Головна сторінка
Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Нд, 05.04.2020, 06:25

Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка Сайт Баштанського району. Баштанський район, Баштанська республіка - наша історія. Найкраще місто - Баштанка

Вітаю Вас, Подорожній | RSS

 
Головна сторінка

Меню сайту
Розділи СТАТтЕЙ
Баштанський район
Миколаївська область
Україна
Православним християнам
Поетичний клуб "РОКСОЛАНА"
Різне: новини у Світі, робота, відпочинок, цікаво
Новини звідусіль
БАШТАНСЬКА міськрада
Добренська сільрада
Д-Криничанська сільрада
Єрмолівська сільрада
Інгульська сільрада
К-Миколаївська сільрада
Костичівська сільрада
Ленінська сільрада
Лоцкинська сільрада
Мар’ївська сільрада
Новоіванівська сільрада
Н-Олександрівська сільрада
Новопавлівська сільрада
Новосергіївська сільрада
Пісківська сільрада
Привільненська сільрада
Плющівська сільрада
Старогороженська
Христофорівська сільрада
Явкинська сільрада
Ваша сім'я, Ваше здоров'я
 
Форма входу

 
Баштанка рекламна
 

Опитування для Вас
Де Ви проживаєте?
Всього відповідей: 403
   
На головну » Статті

Всього матеріалів в каталозі: 2980
Показано матеріалів: 16-30
Сторінки: « 1 2 3 4 ... 198 199 »

 
ТЕМАТИЧНІ  ПУБЛІКАЦІЇ:
 

Сьогодні сказ реєструють у 150 державах і територіях світу, на всіх континентах, окрім Антарктиди.

Щороку від цього захворювання в світі гине понад 55 000 людей і більше 1 млн тварин; 95% випадків смерті від сказу фіксують в Африці та Азії.

Із кінця 1990-х років епіцентр сказу в європейському регіоні через високий рівень імунізації диких тварин у Західній та Центральній Європі перемістився на схід.

В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно-географічних зонах і майже щороку від цього небезпечного захворювання помирає від 1 до 7 осіб.

В січні 2020 року в с. Благодатне Арбузинського району Миколаївської області зареєстровано випадок сказу у людини, який закінчився летально

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Ткаченко С.П. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.01.2020

 
  Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що 24.01.2020 року зареєстровано випадок сказу собаки в м. Баштанка. В дворі по вул. Заводській, де утримувалась хвора тварина, вимушено вакциновано проти сказу сприйнятливих тварин, проведення дезінфекція території. Встановлено 4 людини які контактували з собакою, 1 з них була укушена цією собакою. Наразі люди отримують необхідну медичну допомогу КНП "Багатопрофільна лікарня Баштанського району".
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сергій САКАРА | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 25.01.2020

 

 

УВАГА!!! СКАЗ!

 

Баштанське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області повідомляє, що в с. Благодатне Арбузинського району зареєстровано випадок сказу у людини, який закінчився летально. Як було з’ясовано покус був нанесений безпритульною собакою, потерпілий від госпіталізації та введення антирабічної вакцини він відмовився.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. У разі зволікання з наданням кваліфікованої медичної допомоги смерть неминуча.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Тетяна Гракова | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 14.01.2020

 

       УДКСУ у Баштанському районі Миколаївської області повідомляє, що з 01.01.2020 у Державній казначейській службі України діють нові рахунки для зарахування до бюджетів податків, зборів, платежів, власних надходжень бюджетних установ та інших доходів бюджету.


 
Управлінням Державної казначейської служби України у Баштанському районі Миколаївської області в грудні 2019 року було здійснено оплату платіжних доручень по УСЗН Баштанської РДА.

