Тому сподіваємось, що нижче викладений матеріал стане вам у пригоді.
       
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Освіта || АВТОР: Генералов Олександр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 27.05.2008

     

    Телереклама через каждые пятнадцать минут вещает о том, что настоящие мужчины лишь те, кто пьет пиво, а настоящая мужская дружба невозможна без бокала этого пенного напитка.    Телереклама через каждые пятнадцать минут вещает о том, что настоящие мужчины лишь те, кто пьет пиво, а настоящая мужская дружба невозможна без бокала этого пенного напитка.

     

        На экране пиво пьют украинские мачо, длинноногие красавицы и даже спортивные кумиры. Так, при отсутствии национальной идеи у наших граждан формируется всеобщая любовь к алкоголю.

     

    Украинские медики уже бьют тревогу: 46 тысяч наших соотечественников ежегодно погибает именно от алкоголя. 40% школьников в подростковом возрасте пробовали алкоголь, чаще всего, в виде пива. Почти каждый второй украинский старшеклассник дважды в неделю употребляет спиртные напитки. А производители ежегодно наращивают выпуск хмельного напитка на 20-26%.

     

        Пиво-вредно.....

    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Василь | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 06.05.2008

     
    На початку 1933 року по всій Україні запасу зернових не залишилося, адже торгівля хлібом у селах дозволялась тільки після виконання плану хлібозаготівлі – після 15 січня 1933 року. Фактично це була дія, свідомо спрямована на повільне винищення населення сіл. Люди ринулись до міст, де було дозволено вільний продаж хліба (постанова бюро Миколаївського міськпарткому від 20.04.33 р. 344 – 111), з надією купити його чи хлібні картки. Дороги блоковані. Люди, не знаходячи порятунку, вмирали просто на вулицях.
    21 квітня 1933 року секретаріат Миколаївського обкому Компартії України направляє у райони наступну постанову:
    «1. Заборонити видачу хліба на громадське харчування, якщо немає виходу на роботу у поле.
    2. Заборонити видачу хліба на громадське харчування (крім тяжкохворих) у період дощу, коли немає виходу у поле.
    3. Запропонувати на місцях органам суду та міліції за порушення цього рішення негайно притягати до суду згідно Закону Раднаркому СРСР від 7 серпня».
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Історія || АВТОР: Чорна Людмила | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
    Районною державною адміністрацією на виконання Указу Президента України від 28.03.07 №250/2007 «Про заходи у зв’язку з 75-ми роковинами голодомору 1932-1933 рр. в Україні» та інших нормативних актів, пов’язаних із Голодомором 1932-1933 рр. організовано роботу по виявленню та складанню списків жертв голодомору 1932-1933 років. На території району діють 20 робочих груп (97 чол.), керівниками у більшості з них є міський та сільські голови, завданням яких є збір відповідної інформації. До складу робочих груп увійшли директори, вчителі навчальних закладів, завідувачі міським/сільськими центрами праці та соціального захисту населення, представники ветеранських організацій, працівники закладів культури.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Історія || АВТОР: Гонта Василь | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Роботі зі зверненнями громадян в управлінні праці та соціального захисту населення надається першочергова увага, адже знаємо, що майже за кожною скаргою – матеріальні, моральні потерпання людей.
        Протягом І кварталу 2008 року нами розглянуто вже 94 звернення. Більша половина з них надійшла безпосередньо до начальника управління під час особистих прийомів та по телефонному зв’язку «Гаряча лінія», інші адресувалися заявниками до розгляду у вищестоякі організації.