 

Стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів і у невстановлених місцях з рук, з землі, без дозволу на розміщення об’єкту торгівлі. Оскільки невідомо про якість цих продуктів, ким та в яких умовах вони виготовлені, де зберігались і як вони транспортувалися. Не дивляться покупці і на бруд, що летить на продукти з вулиці від машин та з-під ніг перехожих. Не згадують вони повідомлення у засобах масової інформації про гострі кишкові отруєння серед тих осіб, які вживали продукти, придбані на стихійних ринках, вважаючи, що з ними цього не трапиться. Громадяни не уявляють, який ризик тягне за собою здійснення покупок в несанкціонованих місцях торгівлі. Покупець, купуючи їжу на вулиці, бере відповідальність на себе та повинен усвідомлювати всі ризики для свого здоров’я.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Оксана Кравцова | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 18.12.2019

 
  Баштанське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Миколаївській області нагадує про необхідність навчання з охорони праці.
  Навчання та систематичне підвищення рівня знань працівників, населення України з питань охорони праці - один з основних принципів державної політики в галузі охорони праці, фундаментальна основа безпеки праці та необхідна умова вдосконалення управління охороною праці та забезпечення ефективної профілактичної роботи щодо запобігання аварій і травматизму на виробництві.
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Фонд соціального страхування || ОПУБЛІКУВАВ: bashtankafond | 16.12.2019

 

ЛЕЙКОЗ ВЕЛИКОЇ РОГАТОЇ ХУДОБИ

Лейкоз великої рогатої худоби – це ракове захворювання. Його викликає збудник – вірус. Цей вірус подібний до вірусу, що викликає лейкемію (білокрів’я) в людей. З огляду на це вважається, що лейкоз ВРХ небезпечний не тільки для корів та інших тварин, а й для людей.

Відповідно до чинної інструкції, молоко від таких корів забороняється для реалізації – з метою запобігання поширенню інфекції.

Вірус виділяється з тіла тварини і з кров’ю (може передаватися через укуси комах), і з молоком, і зі слиною, і з іншими екскретами, що містять білі кров’яні тільця – лімфоцити. Джерелом збудника хвороби є інфіковані вірусом лейкозу тварини на всіх стадіях процесу. Фактори передачі вірусу - кров, молоко та інші матеріали, що містять лімфоїдні клітини, заражені вірусом лейкозу.

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Гракова Т.В. | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 12.12.2019

 
Заходи з нагоди пам`яті жертв Голодомору

 

14.11.2019 в приватному господарстві гр. Косової Г.А., с. Троїцьке, Новоодеського району, Миколаївської області зареєстровано загибель 1 голови свині віком 5 місяців.

При дослідженні відібраних проб патологічного (біологічного) матеріалу в Одеській регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби м. Одеса встановлено діагноз – африканська чума свиней (АЧС) (звіт про результати дослідження № 003853 п.м./19 від 14.11.2019).

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Управління Держпродспоживслужби в Баштанському районі || АВТОР: Сакара Сергій | ОПУБЛІКУВАВ: bashtuvm | 18.11.2019

 
Фонд соціального страхування нагадує, що з 1 липня набирає чинності нова редакція Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 р. № 337. Дія документа поширюється на всіх застрахованих (офіційно працевлаштованих) осіб, фізичних осіб — підприємців, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, членів фермерських господарств, осіб, які працюють на умовах цивільно-правового договору тощо.
  Тож варто звернути увагу на такі визначення: "нещасний випадок", "груповий нещасний випадок", "прихований нещасний випадок на виробництві", "гостре професійне захворювання (отруєння)", "хронічне гостре професійне захворювання (отруєння)".
  Звертаємо Вашу увагу на дії підприємства в разі настання нещасного випадку, а саме:
...
Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Фонд соціального страхування || ОПУБЛІКУВАВ: bashtankafond | 07.11.2019

 
Азбест – загальна назва мінералів класу силікатів, що утворюють тонковолокнисті агрегати. Канцероген.

З азбестовмісних матеріалів виготовляли черепицю, хвилястий шифер, вентиляційні канали і т.д. В кінці 90-х років багато європейських країн відмовилися від застосування цього матеріалу. Це обумовлено тим, що в результаті медичних досліджень азбест включили у першу групу канцерогенів. 

Самою високою токсичністю володіє азбестовий пил, що проникає в людський організм, провокуючи небезпечні захворювання. Як правило, отруєння азбестом спостерігається у людей, які працюють у промисловій сфері і щодня контактують з цим матеріалом.

Людина вдихає азбестовий пил, що виділяється під час виробництва цього матеріалу чи в момент руйнування виробів з нього. Після цього фрагменти його волокон проникають у дихальні шляхи й осідають в легенях.

Мінерал найчастіше провокує бронхіт з хронічним перебігом, за яким слідує азбестоз. Для останнього характерно рубцювання легеневої тканини.

Коли людина вдихає азбестовий пил протягом тривалого часу, вона вражає органи дихання. При відсутності лікування на слизовій утворюються рубці, які не пропускають кисень в тканину. З часом кількість рубців в легенях збільшується, і ситуація погіршується.
 

Під час патологічного процесу легені не здатні нормально розширюватись, з-за чого у хворих зявляється задишка. Якщо людина курить, то згубний вплив мінералу посилюється. Тому пацієнти зі шкідливою звичкою частіше страждають від ускладнень азбестозу.

         Окрім патології дихальних органів мінерал порушує функціональність серцево-судинної системи. Отруєння азбестом може спровокувати інсульт, а також ішемічну хворобу серця.

Вираженість клінічної картини залежіть від тривалості дії азбесту на організм. Якщо людина піддається шкідливому впливу 4 – 5 років, то розвівається легка форма недуги. Якщо пацієнт працює на виробництві вже 8 років, то діагностують середню форму, а при стажі від 12 років і більше – важку. Після інтоксикації у пацієнта виявляють запалення легень з хронічним перебігом. Крім того бронхіт може супроводжуватись емфіземою.

 

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Маланія Б.Д. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 07.11.2019

 

Повітря – життєво важливий компонент довкілля (навколишнього природного середовища).
Головними складовими частинами повітря (біля земної поверхні) є азот – 78,08% об’єму, кисень – 20,96% об’єму та інертні гази – 0,94% об’єму, у тому числі аргон – близько 0,9% об’єму. Людина в середньому за добу вдихає до 20 тисяч літрів повітря. Однак разом з необхідним організму чистим киснем ми проносимо через легені отруйні пари, частинки кіптяві і попелу. Вони осідають в наших легенях, отруюючи людину.
Крім того, у повітрі можуть бути різні випадкові домішки, наприклад водень Н2, аміак NH3, озон О3,  сірководень H2S, метан CH4, діоксид сірки SO2 та інші гази, які потрапляють у повітря внаслідок гниття органічних решток, виверження вулканів, роботи хімічних заводів тощо. Серед випадкових домішок у повітрі також не рідко трапляються дрібні частинки сажі й мінеральних речовин, а також різні мікроорганізми.
Забруднення атмосферного повітря — полягає у викиді в атмосферу хімічних речовин, твердих частинок і біологічних матеріалів, здатних викликати шкоду для людини та інших живих організмів.
Світове господарство щорічно викидає в атмосферу більше 15 млрд т вуглекислого газу, 200 млн т оксиду вуглецю, понад 500 млн т вуглеводнів, 120 млн т золи та ін. Загальний обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу становить більше 19 млрд т.
Усі забруднюючі атмосферного повітря речовини в більшому чи меншому ступені впливають на здоров’я людини. Ці речовини потрапляють в організм людини переважно через систему дихання.
Статистичний аналіз дозволив досить надійно встановити залежність між рівнем забруднення повітря і таких захворювань, як захворювання верхніх дихальних шляхів, серцева недостатність, бронхіти, астма, пневмонія, емфізема легень, а також хвороби ока.
Встановлено, що в людей, що професійно мають справу з азбестом, підвищена імовірність ракових захворювань бронхів і діафрагми. Берилій шкідливо впливає (аж до виникнення онкологічних захворювань) на дихальні шляхи, а також на шкіру й очі. Пари ртуті викликають порушення роботи центральної нервової системи і нирок. Оскільки ртуть може накопичуватися в організмі людини, то в остаточному підсумку ії вплив призводить до розладу розумових здібностей. 
 

Читати далі » прочитати
РОЗДІЛ: Медицина || АВТОР: Маланія Б.Д. | ОПУБЛІКУВАВ: Profilaktika | 30.10.2019

 Згідно Правил адміністрація сайту не впливає на зміст публікацій і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють у коментарях та блогах.

 

         


    У нас Ви знайдете докладну інформацію про історію, суспільно-політичне життя Баштанського району. Також можете знайти детальну карту міста Баштанка, є фотогалерея пам'яток, визначних місць у Баштанці та інших селах району.


Copyright MyCorp © 2006 Хостинг від uCoz