        Майже половина з них – від мешканців міста, а серед сільських рад найбільш «проблемними» були Добренська, Доброкриничанська, Привільненська, Кашперо-Миколаївська, Лоцкинська.
        Найбільше хвилювало громадян призначення допомог – державної соціальної малозабезпеченим сім’ям, субсидії, допомоги на дітей, які знаходяться під опікою та піклуванням; правильність їх нарахування, питання трудового законодавства, пенсій, пільг на житлово-комунальні послуги. Значно зросла кількість звернень за матеріальною допомогою, хоча і збільшилася кількість громадян, яким надано таку допомогу в рамках виконання Програми «Турбота».
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Виконавча влада || АВТОР: Якимчук Ніна | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Державним бюджетом України на 2008 рік передбачено 403 млн. гривень на виплату разової грошової допомоги, відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань». Роз-міри такої допомоги встановлено постановою уряду від 12.03.08.
        До 5 травня разову грошову допомогу отримають ветерани війни, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, особи, на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», жертви нацистських переслідувань. Допомога буде ви-плачуватися у таких розмірах:
        – інвалідам війни І групи – по 500 грн.;
        – інвалідам війни ІІ групи – по 400 грн.;
        – інвалідам війни ІІІ групи – по 350 грн.; – учасникам бойових дій, колишнім неповнолітнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків, – по 310 грн.;
        – особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – по 500 грн.;
        – членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих інвалідів війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни і жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, – по 170 грн.;
        – учасникам війни та колишнім в’язням концтаборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби у тилу ворога – по 65 грн.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Якимчук Ніна | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Минулого четверга відбулася нарада з питань профілактики злочинності та правопорушень серед населення району з участю працівників Баштанського РВ УМВС, міського та сільських голів, працівників райвідділу освіти, директорів загальноосвітніх шкіл та всіх зацікавлених відомств та установ району.
        Приводом для проведення наради стало збільшення кількості злочинів на території району за І квартал 2008 року, яких сталося 7, та, зокрема, вбивство учениці Андріївського ПТУ-42, зазначив голова райдержадміністрації Валентин Кунпан, відкриваючи нараду.
        Начальник Баштанського РВ УМВС Валерій Щербак проінформував присутніх про це резонансне вбивство, акцентувавши увагу на причинах та умовах скоєння злочину та на важливості розроблення заходів, аби не допускати злочинів у молодіжному середовищі. Він повідомив, що протягом останнього року у барі «Каскад» (м. Баштанка) було зареєстровано багато крадіжок, злочинів, бійок, у тому числі, між дівчатами, пошкодження майна. Хоча власника бару В. М. Єланцева неодноразово попереджали, заходів він не вжив і порядок не забезпечує. Ще однією проблемною зоною є територія автовокзалу, де бари працюють цілодобово й там теж неодноразово були скоєні правопорушення, крадіжки і злочини. Тому якщо і надалі власники цих закладів не забезпечуватимуть порядок, їх слід позбавити ліцензій.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Освіта || АВТОР: "Голос Баштанщини" | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008
    Коментарів: 2

     
        Мабуть, немає сьогодні такої людини, яка б, проїжджаючи польовими дорогами, не милувалася соковитою зеленню розкішної озимини, дружними сходами ярини. Вдосталь напоєні благодатними весняними дощами, тягнуться вони до сонця, плекають надію хліборобів на добрий урожай.
        Як повідомив начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Юрій Мельник, для формування урожаю зернових культур землеробам необхідно провести комплекс заходів по догляду за посівами у весняний період.
        В першу чергу це – боротьба із бур’янами, шкідниками і хворобами. Сільгосптоваровиробники району на сьогоднішній день приступили до обробітку посівів озимих культур гербіцидами. Оброблено 3,3 тис. га озимих зернових, також здійснено обробіток ріпаку.
        Завершено сівбу ранніх ярих культур. Зернові зайняли всього 14,8 тис. га. В переважній більшості це – ярий ячмінь.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: "Голос Баштанщини" | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        На сьогодні одним з пріоритетних завдань ДПІ у Баштанському районі є здійснення контролю за тими платниками податків – юридичними особами, які здійснюючи фінансово-господарську діяльність, не виплачують заробітну плату працівникам, і, як наслідок, бюджет не отримує значні суми податків.
        Щоб запобігти подібним явищам, створено робочу комісію з питань своєчасності і повноти сплати податків та внесків, погашення заборгованості із заробітної плати, стипендій та інших соціальних виплат, зайнятості населення при Баштанській райдержадміністрації на яку запрошуються керівники підприємств району. Головна мета таких зустрічей усунення причин, які створюють передумови виникнення боргів перед працівниками. І ця робота приносить позитивні результати.
        За результатами проведених заходів протягом 2007 року 7 підприємств, установ та організацій погасили заборгованість по заробітній платі перед працівниками на загальну суму 50,2 тис. грн., як наслідок, до бюджету перераховано 32,4 тис. грн....
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Економіка || АВТОР: Калініченко Тетяна | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Одним з багатьох проблемних питань, що виникають у громадян є звернення до суду щодо порядку примусового стягнення аліментів.
        Частка заробітку (доходу) матері або батька, яка буде виплачуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
        Та якщо аліменти будуть стягуватися на двох або більше дітей, тоді суд визначає єдину частку від заробітку матері або батька, яку один із батьків буде сплачувати до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
        Якщо найстаршій дитині сповнилося 18 років, то батьки мають звернутися до суду з позовом, щоб визначити, яку суму потрібно перераховувати на інших дітей. Якщо вони цього не зроблять, то аліменти й надалі стягуватимуться з вирахуванням рівної частки, яка раніше припадала на дитину, яка досягла повноліття (ст. 183 Сімейного Кодексу).
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Освіта || АВТОР: Олексієнко Оленсандр | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Постановою Кабінету Міністрів України №150 від 7.02.07 затверджено Порядок виплати деяким категоріям інвалідів грошової компенсації замість санаторно-курортної путівки та вартості самостійного санаторно-курортного лікування, яким визначено механізм виплати грошової компенсації та її розміри.
        Виплата грошової компенсації за путівку та за самостійне лікування проводиться управлінням праці та соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням: особам, інвалідність, яких пов’язана з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням, що потребують лікування супутніх захворювань відповідно до медичних рекомендацій; іншим інвалідам.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Суспільство || АВТОР: Калушка Світлана | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     
        Хочу висловити свою думку з приводу статті «Пристрасті навколо спорту», надрукованої в газеті від 22 березня. Згоден, що в 2003-2004 роках футбольна команда «Славія» радувала болільників своєю грою. На той час ЗАТ «Баштанський сирзавод» мав змогу у повній мірі задовольняти потреби футбольної команди. Тож проблем з коштами не було. Тому й залучали до гри в команді легіонерів з Миколаєва, сплачуючи  їм чималі гроші. А для того, щоб не створювати собі зайвих проблем, влада припинила роботу фізкультурно-спортивного товариства «Колос», яке, відповідно до статуту, опікувалося і сільським спортом. Натомість був створений фізкультурно-спортивний клуб «Колос», який займався командою «Славія».
        У 2003-2004 роках на розвиток футбольної команди з бюджету нічого не виділялося. Зате сирзавод покривав усі витрати на утримання «Славії». А від інших підприємців, яких влада намагалася залучити до меценатства, не надійшло й копійки.
        В 2005 році для сирзаводу настали скрутні часи і в повній мірі фінансувати команду «Славія» він не міг. В 2006 році райдержадмі-ністрація звернулася до підприємців з проханням надати фінансову допомогу на утримання команди «Славія», та надійшло лише 20 тис. грн. В 2007 році – вже 36 тис. грн. Тому миколаївські ле-гіонери покинули команду, нікого не попередивши. Команда розпалася.
    Читати далі » прочитати
    РОЗДІЛ: Спорт || АВТОР: Гриценко Валентин | ОПУБЛІКУВАВ: bashtanka | 05.05.2008

     

    Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

     

           



    Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz